şükela:  tümü | bugün
 • bir nesile ilham veren ve daha birçok nesle ilham verecek cumhuriyet kadınıdır. biyografisi şöyledir:
  "inci kadribegiç 1991’de kosova’da doğdu. trakya üniversitesi tıp fakültesi öğrencisi olup aynı zamanda kök hücre araştırmacısıdır. tıp fakültesindeki ilk yılında kök hücre çalışmalarına başlamak için pek çok laboratuvara başvurdu ve 193 kez reddedildi. hayallerinin peşinden koşmaktan vazgeçmeyen inci, koç üniversitesi tamer önder laboratuvarında başladığı kök hücre yolculuğuna 2012 nobel fizyoloji/tıp ödülü sahibi dr. shinya yamanakanin kurucusu ve direktörü olduğu center for ips research and application(cira)-kyoto üniversitesinden tam burslu kabul alarak devam ettirmeyi başarmıştir. mayıs ayı sonundan itibaren çalışmalarıyla amerika ulusal sağlık enstitüsünde ülkemizi temsil edecek olup bilimsel çalışmalar dışında çocukların eğitim haklarının iyileştirilmesi için mücadele etmektedir."
  ve dendiği gibi nih'te çok güzel temsil etmiştir bizi. bilimi herkesin, her kesimin duyması için birçok mecraya röportaj vermiştir. bazıları:
  hayat çok jelibon isimli ted konuşması
  turkishwin için konuşması
  yenişafak röportajı için
  mezuniyet sonrası icin de birçok lab'dan istek almıştır aynı zamanda.
  kendisi ile sonsuz gurur duyuyorum ve duymaya devam edeceğim, ışığımızsın.
  edit: yenişafak'taki başlığın aksine salt bir nobel amacı gütmemektedir, bilimi bilim için yapip tüm şekilcilik biçimlerine karşı çıkmaktadır.
  2018 senesinde semir beyaz ile çalışmalarına bilim aşkı ile devam edecektir.
  edit2: yine harika bir tedx konusmasina imza atmis link
 • az önce televizyonda denk geldiğim şu reklam ile gözlerimin dolmasına sebep olmuş bilim insanıdır.

  burayı okuyor mu bilmem ama kız kardeşlerin seninle gurur duyuyor inci!

  #önyargılarısilelim