şükela:  tümü | bugün
  • kore'de seul'un yeni havaalanin ismidir.
  • (bkz: seul/#6182800)
  • havaalanının iata kodu icn olsa gerek.
  • nato yüzünden kore'ye barış gücü olarak giden türk askerlerinin ayak bastıkları ilk kore şehri.

(bkz: incheon limanı)
  • incheon uluslararası havaalanına ismini veren şehir.
  • kodu icn dir.
  • incheon daha da gelişmiş, güzelleşmiş. narita ise daha bir karanlık, eski ve köhne. hala atmosfer olarak 80'lerde... samsung ve sony gibi..!
  • 2009 yılında yapımı tamamlanan köprünün ismidir aynı zamanda. köprü, songdo ile ıncheon uluslararası havalimanını birbirine bağlamaktadır.
  • epey büyük bir köprüsü olan şehir. bu köprünün çok yakınında bir çöp adası mevcut. sanırım onunla ilgili bir film izlemiştim buraya gelmeden. film kore yapımıydı, bir köprüye çıkan abi intihar ediyordu. gözlerini açtığında bu çöp adada buluyordu kendini. sonra gene varoluşun derin dehlizlerinde benliğini arayan bir abla şans eseri teleskop vari bir cihazla bu abiyi görüyordu, gerisi aşk hikayesi plus robin kruzecilik filan güzel filmdi netekim izleyen bilir. işte o çöp adanın fotoğrafını çektim az önce mutlu oldum. belki ben benzetmiş olabilirim, gemi de net çok yavaş, araştırma gereği duymadım şimdi.

epey büyük bir toki samsung sitesi gibi bir mevzu var sayilde. böyle halk bankası konutları 3. etap gibi filan diyeyim anla sen. güzel bir lunaparkı var. basit işler ama koreli halk yoğun ilgi gösteriyor.

koreli demişken, topunun amk. taksiye biniyoruz, hello diyoruz. bon bon bakıyor suratımıza. we are turk, turkey beşiktaş, ilhan mansız diyoruz ellerini kenetliyor çince caponca bişiler söylüyor, gülümsüyor elemanlar. ama bir shopping mall, supermarket, lan market kodugumunun market diyoruz bişişiler söylüyorlar.. 7 tane taksi değiştirdik e-mart adındaki supermarketi bulana kadar. porttan da 15 dakikalık mesafede halbuki düşün.

seaman's club ta ki hatunlar vasat. ama haki denilen biraları güzeli ucuz. 3 dolar civarı.

homewine aldık marketten 2 dolara. kendinden vişne sulu içimi rahat kafası güzel. 12 şişe aldım. porta sokarken sıkıntı olmadı, meslektaşlarıma duyururum.

seul yakın buraya. gittik gördük. seul de 2 univ. var, ortam cayır cayır. çekik gözlü severler love kıspı yapabilir, benim özel bir ilgim olmadığından sallamadım. erasmuslu isveçli bir ablayla tanıştım. yeraltı çarşısı varmış buranın bugün bana onu göstericek.

lan kimse ing. bilmiyor. öleyazıyoruz. çok fena. ilk uzakdoğum, geneli böyle oluyor dedilerdi gemide de inanmamıştım. gördüm, hak verdim.

tc deyken kore ataşeliğinde çalışan panpişim demişti tezgahta çok güzel sakatatları oluyor çekinme kokudan filan.. kokuya alışmanız bir 5 dakika sürüyor.. ama sonrasında ağızda kalan lezzet inanılmaz. kedi köpek yılan martı allahneverdiyse attırdım çöp şişe. elaman vıdıbıdıvıdı yaaaanng diyor yes diyorum koy mk onu da koy. deneyin mutlaka.

kibar adamlar hepsi. buraya guney afrikadan gelince hele.. o be medeniyet diyor insan. caddeler de gezen araçlar kia, hyundai agırlıklı. tc de olmayan klass modeller var.

incheon lu ablalar güzel giyinip, muhteşem makyaj yapıyor. galiba en iyi şey kozmetik burada. bir kaç bilmediğim random ürün aldım manitalara. süprüz yapalım kafaları hehe.

teknoloji ucuz olur dedik ama samsung s3 an itibariyle 700 dolar. fak yu.
  • 2004te gitmiştim gerçekten büyük ve gelişmiş bir şehir, kızları çok güzel, türkiyenin dünya üçüncüsü olduğu stadın önünde fotom var ayrıca, keşke sözlük emojilere izin verse de sonuna güneş gözlüklü emoji var ya bir tane ondan eklerdim