şükela:  tümü | bugün soru sor
  • arkadaşlar bu çok önemli bir uyarı muhalifler olarak tuzağa düşmemek gerek. şu ana kadar ki süreç çok açık biçimde gösteriyor ki, erdoğan karşısında akşener'i istiyor. sırf bu yüzden sadece ince'ye yükleniyor ve sanki meral akşener'den korkuyormuş imajı yaratarak muhalefetin akşener çevresinde birleşmesini istiyor. unutmayın tayyip seçimlerde kendi rakibini bile seçmeye çalışır. oyuna gelmeyelim.

    entry nin buraya kadar olan kısmı sadece ironi içermektedir. başlığı açmamın tek sebebi meral akşener'in ikinci tura kalması gerektiği yönünde bence komplo sayılabilecek teorilerle tayyip'in düşüncesi üzerinden muhalefet yapmanın mantıksız ve öngörülmez sonuçları olmasıydı. maalesef süreç içerisinde muhalif grupların hangi adayın ikinci tura kalması gerektiği konusundaki tartışmaları sadece muhalifleri birbirlerinden soğutuyor. yapılacak en iyi şey herkesin hangi aday olursa olsun ikinci tur için güç birliği yapması.

    son olarak şunu da unutmamak gerek birçok insan ince'nin kazanma şansını akşener'den yüksek görüyor ancak bircok başka kişi de akşener kazanabilir diyor. ikinci turda hangi aday karşısında erdoğan kazanırsa kazansın biz haklıydık söylemi olacak. muhalefet bunu kendine yapmamalı ve dünyanın sonu olmadığını bilerek yoluna devam etmeli. ayrıca bu sınırsız senaryosu olan bir denklem. erdoğan ilk turda kazanırsa abdullah gül aday olmalıydı diyenler haklıydık biz derler. ancak bu tartışmalar muhalefete hiçbir şey kazandırmaz.