şükela:  tümü | bugün
 • mutlu aku gibi bir aku markasi...
  sahibi cevdet inci adli bir amca...
 • al bir inci, ol birinci sloganına sahip akü firması. yaratıcılıkta sınır tanımayacak kadar fantastikler.
 • 7 ay once alinmis bir inci aku, eger araba yaklasik 25 gun boyunca yatarsa bitebiliyor. ne kadar normal bir durumdur ya da degildir orasini bilemiyoruz tabi.
 • hala inci sözlük'le alakası olmadığına inanmıyorum.

  http://www.timeturk.com/…aku-27-yilini-kutladi.html

  '...ve inci ailesinin de katıldığı gecede yönetim kurulu başkanı şerife inci eren, görevini ailenin üçüncü nesil üyesi olan...'

  '...inci akü bay ve bayan çalışanlarından oluşan halk oyunları ekibinin zeybek gösterisiyle devam eden kutlamada çalışanların 27. yıl pastasını kesmesinin ardından grup yakamoz ve coşkun sabah sahne aldı. ayrıca inci akü'de 10, 15, 20 ve 25. yılını dolduran çalışanlar adına ege orman vakfı'na, çalıştıkları sene kadar dikilen fidanların sertifikaları takdim edildi.'
 • üç yıl kadar önce zorunluluk gereği aracıma takılan akü markası.
  bir pazar sabahı ailece gezmeye gidecekken akünün iflas etmesi nedeni ile araba çalışmadı. günlerden pazar ve işyerleri kapalı. nöbetçi servisi aradım. geldiler ve inci akü kullandıkları için seçeneksiz bu aküyü taktılar.
  mesele bu değil. asıl mesele şu.
  üç yıl sonra bugün telefonum çaldı ve inci akü müşteri hizmetlerinden aradıklarını ve kayıtların güncellenmesi için bir kaç soru soracaklarını söylediler. ne gibi sorular dedim. kullandığınız inci akü ile ilgili teknik bilgi soracağız dedi.
  lan ben ne bilirim üç yıl önce taktırdığım akünün teknik bilgilerini. geldiler taktılar. ben de marşa bastım çalıştı. gerisi beni ilgilendirmiyor dedim. teşekkür ederiz dediler ve kapattılar.
  telefoncular, bankacılar, mağazacılar yetmezmiş gibi bir de akücüler çıktı başımıza.
 • cok sagduyulu bir yaklasimla caretta caretta rahatsiz olmasin diye elektrikli teknelerin ar-ge'sine 700.000 lira kaynak aktarmislar.

  http://www.denizhaber.com.tr/…iz-tekne-denizha.html
 • üniversitelerin incileri adlı programla üniversite öğrencilerine okurken deneyim kazanma fırsatı veren ve çok tartışılsa da inci sözlükle bir alakası olmayan marka
 • haziran ayı içerisinde japon gs yuasa ile ortaklık anlaşmasına imza atmışlar;

  http://www.milliyet.com.tr/…tay/2072057/default.htm
 • bu ara sabahları jingle'ı çok sık dönen akü markası. 444 5 akü diyor spotta. şu an çılgınlarcasına arıyoruz ama internette bulamadık. bulan suser paylaşırsa hayat boyu minnet duyacağız.

  edit: spotu sitelerine eklemişler :) bahsedilen spot.
 • her gün ayrı bir rezalet görmekten artık bıkmış olsak da firmaların, markaların bu tür durumlara kayıtsız kalmaları şikayetlerin cevapsız ya da alelade cevaplarla geçiştirilmesi sebebiyle derdimizi sosyal medyada paylaşmaya mecbur olduk. bugün bir arkadaşımın inci aküyle yaşadığı problemi kendi yazısıyla buraya aktarıyorum. umarım mağduriyetin giderilmesinde bir nebze de olsa yardımım dokunur.

  "motorunun sorunsuzluğuyla ünlü honda marka aracımın aküsü, aracımın servis bakımlarını yaptırdığım özel serviste 22 ekim 2014 tarihinde inci akü kullanılmak suretiyle değiştirildi.
  2016 yılı aralık ayında içerisinde aracın çalışmasında akü kaynaklı problemler ortaya çıkmaya başladı. hava şartları nedeniyle normal olduğunu düşünerek bir kaç defa takviye ettim. zamanla çok kritik anlarda araç çalışmamaya başladı. aracın yılık bakımlarını ve akü değişimini yaptırdığım servise gittim. önce aracı incelediler sonra problem olmadığını tespit ettiklerini sorunun aküde olduğunu söylediler. test maksadıyla akünün tedariği yaptıkları sivas' ta bulunan "kazancılar - kazancılar akaryakıt otomotiv tic.a.ş." adlı şirkete yolladılar. bu şirketin ilk dediği şey bizden böyle bi akü alınmamıştır oldu. fakat garanti belgesini susunca kabul ettiler ürünün kendilerinin olduğunu ve bir sözde test yaptılar. gelen sonuçta "kullanıcı hatası" ve "akü değişimi gerekli" ibaresi taşıyan saçma bir rapor ve 1774 gün (ne halt olduğunu anlamadık) yazılı bir not vardı.

  servis akünün ayıplı bir mal olduğunun açık olduğunu değiştirmek için gayret edeceğini söyledi ama garanti süresinin 3 ay geçmesi nedeniyle sonuç elde edemedi. durumu önce tedarikci firmaya ilettim. tedarikci firmanın üslubuna küfür etmek istemediğimden girmeyeceğim. daha sonra "inci akü" denen...... firmaya ayrıntılarıyla ilettim.
  verilen cevap:
  " akunuzde yapılan ıncelemede, uretım kaynaklı bır arıza tespıt edılemedıgı ıcın, garantı kapsamında degısım yapılamamıstır. bilgilerinize sunarız"

  sn yetkili bunu nasıl tespit ettiniz (akü bende hatta arabada kaputun altında. sen manisa da oturduğun yerden kmlerce ötedeki aküyü nasıl inceledin? sezgi gücü ile mi?) aracım şu an 53.000 kmde ve bir akünün 2 sene 3 ayda bu hale gelmesi normal midir? kullanıcı hatası diyorsunuz peki söyler misiniz yerinden oynatmadığım bir alet kaputun altında öylece duran bir alet acaba kullanıcı hatası ile nasıl kullanılamaz hale gelebilir. açıklar mısınız?"