şükela:  tümü | bugün
  • herhangi bir uzvun çarpma, düşme, kaza geçirmesi sonucunda zedelenmesi
  • o'nun senin gibi dusunmedigini farketmek... saygi duymak, anlayisla karsilamak ama kirilmayi engelleyememek... zarar gormek olmasa da tam, uykuya dalmadan once bir burukluk hissetmek, durgunlasmak... alkolun mevcut oldugu ortamlarda alkolle butunlesmek; alkol eksikliginde melankoli adina tukenmek...

incinmek buymus; bugun de bunu gordum.
  • daha da ileri boyutunda kırılmak,yıkılmak ve kendini hayattan soyutlamak olan durum..genelde sevdiğiniz şahsiyet sebep olur....bir yerlerinizin burkulduğunu hisseder,acısını duyumsarsınız...
  • asla geçmez acısı
    çocukluğunuzdan kalan yara izi gibidir
    bir ömür boyu taşınır
    sızlar üstelik kimi zaman
  • hiç silinmeyen izlerin yürekteki tortusuna verilen ad. olur olmadık zamanlarda ortamını bulmuş bir virüs gibi neş'e içinde insanın bedenini kaplayıveren, silinmez kabullenilebilir, izler...
    (bkz: incelikler yüzünden)
  • "incitemezdi beni ne a$agılanmak hor görülmek, ne de yağmur, kar, açlık.. o umursamazlığın olmasaydı.."
  • ... şiir-i incinmek:

indim.
    cindim.
    incindim.
  • sahada basilmamis yer birakmamak, halbuki gol atmaya calisirken antranör tarafindan terk edilmeyi düsünmeden.
  • incinmek pek erkekce bir tabir degildir aslinda. erkek adam incinmez misali. cunku en azindan disaridan bakildiginda erkek adam o kadar kirilgan degildir. olmamalidir. ancak kendi kendine itiraf eder incindigini. kirilmak da oyle... o da cok narin bir tabirdir. erkek adamin uzerine sakil durur. erkek adam illa soylemesi gerekiyorsa (ki bu cok olagan ustu bir durum gerektirir) acimak, kanamak gibi tabirleri kullanmayi secer. zaten olceklendiginde acimak, kanamak gibi fiiller incinmek yada kirilmak'a gore cok daha yuksek derecede bir zarari gosterir. aslinda kullanim acisindan birbirlerinin yerine gecemezler, gecmemeleri gerekir. belki sacmaca bir erkeklik gururu belki de birinin erkegi olmanin sorumlulugu, erkegin incindigini itiraf etmesine engel olur.

bir baska acidan, aslinda utanilacak bir durum da yoktur. zaten erkek adami oyle hersey incitemez. incitecek sey her ne ise, adamin en derin yerine kadar islemis olmalidir. bu da ancak bir sevda olabilir. eh aslinda olmasi gereken de adam gibi adamin sevdasini da adam gibi yasamasi ise, ne sevdigini ne incindigini itiraf etmekten kacinmalidir. o halde.. .yukaridaki tezlerin tumunu curuten bu cumle ile birlikte, erkekler bal gibi incinir, seviyorsa, sevdigini soyledigi gibi incindigini de soyler... her iki duyguyu da bunlarla iliskili diger herseyi de yasar sonuna kadar...

(bkz: kendi icinde celisen enrtyler)