şükela:  tümü | bugün
 • yazar olmayı bekleyen çaylak
 • bir ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş. * *
 • tanıdığım en mütevazi yazarlardan biri.

  yabancısı olduğum bir şehire gittiğimde ekşi sözlük çok işime yarıyor. kalacak yer konusunda yardımcı olmayı seven oldukça misafirperver insanlar tanıyorum.

  daha önce istanbul'da 2, izmir'de 1 yazarın evinde kaldım ve tekirdağ'a yolu düşen 4 sözlük yazarına evimi açtım.
  üstelik hepimizin böbrekleri yerinde duruyor.*

  değişik insanlarla da tanışmadım değil. "otele vereceğim parayı sana vereyim" teklifi sunduğum bir yazar; 4 gece için 800 tl ücret istemişti mesela. 5 yıldızlı otel işletiyor sanki pezevenk.*

  "tekirdağ'dan bir isteğin var mı?" diye sorduğum bir başka yazar; 6 şişe tekirdağ rakısı getirsen yeter dostum demişti. *

  hâl böyle olunca; kesenin ağzını açmanız gerekiyor. ya gidip leş gibi otellere tonlarca para bayılacaksınız ya da s*ke s*ke o rakıyı alacaksınız.

  ama bu adam bir değişik.

  "tekirdağ'dan bir isteğin var mı dostum?" diyorum.
  "gelirken 1 şişe rakı getir" deyip hesabıma 300 lira havale yapıyor.
  "sen delirdin mi? bir rakı sadece 90 lira" diyorum.
  "dursun cebinde. delikanlı adamsın, lazım olur." diyor..

  "bana evini açtın çok teşekkür ederim. izin ver bu ay kirayı beraber ödeyelim" diyorum.
  "seni parayla döverim" deyip cebime harçlık koyuyor. *

  ev dediğimiz de öyle bildiğimiz evlerden değil haa. adam hem ankara'da oturuyor, hem balkonundan denizi görüyor. öyle bir zenginlik.

  "abi nerden geliyor bu değirmenin suyu?" diyorum.
  "yok be oğlum. sürünüyoruz amk" diyor.

  dedim ya; çok değişik bir adam..
  fışkıyeyi de o kırmış diyolar.
 • sağolsun. ankara seyahatimin konaklama sponsoru olmayı kabul etmiş ve bana evini açmış yazar. ev demişken; tek rakibi kaçaksaray.

  çok iyi niyetli bir arkadaş. kafamın çok güzel olduğu bir akşam; kendime gelmem için bir iğne yapmış ve uyumakta güçlük çeken bünyemin uyumasını sağlamıştır.
  sabah küvette uyandım ama o kadar kusur reisin sarayında da olur.

  ancak başkent havası yaramamış olacak ki; döndüğümden beri böbrek ağrısı çekiyorum. bir doktora görünmekte fayda var.

  edit: babaaa böbrek yok. baba böbrek komple yok..
 • şu sözlükte en sevdiğim yazarlar arasında başa güreşir. güne entrylerini okuyamadan başlayamıyorum. net.
 • olayla ve kişilerle hiç alakası olmadığı halde (ya da vardı da bana söylemedi) 100 gr fındık için karakterini satan, tanımadığı bi adama mesaj atıp tanımadığı bi kadının nikaltında bana hakaret etmeye çalışan ekşi sözlükte penis boyundan falan bahseden enteresan bi arkadaş. ayrıca daha yolla butonuna basmamla mesajının gelmesi bir oldu. ne ara gördü ne ara yazdı nasıl yaptı. veya senle alakası olmayan bi şeye neden bu kadar sinirlendin. hiç anlamadım.

  çok ciddi söylüyorum, eğer benim yakınımdır veya buna yazmayı düşünüyorum deseydin vallahi bişeyler yapardım. niye direk olaya öyle başladın. bu arada benden sana bi tavsiye. eğer o kıza yazmayı falan düşünüyosan bak uzak dur çok ciddi söylüyorum. tamam aramızda sıkıntı olmuş olabilir ama inan bana pişman olursun uzak dur. ha zaten bişeyler varsa geçmiş olsun kardeşim ne diyeyim..
 • durup dururken saçma sapan mesajlar atan hadsiz yazar. neyi beğenip beğenmeyeceğimi ona soracakmışım.*
 • (#70521872)
  bu entry'me karşılık özelden yazarak beni "beceriksiz ebeveyn" olmakla suçlayan ekşi sözlük yazarı. haliyle bu üsluba karşılık hoş olmayan cevap vermem ve bir kaç mesajlaşma sonucu özür dilediğinde adam sandığım, oysa devamında sırf özrüne cevap vermedim diye beni egosu yüksek olmakla suçlayan, kadın milleti değil misiniz? tavrıyla saçma sapan konuşan, üst üste defalarca mesaj atan, üşenmeyip tek tek girip entrylerimi okuyan, son olarak (#70282480) nolu entry'me ithafen beni kezban olarak nitelendiren yazar. gerçek bir kezban gibi davranacağımı ve onu engelleyecegimi söylediğimde ise beni "nickimin altına entry döşemekle" tehdit eden mahlukat. ne diyeyim. allah akıl fikir versin.
 • baya garip bi tip. kezban davranışı yapıp engellemek durumunda kaldım zira beynini kullanmadan attığı mesajlarıyla uğraşamayacak kadar bitkinim. 100000tlye ancak orta segmentte bir araç alınabileceğini yazmamın bu kadar agresif bir dönüşü olması çok garip. hakaret mi ettim niye celallendin diyorum anama bacıma sövsen daha iyiydi diyor çok enteresan bi tip gerçekten, inanılmaz.

  engellediğim için yazamadım içimde kalmasın. çok merak etmiştin ya, zengin falan değilim arkadaşım aksine şu aralar işsizim. bu arada o fiyata yakın bir araç almayı benim babam da teklif etti, ben kabul etmedim, yük olmak istemedim.
  ki o paraya gerçekten ancak orta segment araba geliyor, öğren bunu da başka ortamlarda rezil olma.
 • sürekli benimle uğraşan, benle ne derdi olduğunu anlamadığım bir yazar. ben size ne yaptım bayım?