şükela:  tümü | bugün
 • bilkent universitesi'nde istatistik dersi veren part-time gorevli hoca
  ayni zamanda hazine'de calismaktadir.
 • verdiği istatistik dersi ne kadar zorsa, inci hoca da o kadar kolay bir hocadır. öğrencinin not alması için elinden geleni yapar. bilkent üniversitesindeki, öğrencinin derdinden anlayan nadir hocalardandır.

  arkadaşlarla girdiğimiz finalden 15-20 beklememize rağmen bizlere 50+ notlar vermiştir. kendisinin en beğendiğim özelliği ise istatistiklik dersini dersin notlanmasınından örnekler vererek anlatmasıdır. bunu öğrendikten sonra istatistiksel olarak diğer sınavlarda en düşük kaç alırsanız x notu gelebilir gibi şeyleri kendiniz yapabilirsiniz.

  gayet planlı bir şekilde dersini anlatır ve kolaylıkla takip etmeniz için her konunun kitapdaki başlık numarasını yazar. düzenli olarak yoklama alır ama bunu nota yansıtmaz. (siz siz olun yine tüm derslere gidin yoksa hiçbir şey anlamazsınız. ayrıca hoca ne kadar yoklamaya bakmıyorum dese bile dönem sonunda baktığı kanaatindeyim.)

  siz siz olun moodle’a ve mindtap’e yüklediği quizleri ya da ödevleri yapmamazlık etmeyin! bunlar sizin harf notunuzu büyük ölçüde etkileyecektir. sınıf içerisinden çözdüğü “class examples/exercises” lara iyice çalışın. (sınavlarda ne kadar farklı şeyler de çıksa hep paralel sorular gelir.)

  kısacası, inci hoca’nın dersini boş görürseniz ve math264 sizin zorunlu dersiniz ise, kaçırmadan alın derim.