şükela:  tümü | bugün
  • yazar olmayı bekleyen çaylak
  • bir ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş. * *
  • tanıdığım en mütevazi yazarlardan biri.

yabancısı olduğum bir şehire gittiğimde ekşi sözlük çok işime yarıyor. kalacak yer konusunda yardımcı olmayı seven oldukça misafirperver insanlar tanıyorum.

daha önce istanbul'da 2, izmir'de 1 yazarın evinde kaldım ve tekirdağ'a yolu düşen 4 sözlük yazarına evimi açtım.
    üstelik hepimizin böbrekleri yerinde duruyor.*

değişik insanlarla da tanışmadım değil. "otele vereceğim parayı sana vereyim" teklifi sunduğum bir yazar; 4 gece için 800 tl ücret istemişti mesela. 5 yıldızlı otel işletiyor sanki pezevenk.*

"tekirdağ'dan bir isteğin var mı?" diye sorduğum bir başka yazar; 6 şişe tekirdağ rakısı getirsen yeter dostum demişti. *

hâl böyle olunca; kesenin ağzını açmanız gerekiyor. ya gidip leş gibi otellere tonlarca para bayılacaksınız ya da s*ke s*ke o rakıyı alacaksınız.

ama bu adam bir değişik.

"tekirdağ'dan bir isteğin var mı dostum?" diyorum.
    "gelirken 1 şişe rakı getir" deyip hesabıma 300 lira havale yapıyor.
    "sen delirdin mi? bir rakı sadece 90 lira" diyorum.
    "dursun cebinde. delikanlı adamsın, lazım olur." diyor..

"bana evini açtın çok teşekkür ederim. izin ver bu ay kirayı beraber ödeyelim" diyorum.
    "seni parayla döverim" deyip cebime harçlık koyuyor. *

ev dediğimiz de öyle bildiğimiz evlerden değil haa. adam hem ankara'da oturuyor, hem balkonundan denizi görüyor. öyle bir zenginlik.

"abi nerden geliyor bu değirmenin suyu?" diyorum.
    "yok be oğlum. sürünüyoruz amk" diyor.

dedim ya; çok değişik bir adam..
    fışkıyeyi de o kırmış diyolar.
  • sağolsun. ankara seyahatimin konaklama sponsoru olmayı kabul etmiş ve bana evini açmış yazar. ev demişken; tek rakibi kaçaksaray.

çok iyi niyetli bir arkadaş. kafamın çok güzel olduğu bir akşam; kendime gelmem için bir iğne yapmış ve uyumakta güçlük çeken bünyemin uyumasını sağlamıştır.
    sabah küvette uyandım ama o kadar kusur reisin sarayında da olur.

ancak başkent havası yaramamış olacak ki; döndüğümden beri böbrek ağrısı çekiyorum. bir doktora görünmekte fayda var.

edit: babaaa böbrek yok. baba böbrek komple yok..
  • şu sözlükte en sevdiğim yazarlar arasında başa güreşir. güne entrylerini okuyamadan başlayamıyorum. net.
  • olayla ve kişilerle hiç alakası olmadığı halde (ya da vardı da bana söylemedi) 100 gr fındık için karakterini satan, tanımadığı bi adama mesaj atıp tanımadığı bi kadının nikaltında bana hakaret etmeye çalışan ekşi sözlükte penis boyundan falan bahseden enteresan bi arkadaş. ayrıca daha yolla butonuna basmamla mesajının gelmesi bir oldu. ne ara gördü ne ara yazdı nasıl yaptı. veya senle alakası olmayan bi şeye neden bu kadar sinirlendin. hiç anlamadım.

çok ciddi söylüyorum, eğer benim yakınımdır veya buna yazmayı düşünüyorum deseydin vallahi bişeyler yapardım. niye direk olaya öyle başladın. bu arada benden sana bi tavsiye. eğer o kıza yazmayı falan düşünüyosan bak uzak dur çok ciddi söylüyorum. tamam aramızda sıkıntı olmuş olabilir ama inan bana pişman olursun uzak dur. ha zaten bişeyler varsa geçmiş olsun kardeşim ne diyeyim..
  • futbol milliyetçisi boş beleş bir yazar. ayrıca ergen ergen entryleri bana troll olduğunu düşündürmüştür. onun için:

(bkz: engelle)
  • durup dururken saçma sapan mesajlar atan hadsiz yazar. neyi beğenip beğenmeyeceğimi ona soracakmışım.*
  • küfür etmekten başka bir cevabı olmayan, aynı şekilde karşılık görünce de hızını alamayıp nick altıma gelip sıçan kişi tarafından yalan yanlış şeylerle itham edilen oldukça kaliteli, über yazar. *

gayet düzgün bir şekilde, bir entirisi hakkında yorum yazdım, karşılığında da "siktir git, yarrak kafalı..." şeklinde cevap aldım.. böyle cevap veren bir insanın ya psikolojik sorunları vardır ya da isks'den muzdariptir.
  • ciddi ciddi kişisel sorunları olduğunu düşündüğüm yazar. beşiktaş hakkında yaptığım bir analiz üzerine bana saldırgan bir mesaj atan kişiye normalde de hayatımı böyle kazandığımı, hala pasif agresif mesajlarının sebebinin ya yaşı ya da eğitim durumu olduğunu söyledim.

hayatta en büyük başarısı ankara siyasi bilimlere girmek olan bu muhtar adayı ısrarla vasat bir ortalama türkiye vatandaşı olduğunu kabul etmediği gibi her sinirlendiğinde kültürsüzlüğünü de belli etti. benim yaptığım analiz futbolda oynanan oyun üzerine, tabi ki buradaki analiz biraz da matematiksel oluyorken kendisi analiz konusunda mühendislerin vasat olduğunu, sosyal bilimcilerin daha iyi olduğunu savunan bir mesaj atarak değersiz yorumlarıyla hayatımdan 15 saniye daha çalmıştır. evet arkadaşım, sahada oynanan futbolun analizi sosyolojik bir olgudur, sen haklısın. yine de bu senin muhtarlık kariyerine katkı sağlamayacak.

başlık altına yazmak gibi bir amacım yoktu fakat kendisiyle mesajlaşmamız sonrası benim nickim altıma yazma gereği duymuş. bu arada aynı dönemde bir kaç kişiyle daha dalaşmış. sanırım o aralar biraz canı sıkkındı, babası harçlık mı vermedi, sevdiği kız bunu yetersiz mi buldu, yaşı ve üslubumdan dolayı ortamda mı ciddiye alınmadı artık bilemeyeceğim.

bu küçük arkadaşı eziklik psikolojisini şöyle ve şöyle gidermeye çalışmaya devam etmesini bekliyorum. hadi geç oldu, annen eve çağırıyor.

edit: kendisine de ricam, lütfen ama lütfen mesaj atmayı bırak. gereksiz sorularını hoşlandığın kıza sor, ben sana abilik yapmamam.