şükela:  tümü | bugün
  • oldukça kaliteli bir yer burası. sebebine gelince bir uğraş olduğu aşikar. onlarca farklı meze, kimisi bizans orjinli, kimisi ermeni, kimisi osmanlı...hepsi de güzel bir zeytinyağı ile tamamlanmış. yanılmıyorsam hilmi bey olması lazım kullandıkları zeytinyağının markası. ancak tek sıkıntı çok fazla soğuk meze denemek isterseniz biraz içinizi bayabiliyor. rakı bile ferahlama sağlayamıyor belki bir parça daha az kullanılabilir veya servis etmeden önce üzerinde daha az zeytinyağı eklenebilir. bahçe kısmını görme fırsatım olmadı ancak kışın canlı müzik de vardı. gitar eşliğinde yerli, yabancı klasik şarkılar çalınıyordu. duvarlarında ki resimlerden de anlaşılacağı üzere burası tipik bir osmanlı kültürü müzesi!

ayrıntılı bilgi, menü ve fiyatlar için

http://www.inciralti.com.tr/menu.html
  • farklı mezeleri ve değişik lezzetleriyle baya iddaalı, iddaası da yerinde çünkü daha önce denemediğiniz mezeleri burada bulabilirsiniz, ayrıntılı anlatım ve fotoğraflar linkte mevcut

http://damaktandimaga.blogspot.com/…beylerbeyi.html
  • her mezesi leziz ancak balık turşusu, şevket-i bostan ve uskumru taratoru mutlaka denenmeli.
  • bahcesi cok keyifli olan ama kisin kesinlikle tercih edilmemesi gereken, her bir mezesi ayri lezzetli olan, kendi yaptiklari likorlerin enfes oldugu, sadece topik ve asma yapraginda levrek icin bile gidilesi yer! asmada sardalya da cok lezzetli ama levrekte baska bi sey var:))) ve arabayla gidilmemesi, gidiliyorsa bile icmeyen birinin kullanmasi, zira beylerbeyi donusu cevre yolu girisinde zulada bekleyen polislere cok pis yakalanip ehliyeti kaptirmanin isten bile olmadigi mekan:)))
  • müthiş bir yer, şöyle:

lüfer + 70'lik + künefe + üç meze = 546 tl tuttu. çok çeşitli latifelerle ortamı neşelendiren garsona 100 tl bahşiş bıraktım. neredeyse beleşe yedik içtik amıssını.
  • o kadar müthiş ki, şöyle;

1 70'lik + 7 meze + balina taşağı + 2 tatlı + çayı kahvesi dahil 1950 lira tuttu. cila olarak getirdikleri kamasutra likörünüyse hayvan gibi ''içmeyelim bu ne amk?''' dememize rağmen zorla içirdiler.
  • balık turşusu ve uskumru taratoru şaheser olan meyhanedir. özellikle balık turşusuna, adında meymenet olmaması nedeniyle şüpheyle yaklaşmıştım. tadı bir harikaydı. istanbul'da zaten hesaplı meyhane kalmadığı bilgisi ışığında buranın fiyatları da idare eder bence.
  • gerçekten şahane bir mekan, öncelikle girdiğinizde duvarların tümü eski istanbul fotoğraflarıyla kaplanmış, hafiften bir sanat müzüği geliyor kulağınıza, ne çok sesli ne de duyulmayacak kadar kısık, tam kıvamında. sizi çok kibar garsonlar kış bahçesine alıyorlar. masalar, sandalyeler eski türk filmlerindeki gibi. etraf yemyeşil. yaz gelsin de biran önce bahçeye çıkalım diye hevesleniyorsunuz o yeşilliği görünce. size seçebilmeniz için tüm mezeleri getiriyorlar. hepsinin de tadı harika. deniz börülcesi, haydari, muhammara, patlıcan közleme. ister rakı, ister şarabını yudumluyorsun mekanın keyfini çıkartırken. rakı bardakları da ayrı bir güzel dantelden altlık yapmışlar fiyatları makul. hatta arkadaşımın dediğine göre bir tek denizi eksik o da olsa iki katını verirdim bu fiyatın.
  • mükemmel bir yerdir , her şeyiyle on numara bir mekandır. içeri girdiğiniz andan itibaren sizi etkisi altına alır ve kolay kolay unutamayacağınız bir ziyafet sunar. sadece ata kadehten rakı içme keyfinin bile eşi benzeri olmadığı yerdir.
  • kızla gidilir.

şu yazının ortasında kendisinden bahsettim: http://mideminkahyasi.blogspot.com/…edith-piaf.html