şükela:  tümü | bugün
 • pek çok e-ticaret sitesi arasında bir diğeri. yetenadır* e-ticaret sitesi.
 • kısaca bir affiliate sistemidir. güzel düşünülmüştür ancak sistemin çok fazla eksiği bulunmaktadır. örneğin ürün detay sayfasında, ürün açıklamalarına katiyen müdahale edemiyorsunuz. izin yok. aynı zamanda google'da rekabet edebilmeyi sağlayan en önemli unsurlardan biri olan seo, meta tag'lere hiç bir şekilde müdahale ettirmiyor. google'da üst sıralara çıkabilmeyi deneyemiyoruz bile. sike sike google adwords 'e reklam vermek zorunda bıraktırıyorlar yani.

  bunun dışında tasarıma tartışmasız müdahale edemiyoruz. haliyle bütün incir.com sitelerinde kızılay dağıtmış etkisi mevcut.

  ürün fiyatları rekabetçi değil. örneğin fırsatlara girdiğimizde en yüksek indirim olan bir ürünü (örneğin %33 indirimli bir ürünü) google 'da arayınca sizden çok daha ucuza satan en az 30 site bulabiliyorsunuz.

  bu haliyle attığımız taşın ürküttüğümüz kurbağaya değmesi mümkün deği.*
 • siparişi keyfine göre iptal edip, hacı kusura bakma, biz bunu iptal ettik, paranı da iade ederiz bi ara diye mail atan website. bu saatten sonra thh akar!
 • ölü yatırımdır kendisi.
 • referans sistemi ile üye kabul etmesi ve tüm site tasarımlarının aynı olması ile para kazanmak isteyen ve bunun için başka para kazanmak isteyen insanların heveslerini kullanan girişim.
 • yaklaşık bir saattir 502 bad gateway hatası veren ve tüm iştiraklerinin e-ticaret sitelerini bakıma alan hede. allah seolarına zeval vermesin.
 • bohdacıkabilir.com
  güvenmiyorumda.com
  cengelkoyhiyari.com
  kalaksinotpadim.com
 • bıktıran oluşum. etrafımda tam 10 kişi bu sisteme üye oldu ve ikide bir bana "üye ol abi", "aman unutma eksiğin gediğin varsa benim siteden alışveriş yap lütfen" diyor sağolsun arkadaşlar. üye ol dedikten sonra sistemi ve kazançlarını anlatmaları da cabası. bıktırdı artık!. ayrıca ürünlerin büyük kısmı piyasadan yüzde 20 pahalı ama 700 tl hediye çekleri varmış, maximum 50 tl lik indirim yapabilirlermiş ama en az 200 tl lik alışveriş yapmam lazımmış. böyle bir de abidik gubidik durumları sanki sormuşum gibi bana anlatıyorlar.

  bunların umarım bir üye üst sınırı vardır. kolay para kazanma heveslisi çok! yakında hepsi minimum puanları tutturmak için birbirinden alışveriş yapar hale gelecek bu üyelerin. bir de altımda şu kadar üye var diye patronluk durumları var ki üyelerin, beni benden alıyor.
 • arkadaşın biri facebook tan sürekli reklam yapıyor. yok efendim şu ucuz bu kadar. indirim var. dedim bakayım. harici harddisk 1tb 180 tl. başka yere baktım aynısı 130. şimdi internet ten alışveriş yapacak adam özellikle ekşiciler 30 bin yere bakar, öyle alır. bu incir.com kendine güveniyorsa kendi açsın yapsın satışını. lafı uzatmayayım arkadaşın biri aradı ankara'da.

  - bir görüşelim.
  - tamam dedim işten çıkınca geleyim. (kızılay'da bi yerin ismini verdi)
  - hadi gelmiyormusun.
  - la dedim noluyor. acil birşeymi var
  - telefonda anlatamam.

  dedim acaba mega holdings'e mi girdi bu adam.

  - kanka çok iyi bir fırsat yakaladım. incir de çalışmaya başladım.
  - (aklıma bildiğiniz incir geldi ) dedim kurumu yaşmı
  - yok kanka intermet mağazamız var.
  - ee noluyor şimdi.
  - 900 tl veriyorsun. sana 700 tl lik hediye çeki veriyoruz. kalan 200 tl ile broşür, magnet vs.
  - sonra ?
  - işte istediğin isimde açıyorsun.
  - dedim meta tag lerle oynabiliyormuyuz.
  - o nedir bilmiyorum.
  - kardeş hani google da atıyorum laptop yazınca benim sayfa çıkacak mı.
  - yok.
  - o zaman adama diyeceğim ki al bu benim site www.e hadi oradan alma buradan al sonra bir yerine sok avm.com
  buradan alışveriş yap. bende komisyon alicam.
  - aynen öyle dostum.
  - la olum hadi git ( o sırada şikeyatvar.com dan 150'nin üzerinde şikayet) yarın bu firma kapanınca nolacak.
  - öyle birşey olmaz herkes yatırım yapıyor.

  kazık olduğunun en basit örneği. arkadaşımız örnekler vermiş. herhangi birine girin.

  evinegetirelim.com
  ucuztek.com
  daimaucuz.com
  evdemarket.com
  yediyirmidortal.com

  powerbank 10400 mah alüminyum kasalı yüksek kapasiteli taşınabilir şarj

  http://www.yediyirmidortal.com/…ilir-sarj-mavi.html

  64 tl . adamlar yazmış birde yüzde %54 indirim diye.

  aynı ürün

  http://www.n11.com/…ali-yuksek-kapasiteli-p45299727

  37 tl.

  böyle örnekleri çoğaltabiliriz.

  dersinizkiniz ki ben bunlara para yedirmem. sürat kargo aynı hizmeti bedava sunuyor.

  http://www.surateticaret.com/
 • tırt olan sistem.bilale anlatır gibi anlatacak olursak,şimdi arçelik marka saç kurutma makinesi alacağımızı farz edelim. google'a "arçelik saç kurutma makinası" yazarsak hiçbir zaman sizin siteniz çıkmaz. "en ucuz arçelik saç kurutma makinası" yazarsak da çıkmaz.hepsiburada çıkar gitti gidiyor çıkar. bunların altında da çıkmaz. neden ? sistem google aramarlında sıralamanı yüksetlmen için reklam yapmana izin vermiyor.anca google'a reklam verip en üstte "reklam" yazarak çıkmasını sağlarız. ne kadara mal olur ? çok paraya. çok paradan kastımız nedir ? hedeflediğiniz kar planlamasının yüzlerce,binlerce katına.
  hadi diyelim evi sattık,verdik 1 ay reklamı.en üstte sen,senin altında hepsiburada çıktı.artık nerdeyse hiç kimse(bu istisnaya deyineceğim) ilk gördüğü siteden alışveriş yapmıyor,fiyat araştırıyor.müşteri açtı 2 siteyide. e pahalı senin ürün. neden mi ? senin sitendeki ürünün karını sen alacaksın,incir alacak,senin üstündeki bayi alacak dolasıyıla fiyat fazla. ayrıca hepsiburada tedarik departmanı senin incirinkinden 10 kat daha büyük. senin incir.com'un amacı bayi kazanmak iken hepsiburada ürün almaya/satmaya çalışıyor. adamların tek amacı bu. baş edebilmen imkansız.
  akakçe v.b. robotlara reklam verelim diyelim,e veriyorlar zaten.fakat bu sitelerde en önemli şey fiyat. seninki zaten pahalı.çıktı 3. sayfada. kimse görmedi bile.ordan da müşteri gelmedi.
  e istisna vardı ne oldu ? o istisnalarla senin reklam paranın %1 anca çıkar.
  facebooktan reklam yapsak ?anca eş dost ayıp olmasın diye aldı diyelim. laf arasında da söyledik gel bayim ol diye. adam oldu. açtı siteyi. o nasıl para kazanacak ? en baştan aynı adımları düşündü. dedi ben şu eşi dostu alt bayii yapayım.artık burda saadet zincirine bağladık. e hani olay network marketing olayıydı. ne oldu?
  kısacası tırt olan sistem.