şükela:  tümü | bugün
  • bu gomunistler bugün incirlik üssünü kapatır, yarın camileri kapatmaya çalışır.

sen bu gomunistlere fırsat verme yarabbi.
  • hak verilen gerçek.
  • bu ülkedeki herkesin asli görevlerinden biridir.
    sünni-alevi
    müslüman-hristiyan
    türk-kürt
    anadoludan emperyalistlerin üstlerini silmeden asla kendimizi kurtaramayız.. .
  • “incirlik” abd’dir, nato’dur, emperyalizmdir. bunlar insana düşmandır. bunlarla mücadeleyi veren de yalnızca komünistlerdir.

doğru bir durum tespiti.
  • hiçbir zaman bu sosyalizm güzellemelerini anlamadım, anlamayacağım. başa bir sosyalist parti gelse ve sosyalizmin gereklerini uygulayacak zeminde bir devrim olsa, yapacakları ilk işler tıpkı sscb'de olduğu gibi muhalif güçleri bastırmak, özgür basın-yayının sonunu getirmek, birçok karşıt fikirde insanı hapishanelerde çürütmek ve totaliter bir rejimi başlatmak olacaktır. ee senin ne farkın var ki şeriatçı rejimlerden? ideoloji farkı? evet var doğru. peki ya amaçlar? evet, proleteryanın nihai zaferi ve sınıfların ortadan kalkması. peki ya metod? kendi amaçların uğruna ve bu kesin doğru yoldur parolasıyla ortaya çıkıp, kendinden olmayana terör estirmek. e bunu bugün dünyada kimler yapıyor? şeriatçılar, askeri diktatörlükler ve geride kalan birkaç tane post-sovyet dönemi sosyalist yapılanmalar. e o zaman? nesi güzellenecek bunun? kapitalizm çok mu iyi peki? hayır. ama sosyalizmde, kapitalizm gibi bir diğer kan emicinden başka bir şey değil, iki ideolojide hümanistlikle alakası olmayan vampirler. sosyalizmin, kapitalizm kadar işlevsel olmayışının ve önemini kaybetmiş olmasının en temel sebebi, reel sosyalizmin ölmüş olması ve romantik grupların, bu sevdayı anlamsızca devam ettirmeleri. yoksa kapitalizm savunucusu da değilim. bu dünya kapitalizmden de sosyalizmden de yeterince çekti ekonomik modeller olarak, şeriat gibi köhne ve modası çoktan geçmiş yönetim şekillerine hiç girmiyorum bile, artık daha iyilerinin yapılması zamanı geldi, en azından ben öyle düşünüyorum.
  • ilk önce saçlarındaki yağ tabakasını kapatsınlar amk leş gibi kokuyolar. hamam paranız yoksa veriyim bi omuz omuza keseleyin birbirinizi.

hadi len. sosyalist olmayan herkes nato yalakası bunlara göre. incirlik üssünün kapanmasına karşı olduğu falan yok kimsenin. sadece bunu siz yapamazsınız. işgalci tece kıbrıstan defol falan diye kendinizi avutun durun işte, neyinize yetmiyo?
  • yaşadığımız evrende, "incirlik üssünün komünistleri kapatması" şeklinde zuhur etmiş şahane olay.
  • (bkz: yav he he)
  • komünist diye kesn bir dil kullanmayayım ama, atatürkçü düşünceyi özümsemiş bir iktidarın ilk yapacağı icraatlardan olacağını söyleyebilirim.
    sadece a.b.d. askeri üsleri değil, stratejik kurumlardaki yabancı hakimiyetleri de sona edecektir.
    türkiye tekrar bir sağlık, eğitim ve sanayileşme devrimi yaşayacaktır.

bu yazılan satırlara "ütopik temenniler" diyebilirsiniz ama bunlar mutlaka yapılması gereken olmazsa olmaz hamlelerdir.