şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ermeni soykırımını kabul bahanesine sığınmadan direk yapılması gereken kutlu olay. yahudiler ve amerika ermeniler karşısında bizi destekleseler de yapılması gerekirdi. yapılmaması şu andaki hükümet dahil türkiye halkının iradesinin temsil edilmediğinin göstergesidir.
 • çevremdekilere hep söylerim, "bana yapabileceğiniz şeyleri söyleyin, yok yapacamayacaksanız boşuna ne benim zamanımı harcayın ne kendi ağzınızı yorun." diye. burada da durum pek farklı değil.
 • cnn ınternational, bu üssün türk yetkililerce giriş-çıkışa kapatıldığını bildirmiş. obama, bu gelişme üzerine ulusal güvenlik konseyi'ni toplama kararı almış.
  http://www.hurriyet.com.tr/…ssu-aciklamasi-40149619
 • artık ciddi ciddi düşünülmesi ve gerçekleştirilmesi gerekli olan eylemdir. tabiki doğrusu incirlik üssünün kapatılması değil, yabancı orduların üsten ayrılarak üssün sadece türk silahlı kuvvetlerine hizmet etmesidir.

  kuresel müttefiklik tek kutuplu dünyada bitmiş, yerine bölge bölge çıkar çatışması veya çakışması gelmiştir. bizim çıkarımız şuanda incirlikte hiçbir yabancı gücün, hele hele 1 sene önce darbe yapmaya çalışmış bir gücün bulunmamasıdır.
 • (bkz: kapatamadı)
 • çoktan yapılmış olması gerekendir.
 • suriye de yarin oburgun birileri. " pardon kazayla oldu " derse mutlak hayata gecirilmesi gereken uygulamadir.
 • ön edit: istifa etmeyi düşünen bir chp'liyim son seçimde chp ve ince'ye oy verdim.

  bu üs neden kapatılmıyor? ülkemin iki bakanına abd'de işledikleri bir suç vesaire olmadığı halde abd bir tür ceza kesiyor kıçı kırık rahip için (bağımsız olmadığını ben de biliyorum) o rahipin yargılanma sürecine müdehale etmeye çalışıyor. şu dakkadan sonra bu üs kapatılmalıdır. abd nin bu kararı türk milletinin bağımsızlığına karşı yapılmış bir harekettir.

  akp iktidarında o göt yok mu? cesaret yok mu? siyonist lobiden mi korkuyor akp? yahudi desteğini kaybetmekten mi korkuyor tayyip? daha bir iki hafta öce trump la macron la kucak kucağa fotolar paylaşıylıyordu. kapatın la şu üssü. sizde o cesaret yoksa biz de var bize güvenin trumpın kucağına ya da putinin kucağına değil. muhalifiz dediysek vatan haini değiliz, biz bize yeteriz amk. tayyip kapatsın bu üssü sorumluluğu meclisteki 4 parti de kabul eder. sen kendine ve milletine güven dolar sike sike düşer. ama gidip yok faizleri düşürcem yok bık bık deme bak dolar nasıl düşüyor. bu üs kapatılsın!