şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eminim burayı okuyan partiden yetkililer vardır.
  ekşi sözlükte yazan yazar arkadaşlarıma sesleniyorum: bırakın iyi mi oldu kötü mü oldu, kazanır mı kazanmaz mı? gibi soruları... bir kenara koyun hepsini. şurada 50 gün kalmış, artık ne yapılabilir onu düşünme zamanı... öyle slogan atmak ile ağız dalaşı ile olmaz bu işler, sadece safları sıklaştırırsınız bu da erdoğan'ın işine yarar.
  peki ne yapmalı? çözüm getirmeli! illa burayı okuyan parti yetkilileri vardır, birisi bir fikir kıvılcımı yaksa onların kafasında belki de sonunda o aydınlık geleceğe ulaşırız.

  benim önerim tamamen çözüm odaklı proje odaklı vaat odaklı çalışmaları. bırakın erdoğan'ı bağırsın, takmayın! şaka yapmıyorum, siz onu takmadıkça daha çok sinirlenecek ve rasyonelliğini kaybedecek. proje sunun halka, akp şöyle yaptı böyle yaptı da diyebilirsiniz ama çözüm sunmayacağınız şeyi eleştirmeyin.

  hiçbir erdoğan taraftarını erdoğanı karalama ile bu saatten sonra kazanamazsınız. bu sadece erdoğanın işine yarar. takmayın adamı, halka çözüm getirebileceğinizi gösterin. çözümler bir siyasi gruba hitap etmez, bağırmakla olmaz bu iş. karşıyı ikna edeceksiniz, adam doğru söylüyor lan galiba dedirteceksiniz. erdoğana saldırmaya çalışacağınızda kullanacağınız enerjiyi halka kendinizi sevdirmek için kullanın.

  bu halk sevgiye muhtaç! huzura muhtaç! siz onlara samimiyetinizi hissetirin sadece. erdoğan zamanında böyle iktidara geldi.

  bırakın goy goy yapmayı, gerçekten bir işe yarayalım. lütfen, geri dönüş gittikçe zorlaşıyor... bırakın boş muhabetti 2 ay kenara.

  gerçekten mustafa kemal'in askeriyseniz bunu gösterin!
 • erdoğanı bırakmak çözüm değil. bahsettiğin kişi cumhurbaşkanı. tartışmayı kavga olarak algılayan zihniyetten siyaset çok çekti. yenilerine gerek yok.
 • kampanyasının bir yerinde mutlaka suriyeliler hakkında, cumhurbaşkanı olduğu taktirde ülkelerine gönderileceklerini taahhüt etmesi bunlardan biri olabilir bence.

  çünkü halkın ezici bir çoğunluğu suriyelileri istemiyor. 6 senedir adamların burada her türlü devlet imkanından bedava yararlanması, biz vergi verirken onların vergi mergi vermemesi vs. mesela beni çileden çıkarıyor.
 • chp marka olarak oldukca kotu bir une sahip, ınce iyi bir adam olabilir, iyi bir hatip olabilir fakat ne yazik ki turk halki bir kere bir markadan bir sey alip elinde patladiktan sonra gidip o markadan gene urun almaz.

  o nedenle cok bir sansi oldugunu dusunmuyorum ama chp acisindan iyi bir karar, ekmelettin gibi tabanina hitap etmeyen bir elemani aday gostermemisler en azindan bence bu da bir basaridir.
 • 10 günlük yaz tatillerini ucuza getirmek dışında ülke ile bir bağı olmayıp kaderimizi 3000 km öteden belirleyen yurtdışındaki seçmenin oyları sayılmasın yeter
 • chp'nin "dinsiz parti" imajından acilen sıyrılması gerektiği kanaatindeyim.
  sağ kesimin sürekli "bunlar başa geçerlerse başörtüme, giyimime karışır, camileri kapatır" düşüncesini akıllarından söküp gerçekten sosyalist bir lider olacağını vurgulaması lazım. zaten yanlış bilmiyorsam muharrem ince'nin annesi ve kız kardeşi de tesettürlü insanlar. artık bu tip polemiklerden uzak durup milletin hayatına karışmadan ülkemizi nasıl daha iyi bir konuma getiririz bunları anlatması lazım. sesinin en az erdoğan kadar gür çıkması ve seçimi kazanmışçasına coşkuyla halka hitap etmesi lazım. özellikle bu vergi borçları halkın sırtında çok büyük yük. üniversite öğrencilerinin aldıkları kyk borçları bu işsizlikte inanılmaz bir sorun. buna öneri olarak tüm vatandaşın gelir testleri yapılmış durumda. bu borç ödemeleri de gelir testine göre ödeme planlarıyla kimseyi bunaltmadan yapılabilir. böylede devletin kasasına sürekli bir para akışı sağlanabilir. daha efektif bir çalışma olmuş olur. ülkemizin tümörleri suriyelilerin ülkelerine iadesinin sağlanacağı belirtilebilir. tarım ve hayvancılıkta eski günlere dönme projeleri hazırlanıp halka sunulabilir.

  şimdilik aklıma gelenler bunlar parti yetkililerimiz danışmanlık isterse yeşillendirebilir (bkz: swh)
 • işsizlik, tarım, eğitim, suriyeli mülteciler, enflasyon. bunlar anahtar kelimeler, halkın kanayan yarasına merhem vaad etmesi lazım. bol keseden atarak değil, mantıklı ve inandırıcı bir şekilde.
 • (bkz: 404 not found)
 • ilgi çekmeye devam etmesi gereken başlık.