• derin galatasaray'ın nelere kadir olduğunu anlatıyor. yalan olamayacak kadar gerçekçi. fenerbahçe'nin de, beşiktaş'ın da, galatasaray'ın da, hatta bursa'nın da şike yaptığından bahsediyor. her şey güç dengeleriyle alakalı deniyor.

aslında galatasaray lisesi ile ilgili yazılanlar çoğu kişinin bildiği şeyler. lisenin bağları çok güçlüdür, kolu avrupa dahil her yere uzanır. özellikle yazarın bir yerde inan kıraç ve aziz yıldırım'ı karşılaştıranlara verdiği cevap güzel: aziz yıldırım bırakır, o iş biter. inan kıraç gitse de yerine başka bir abi geçer ve güç devam eder.

gerçek anlamda galatasaray'ın lobi ve bürokrasi gücünden korkutmuştur.
  • inci sözlükte'ki bir yazarın 2011 senesinde 10 sen öncesinden 5 yıl sonrasına kadar olanları ve olacakları anlattığı enteresan yazı.ya biz bazı şeyleri görmemize rağmen anlamıyoruz ya da bu kişi içeriden bilgi alıp yazmış.

ünal aysal'ın başkan,ali dürüst'ün 2. başkan olacağını.adnan öztürk'ün başkan olmak istediğini oy potansiyeli yüzünden listeye alındığını ama aynı zamanda çekinildiğini, candan erçetin'in bile o zamanlarda seçimlere müdahil olmaya çalıştığını, abdürrahim albayrak'ın başbakana yakınlığı yüzünden listeye alındığını,hiç kimsenin onu takmayacağını ve daha sonra gönderileceğini yazmış ta yazmış...

linkte verelim tam olsun derin galatasaray yazısı
  • 2. bölümü paylaşılmıştı, tamamı için pdf'leyip düzenledim efendim. okuyun, okutturun.

http://dosya.co/…hbvgq/derin_galatasaray_1.pdf.html

http://dosya.co/…oh7bh/derin_galatasaray_2.pdf.html
  • koru korune ugruna kavga edilen hatta kan dokulen futbol camilarinin aslinda ne bok oldugunu apacik gozler onune sermistir. ozellikle aysal ve terim tespitleri gercekten agizlari acik birakacak cinsten.
  • galatasaray özelinde türk futbolunun iç yüzünü anlatmaya çalışan bir yazı.

doğrudur yanlıştır, ya da herkesin bildiğini yazmıştır gibi sikimsonik tepki verenler var. adam iki sene önce gördüğünü düşündüğünü bildiğini uzun uzun yazmış, varsa başka delikanlı o da yazsaydı da onu da okusaydık.

ayrıca okumayanlar ve galatasaray lisesini bilmeyenler için özet (bkz: inan kıraç)
  • yalnızca galatasaray değil, diğer kulüplerden de bahsediyor diye okuyayım dedim, henüz başında olmama rağmen 18 mart 2011 galatasaray fenerbahçe maçında sahaya atılan rakı şişesinin * locadan atıldığını söylemiş.

bu iddiayı bir galatasaraylı tanıdığımdan da duymuştum, şimdi burada da okuyunca şaşırdım, kimin attığının hala ortaya çıkarılamadığı (!) düşünülünce, doğru gibi görünüyor, yani demek ki o şişeyi atanın kudretine bakıldığı zaman, eskaza volkan'a isabet ettirip ölümüne sebep olsaymış, yırtabilirmiş.
  • yazan kişi kimdir nedir bilemiyorum ama dikkatlice okunursa insanı şok eden bilgilere ulaşılabilir. bakın çarpıcı bir örnek vereyim:

"şu an drogba ile anlaşıldı, biliyorum. yıllık 6 milyon yuro." -07.06.2011 (inciden)

drogba'nın gelişi: http://www.ntvmsnbc.com/id/25417343/ - 27.01.2013

ünal aysal daha aday bile değilken (polat başkan bunu dediğinde. tarihleri kontrol ettim) polat'ın işi bitti yeni başkan ünal aysal demesi, eric gerets ile anlaşılacak ama ali dürüst fatih terim konusunda bastırıyor demesi. önce dürüst'ü sonra terim'i gönderirler demesi... (gerçekten de öyle oldu. buradan çıkan sonuç eric gerets şu an için en büyük td adayı. benim yorumum tabi.)

yine fenerbahçe için şekip mosturoğlu şike yapsın diye alındı yönetime demiş adam. şike davasından çok önce.

ayrıca ünal aysal'dan sonraki başkanı bile söylüyor adam. adnan öztürk diye.
  • ribery'nin klozette elini yıkaması, lucescu'nun eliyle yemek yemesi gibi satır arası olaylara sahip sürükleyici bir yazı olmuş, yazılanların hepsi doğru olmayabilir ama bu kadar tutturması da tesadüfle açıklanamaz, zaten kendisi de "zannettiğiniz gibi ünlü bir adam değilim. 4 yaşından beri galatasaray'ın maçlarına giderim. annem de rahmetli babam da fanatik galatasaraylıdır. lisedeyken aileden kaçak deplasman yapardım, onun dışında üniversite zamanımda ve askere kadar galatasaray'ın yurtiçi ve yurtdışında bütün maçlarına gittim. 4 sene avrupa maçları hariç 34'de 34 yaptım. onları da dahil edersen. senede 40 - 45 maça gittim.
    tabii diğer maçları saymıyorum.

onun için bir şekilde kulüpte olanlardan o veya bu şekilde haberim oldu. zaten bunları sadece ben biliyorum gibi bi durum yok ortada.",

"10 senedir bu takımla yatıp kalkıyorum. izin verin de az bucuk birşeyler bileyim. yurtdışına kontenjan acılır, yöneticilerle veya muhalefet ile aynı ucakta gidersin. galatasaray atkın varsa da konuşursun." demiş. arda turan ile ilgili adnan polat döneminde gitmeyecek, yeni yönetim gelince kesinleşir her şey, yeni başkan ünal aysal olacak, abdürrahim albayrak yönetime seçilip sonra yine gönderilecek demiş.

(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
  • galatasaray'ın iç yüzünü bize döken yazıdır. adam 17 sayfa yazmış. ilk sayfada doğru diyor lan bu deyip okumaya devam ettiğinizde, derin bir teşkilatlanma olduğunu anlıyorsunuz. fenerbahçe'den, beşiktaş'tan hatta bir ülkeden bile daha derin bir teşkilatlanma. doğru mudur bilinmez ama ben inandım.
  • aslında bütün taraftarların okuması gerekir. galatasaray'ın ne kadar güçlü ve bir o kadar da kendini güçsüz bıraktığını, fenerbahçe'nin ve beşiktaş'ın bilinmeyenlerini, futbolun aslında bokun içinde gezdiğini yazmış da yazmış. yalnız katılmadığım bir görüşü var oda: her taraftar bilebilir bu dönenleri diyor ama nerden bilcem amk. belli ki bu adam sadece taraftar değil. bu adamın yönetimde tanıdıkları olduğu açık. bu adam öyle basit bir taraftar değil benim gibi o yüzden o söylediklerine katılmıyorum. yalnız hem fatih terim'den hem ünal aysal'dan hatta bildiğin futboldan soğudum amk ya. bu kadar para varken tahmin edilebilirdi bir şeylerin döndüğü ama bildiğin yalan rüzgarı bildiğin oçluğu dönüyormuş içerde.

özellikle galatasaray hakkında yazdıkları bir takımın ne kadar güçlü olabileceği konusunda müthiş örnekler veriyor. riva ve suada gibi iki tane milyar dolar getirecek araziye sahip bir takım. var mı böyle dünyada diyor ve doğru diyor. ayrıca adnan polat olayına tamamiyle katılıyorum. adnan polat galatsaray'ın mali durumunu düzene sokan adamdır. kredi alarak futbol aş yi birleştirmiş ve galatasaray'ın kanayan yarasını durdurmuştu. ha dediği gibi rezil etti takımı ama dış işlerle o kadar uğraşıldı ki 2000'den sonra takıma zaman ayrılmadı ayrıca futbolcularla olan münasebeti de cabası oldu.

ua hakkında da çok iyi yazmış. alparslan abi olsa harbiden çok daha iyi bir taraftar grubu olacaktı. mantıklı ve yerinde tavırlar veren ama şimdi bir sürü apaçi dolu ve bir sürü karaborsa bileti olan kendi taraftarlarını mağdur eden bir oluşum. en yakın zamanda sikilmesi dileğiyle.

yine tekrarlıyorum her taraftar okumalı yazdıklarını. orada adam benim her yazdığım doğru değil diyor gerçek değil diyor ama alttan da hepsi doğru mesajını veriyor. bunu alttan vermesi ise kendini düşünmesi.

bu arada ali dürüst gibi fatih terim gibi sadece galatasaray'ı düşünen adamlar olarak bildiğimiz kişilerde aslında gerçekte öyle değilmiş. galatasaray'ın bu müthiş para potansiyeli herkesi cezbediyor ve bu kadar sinsiliğin dönmesini mantıklı kılıyor.

son sözüm de adnan öztürk'e. ya ribery resmen getiriyor ve oçluğuna geri göndertiyorsun tebrik ederim.

edit: imla.
hesabın var mı? giriş yap