şükela:  tümü | bugün
  • hayatımda duyduğum en büyük seçim vaadini yapmış bugün rize'de

" şu an ülkede bilgisayar mühendisi sayısı 10 bin söz veriyorum 5 yıl içinde 100 bin bilgisayar mühendisimiz olacak"

olay sadece bilgisayar mühendisinde değil bunu ben de biliyorum. ama ben daha önce ülkenin bilimine teknolojisine dair ve kendisini bağlayıcı rakam veren bir vaad görmemiştim.

helal olsun.

edit: ayrıca 5 senede imkansız şimdi okula girseler 5 senede nasıl mezun olacaklar diyenler var. sen ülkene huzur getir refah getir başta beyin göçüyle yurtdışına giden arkadaşlarımız geri döner. iranından rusyasına italyasından ispanyasına yabancı mühendis ve bilim adamları da ülkemize çalışmaya gelir.

edit: ekleme link ve içerik:

kaynak

gençlere sesleniyorum; evlatlarım, öğrencilerim. 24 haziran'da meydanlarda kavga eden değil, quantum, endüstri 4.0 diyen bir cumhurbaşkanı olacağım. endüstri 4.0'ı kaçırırsan 250 sene kaybedersin.

cumhurbaşkanı olduğumda her yıl 10 bin genci en iyi eğitimi almaları için yurt dışına göndereceğim. şu anda türkiye'nin bilgisayar mühendisi sayısı 10 bin, 5 yıl içinde 100 bin olacak.
    ak partili anneler, sizin çocuklarınızı iyi yetiştireceğim. imam hatip açılsın mı, açılsın. onlar da bu memleketin evladı. benim ak partili bacım, çocuğunu imam hatipe gönder ama üniversite sınavında kaçıncı oluyor ona bir bak. bilim lazım bize, teknoloji, uygarlık lazım.
    üniversite öğrencilerine 19 mayıs'ta, 29 ekim'de 500'er lira burs vereceğiz. kpss, ales, var da var. 81 milyonluk ülke kendi insanına bedava sınav yapamıyorsa yazıklar olsun o devlete. sınav parası olmayacak, damga vergisi olmayacak.
  • akp'den beklenen kapak gecikmemiş ve 100 bin yeni imam sözü tokat gibi suratlara çarpmıştır!

(bkz: imam hatipler kapatılsın)
  • ilk sanayi devrimi buharlı makinaların bulunması ile başladı
    ikincisi elektrik hayatımıza girince
    üçüncüsü internet ile
    dördüncüsü yapay zeka ile...

peki izmir gibi bir yeri 70 yaşına dayanmış aziz kocaoğlu gibi adamlarla yönetip mı 4.sanayi devrimini yapacak?

(bkz: 4.sanayi devrimi degildir o 4.sanayi sitesidir)
  • bilgisayar mühendislerinin sayısının artırılmasıyla ilgili olan vaat.

eğer ilk entry'de belirtilenin dışında bir vaat varsa tekrar değerlendirilir. fakat bu haliyle herhangi bir anlamı yoktur.

(bkz: önemli olan nicelik değil nitelik)
  • tam bir cahil sığır beyanı.sağdan soldan duymuş endüstri falan keko chp'lileri kekliyor.
  • 4.0 sonucu gelişmemiş eleman sayısı çığ gibi artmayacak mı ? almanya işi robotlara yıkıp,çin iş gücü baskısı yüzünden icat etmedi mi bu mereti ?
  • bilgisayar mühendisi sayısının artması güzel bir şey değil. bilakis bu hükümetin de zaten tüm bölümler için yaptığı bir şey.

100.000 bilgisayar mühendisi demek kapasitesi yeterli olmayan 90.000 bilgisayar mühendisi demektir.

keşke bunun yerine mühendislik fakültelerinin kalitesinin artması ile ilgili vaatler verseydi.

ayrıca bunun sanayi 4.0 ile ne alakası var onu çözemedim.
  • çomarların bok attığı vaad.
  • şüphesiz ki türkiye'de şeriat 4.0 kadar ses getirmeyecek bir seçim vaadi.
  • ne gerek var sanayi 4.0’a?

biraz daha bekleyelim. sanayi 5.0 çıkınca ona geçeriz.

(bkz: sanayi 4.5)