şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce öyle akıl mantık sınırları dışında ki anlaşılması imkansız, öyle olasılık dışında ki gerçekleşmesi olanaksız manasında kullanılır. ama the princess bride severler bu sözü vizzini ile hatırlarlar.

  vizzini'nin planı ters gider.
  - inconceivable!
  başka bir şey daha düşündüğü gibi olmaz.
  - inconceivable!
  kafasını çevirip orda olmayacağını düşündüğü bir şeyi görür.
  - inconceivable!

  sonunda pek onurlu inigo montoya bey dayanamaz:
  - you keep using that word. i do not think it means what you think it means.
  der. bunu duyan herkes de o zamandan sonra inconceivable kelimesini duyunca şööyle belli belirsiz bir gülümser, aynı konuşmanın içinde birden fazla kez geçince aynen inigo'nun dediğini söylemek geçer içinden. ya.
 • 2017 kanada yapımı jonathan baker filmi. nicolas cage ve gina gershon'u face/off'tan sonra yeniden buluşturuyor. afişine baktığınızda nicolas cage'in zorla oynatıldığını anlıyorsunuz, mafya silah dayamış adamın kafasına.
 • ahlaki bir paradoksu ilgi çekici bir şekilde anlatabilecekken gereksiz toplara girip heves kıran film. bunlardan ilki nicolas cage. evet bütün filmlerini izlemedim ama izlediğim filmleri arasında kesinlikle en tırışkadan rolü. neden kabul etmiş neden oynatmışlar anlamak mümkün değil. messiyi kaleci yapmak gibi bir şey, gereksiz bir beklenti ve hayal kırıklığı yaratıyor. diğer konular spoiler olabilir.

  --- spoiler ---

  konuyu daha da heyecanlı kılmak adına katie' yi gereksiz yere seri katil yapmaları. ilk anneyi öldürmeden çocuğu alıp sevgilisiyle muhattap olmadan yine aynı şekilde kaybolabilirdi. hele linda'yı öldürmesi evlere şenlik. kıza bütün hikayeyi anlatıp sonra da çok şey biliyor diye öldürdü resmen. (linda taşıyıcı olacaktı diye düşünmeyin, yavrum kız istemiyorsan olmam dedi.)
  angela'nın dedektifliği de ayrı bir itici olmuş. yok dibin mi geldi yok gözler lensmiş... derken sadece internet üzerinden olayın %90'ını çözmesi ve misafir evine her girdiğinde bir iz bırakması saçma.
  böylece film hem çok yavaş ve yapmacık gerilimlerle ilerlemiş hem de asıl önemli mevzular oldu bittiye gelmiş.

  --- spoiler ---

  bardağın dolu tarafına bakarsak konuyu sevdim, ilk defa izlediğim nicky whelan'in oyunculuğunu çok beğendim. beklentisiz izlenebilir bir film.
 • evlendiğin kadın doğuramıyor diye, sperminle birinin rahmini satın aldın. doğuran kadınla sözleşme imzaladın. çocuğunu doğuran kadını çocuğundan mahrum bıraktın. kadını hapse attırdın. sonra da izleyiciyi rahatlattın bu doğruymuş gibi. annem yaşamıyor ama karnında yaşamadığım bir kadına anne ve bana bunu dedirten bir baba dışında daha korkunç ne olabilir ki.filmin sonunda kucaklarında kendisini doğuran ve ağlayarak bakan kadına bakan çocuk olmaktansa annemin yanında suç örgütü lideri olmayı yeğlerdim.
 • bu taşıyıcı anne, donör temalı filmlerin verdiği mesaj hep aynı oluyor. taşıyıcı annemiz çocukla duygusal bağ kuruyor, vermek istemiyor, sonra olaylar silsilesi başlıyor.

  --- spoiler ---

  filmin ilk dakikalarında kendisinde cameron diaz'dan esintiler bulduğum katie rolündeki nicky whelan'ın herkes uyurken o ürkünç mavi gözlerini şak diye şakırdatması ile kötü karakteri anlamasaydık daha iyi olurdu diyorum sadece. bir de filmi nicolas cage değil de gina gershon döndürüyor.

  yok yok, gerilmedim de nicky'nin saçını başını yolasım geldi sadece. o kadar.

  --- spoiler ---
 • biraz zorlama da olsa, sonu pek hoşuma gitmese de kendini izleten psikolojik bir film. gerilim değil, korku değil; psikolojik... ilk başlarda sizi kendine çekmekte zorlanıyor ancak filmin ikinci yarısı güzel bir hal alıyor. bir erkek olarak beni pek etkilemedi ama belki kadınları daha çok etkileyebilir diye düşünüyorum. çok fazla konuşma içerdiğinden ve pek aksiyon olmadığından iyi bir ses sistemi ile izlemeye gerek yok. aç tabletinden izle.
 • katie * kocasını öldürdükten sonra görünümünü değiştirerek başka bir şehirde yaşamaya başlamıştır. angela * ile tanışan katie angela'nın kocası brian'nın * da oluru ile onlarla birlikte yaşamaya başlar. başlarda her şey normalmiş gibi gitse de bir süre sonra sorunlar başgöstermeye başlar...

  öyle aman aman bir beklenti ile izlemeniz gerekmeyen vasat bir yapım.
 • tipik vasat-üstü kanada filmidir. nicolas cage var diye çok bişey beklemeyin yani, zaten film boyunca figüran gibiydi adam, basbaya kadın filmi olmuş.

  bu kanada filmleri hep mi aynı olur yahu.

  (bkz: kanada filmleri/@useless guy)
 • --- spoiler ---

  türkçesiyle "bakıcı", 2017 abd yapımı gerilim-drama filmi. senaristi chloe king, yönetmeni jonathan baker olan filmin başrollerinde nicolas cage, faye dunaway, gina gershon ve nicky whelan gibi tanınmış oyuncular yer almışlardır. filmin tema müziklerinde ise kevin kiner imzası vardır. yüksek bütçeli olmayan ama birçok ünlü oyuncunun yer aldığı ilginç bir filmdir. son olarak, filmin imdb.com puanı 5,3/10'dur.

  konusu
  tek kızı cora ve eşi brian (nicolas cage) ile mutlu bir hayatı olan angela (gina gershon), mahallelerine yeni taşınan katie (nicky whelan) ile kısa sürede sıcak bir arkadaşlık kurmuştur. genç kadından hoşlanan angela, onun kızına bakıcılık yapmasını kabul eder, hatta sahip olmayı planladığı 2. çocuk için taşıyıcı anne olması ihtimalini de ciddi ciddi düşünmeye başlar. ne var ki, katie, ilk başta göründüğü gibi biri olmadığını ve angela ile ailesi için büyük bir tehdit oluşturduğunu zamanla göstermeye başlayacaktır.

  imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt3481634/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/…inconceivable_(2017_film)

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=vse9mg7angm

  --- spoiler ---