şükela:  tümü | bugün
 • 4 yıl önce, affiliatein bir üst modeli sayılabilecek bir sistem geliştirerek, girişimcilere e-ticaret altyapısı imkanı sunan incir.com 9 eylül itibariyle faaliyetlerini durdurduğunu kendi sayfasından ilan etmiş bulunuyor.

  aklıma takılan tek ayrıntı "ohal"de olduğumuz ve bu kararın uygulamasının nasıl gerçekleştirileceği..sistemle ilgilenen işletmelerin küçük işletmeler kategorisinde olanlar ya da ilk kez incir imkanlarıyla e-ticaretle sektörle tanışanlar olduğu düşünülürse fazla ses getirmeyeceğini tahmin etmek zor değil. ayrıca firma faturayı çoktan yabancı yatırım alamama-15 temmuz süreci gibi çok klasik nedenlere kesmiş görünüyor..
 • alsana (bkz: pcdepo) vakasi daha adamlar paralar yok bankaya basvurun iade isteyin diyor magdurlar icin buda surada dursun. (bkz: charge back) (bkz: ters ibraz)
 • eski türkiye'de acılar vardı,
  gençlerin canı yanıyordu,
  eski türkiye'de ocaklara ateş düşüyordu...

  şimdi bak iflas ediyor firmalar.
  sgk şeker ölçüm cihazını da karşılamayacakmış, yss ve osmangazi köprüsü de paralı bayramda...

  sanayi üretimi %9 düşmüş ama istikrar sürüyor, hüloğv.
 • vur kaç yapan ve suçu böylesi bir sistemin kısa dönemliliğine değil darbe girişimine atan saadet zinciri. bu siteye üye olup yakın çevresini de dahil etmeye çalışan kişilere girişimcisiniz siz diye hayal sattılar. oysa gerçekte var olan şey bir saadet zinciri mantığının online alışverişe uyarlanmış halinden başka bir şey değildi. bak e-ticaret bile denemez buna. kimsenin satılan ürünler üzerinde hakkı yoktu bile. incir depolarından giden mallardı buraya 1000 lira yatıranların emmioglunungorumcesiningirisimbakkaliyesi.com gibi domainli sitelerinde satılanlar. hakkında sadece bu siteye para yatıranların "mecburen" iyi konuşması haricinde hiçbir olumlu görüş olmaması da bu sebeptendi zaten. sonuçta da adamlar vurgunu yaptı ve bıraktı.

  webrazzi'de 2015'te aslanoba'nın yaptığı yatırım sonrası söylediği şu cümle de nasıl büyük bir balon yaratıldığını gösteriyor:

  “türkiye’nin ilk milyar dolarlık internet girişimi olmayı” hedefleyen incir...

  ahahaha.
 • müşterilerine, göndermedikleri siparişlerin parasını almak için bankalarına müracaat etmesi gerektiğini söyleyerek yapılan iflas açıklamasıdır.

  sistem üzerinde ne kadar gönderilmemiş sipariş olduğu her ayrıntısına kadar bellidir. parasını ödeyecek adam iade süreci işletir ve kimseyi mağdur etmez. bankalara gidince müşteri parasını alabilecek mi? banka "bana ne! git mahkemeye başvur, hakkını orada ara" diyecek. kaç müşteri mahkemeye başvurur, başvuranların kaçı, hakkını ne zaman alır allah bilir. kötü niyetli bir şekilde milletin parasına konmak istedikleri belli.
 • bir keriz silkeleme operasyonu daha sona ermiş gözüküyor. memlekete keriz de bitmiyor, silkeleyecek yeni yöntemler de.