şükela:  tümü | bugün
  • edit: ön edit almak zorunda kaldım çünkü incetroller okumadan araştırmadan saldırıya geçmiş. tapındıkları partinin hiçbir kusuru yok bu incetrollerin gözünde. seçtikleri pardon seçtirdikleri milletvekilleri de peygamberleri olmuş. öncelikle apolitik biriyim bana kimse hiçbir parti yakıştırması yapamaz. halkın milletvekili seçmediği bir sistemde oy kullanan hepiniz birer çomarsınız! neyse konu bu değil konu milletvekili sıfatı parti lideri tarafından verilmiş bir şahsın bir esnafı gücünü kullanarak yok etmeye çalışması, sebebi de aşağıda bol bol işlenmiş. mekan kapatıldı veya kapatılmadı. fatih portakala göre aşağıda linki var, kapatılmış ve fatih portakal bir hayli kızmış. mekan sahibinin facebook sitesinde kapatılmadı deniyor, belki kapatılmadı belki de belli bir süre kapatıldı ve tekrar açıldı. kafe yerine restoran izni almadan zaten o kafe açık kalamaz. neyse diyelim ki kapatılmadı. videolardan ince soyadlı sözde milletvekilinin tehditlerini ve arkasından -o zamanlar yalova belediyesi chp'de- belediye görevlilerini kafeye göndermesi ve ceza veya kapatma ile sonuçlanan bir olay var. bu olay milletvekilinin gücünü kullanarak kendisi gibi düşünmeyeni ezme olayıdır. aynı tayyip'in yaptığı gibi, hatırlasana çomar, hatırlasana yobaz! aynı şeyi ince de yaptı ve hatta yapıyor. misal asansör olayı! bir milletvekili yanındaki insanları alçakça, hor görüyor ve rencide ediyor. bu sözde milletvekili dershanesindeki öğretmenlerin prim borcunu ödemiyor ve devleti, kamuyu zarara uğratıyor. bu konuyu yarın işleyeceğim, bu inceitlere fazla gelir iki konu. özetle muharrem ince bu tavrıyla gerçek bir milletvekili olmadığını, zaten kendisini halkın değil parti liderinin seçtiğini bizlere kanıtlamış oldu. meclisteki tüm milletvekilleri gibi bu şahsın da diğerlerinden farkı yok.

incenin sigortasız öğretmen çalıştırmasından sonra geçmişte yaşanan başka bir olayı. bildiğin faşist! milletvekili gücünü kullanarak halkı eziyorsan senin ne farkın kaldı tayyipten? tartıştığı esnafı tehdit ediyor ardından belediye görevlilerini gönderip cafe yerine restoran işlettiği için mekanı kapattırıyor. chp fanatikleri izlesin izlesin ibret alsın.

tartışma

iş yerinin kapatılmasına fatih portakalın tepkisi
  • t a m a m

kafası atmış narsist bir ablamız "bakın milletvekilini videoya çekiyorum, kesin haklıyım ben" diyerek kafası atmış müstakbel cumhurbaşkanı adayımız sayın muharrem ince'yi (evet, aktroll taklidi yaptım) küçük düşürmeye çalışmaktadır.

arkadaş, olayın aslı ne? bu adam niye kızmış? tartışmaya konu olan ne? hiçbir şey belli değil ve ince mi faşist? faşist dediğin soma'da yerdeki adama tekme atıp ceza almayan adamın durduğu taraftır. faşist dediğin örtülü ödenek diyerek zimmetine para geçiren ve bunun sorgulanmasına izin vermeyendir. faşist dediğin sahte bir darbe ile yıllardır ohal'i kaldırmayarak meclisi işlevsiz kılandır.

bir kafede bir tartışma oldu diye bir cumhurbaşkanı adayına faşist demek ancak sizin gibi omurgasız ak parti g*t yalayıcılarının yapacağı bir abartıdır.

edit: başlığı açanla tartıştık ve eğer böyle basit bir olay için kanun dışına çıkmamış ince'ye faşist diyebiliyorsan erdoğana da faşist diyebilmesini talep ettim. erdoğana faşist dememek için kılı kırk yardı. sonra da ince fanatiği olmakla suçladı beni. şimdi de açıklama yapmak zorunda hissetmiş kendisi. komik. böyle aktrollere prim vermeyin. görün, cevabını yapıştırın ve gülerek devam edin.
  • sağa sola diktatör diyenlerin gerçek yüzlerini göstermesi açısından ibretliktir
  • net skandaldı(r)

işletme sahibi gereksiz ve abartılı yükselmiş ve tartışma sırasında da muharrem ince sakinliğini korumuş, pek de eleştirilecek bir tepki vermemiş. fakat sonrasında cafenin kapatılmasının savunulacak tarafı yok.

edit: bir yazarın uyarısı üzerine yaptığım araştırmada muharrem ince'nin kapatılma haberlerini sert dille yalanladığını gördüm. özetle tartışma var, sonrasında zabıta bi yoklamış cafeyi, kapatma yok. sanırım.
  • benim takıkdığım kulüp adı verdiğimiz mekana her seçim komünist partisinden milli görüşçü partilere kadar herkesin adayi gelir, ayak ustu manifestosunu açıklar, iyi sanslar dileyip cikar.. adettir, teamüldür.

tayyip erdogan gelse ayni durumu yasasa sulalenle beraber feto'den icerideydiniz. su an cafe 100 metrekare polis çemberine alınmış, içeride kayyumlar hamburgerleri mideye indirirken, kasadaki paraları ve banka hesaplarını kontrol ediyor olurdu..
  • sikko bi aktrol'ün seneler önceki olayı tekrar diriltme çabaları. ayrıca videodaki cafe (küçük fil) hala açık yanılmıyorsam. yani başlık da hatalı.
  • muharrem inceye bu video sonrası kesinlikle saygı duydum. bu kadar tahrikkar, bu kadar saygısız, elindeki kamera vs ile karşı tarafın sinir sistemiyle oynama amaçlı kişiye karşı yine de sabırlı hareket etmiştir.

rte’yi falan geçtim herhangi bir akp milletvekiline şu davranışın binde birini yapsalar bırak kafelerinin kapatılmasını yedi ceddi hapisteydi bu şovcu cırtlak kadın ve yanındaki elemanın.

madem kişisel özgürlük olarak kafe içindekilere merhaba diyen bölge milletvekiline saldırı sayılabiliyor kanunsuz olarak orayı işlettiği için kapatmak da kanunların kaçınılmaz sonu :) öyle göte böyle yarak.

helal olsun sana başkan muharrem ince
  • bir iş yeri amacı dışında işletiliyorsa kapatılır.
  • kadının sen dilini kullanması rahatsız etmiştir. aklısıra bakın kimlerle nasıl konuşabiliyorum egosu yapmıştır.

not: tanımadığı herhangi biriyle senli benli konuşan insanlardan oldum olası nefret etmişimdir.