şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce öyle akıl mantık sınırları dışında ki anlaşılması imkansız, öyle olasılık dışında ki gerçekleşmesi olanaksız manasında kullanılır. ama the princess bride severler bu sözü vizzini ile hatırlarlar.

  vizzini'nin planı ters gider.
  - inconceivable!
  başka bir şey daha düşündüğü gibi olmaz.
  - inconceivable!
  kafasını çevirip orda olmayacağını düşündüğü bir şeyi görür.
  - inconceivable!

  sonunda pek onurlu inigo montoya bey dayanamaz:
  - you keep using that word. i do not think it means what you think it means.
  der. bunu duyan herkes de o zamandan sonra inconceivable kelimesini duyunca şööyle belli belirsiz bir gülümser, aynı konuşmanın içinde birden fazla kez geçince aynen inigo'nun dediğini söylemek geçer içinden. ya.
 • 2017 kanada yapımı jonathan baker filmi. nicolas cage ve gina gershon'u face/off'tan sonra yeniden buluşturuyor. afişine baktığınızda nicolas cage'in zorla oynatıldığını anlıyorsunuz, mafya silah dayamış adamın kafasına.
 • ahlaki bir paradoksu ilgi çekici bir şekilde anlatabilecekken gereksiz toplara girip heves kıran film. bunlardan ilki nicolas cage. evet bütün filmlerini izlemedim ama izlediğim filmleri arasında kesinlikle en tırışkadan rolü. neden kabul etmiş neden oynatmışlar anlamak mümkün değil. messiyi kaleci yapmak gibi bir şey, gereksiz bir beklenti ve hayal kırıklığı yaratıyor. diğer konular spoiler olabilir.

  --- spoiler ---

  konuyu daha da heyecanlı kılmak adına katie' yi gereksiz yere seri katil yapmaları. ilk anneyi öldürmeden çocuğu alıp sevgilisiyle muhattap olmadan yine aynı şekilde kaybolabilirdi. hele linda'yı öldürmesi evlere şenlik. kıza bütün hikayeyi anlatıp sonra da çok şey biliyor diye öldürdü resmen. (linda taşıyıcı olacaktı diye düşünmeyin, yavrum kız istemiyorsan olmam dedi.)
  angela'nın dedektifliği de ayrı bir itici olmuş. yok dibin mi geldi yok gözler lensmiş... derken sadece internet üzerinden olayın %90'ını çözmesi ve misafir evine her girdiğinde bir iz bırakması saçma.
  böylece film hem çok yavaş ve yapmacık gerilimlerle ilerlemiş hem de asıl önemli mevzular oldu bittiye gelmiş.

  --- spoiler ---

  bardağın dolu tarafına bakarsak konuyu sevdim, ilk defa izlediğim nicky whelan'in oyunculuğunu çok beğendim. beklentisiz izlenebilir bir film.
 • geceleri denk gelinen üçüncü sınıf gerilim filmlerinden.
 • evlendiğin kadın doğuramıyor diye, sperminle birinin rahmini satın aldın. doğuran kadınla sözleşme imzaladın. çocuğunu doğuran kadını çocuğundan mahrum bıraktın. kadını hapse attırdın. sonra da izleyiciyi rahatlattın bu doğruymuş gibi. annem yaşamıyor ama karnında yaşamadığım bir kadına anne ve bana bunu dedirten bir baba dışında daha korkunç ne olabilir ki.filmin sonunda kucaklarında kendisini doğuran ve ağlayarak bakan kadına bakan çocuk olmaktansa annemin yanında suç örgütü lideri olmayı yeğlerdim.
 • bu taşıyıcı anne, donör temalı filmlerin verdiği mesaj hep aynı oluyor. taşıyıcı annemiz çocukla duygusal bağ kuruyor, vermek istemiyor, sonra olaylar silsilesi başlıyor.

  --- spoiler ---

  filmin ilk dakikalarında kendisinde cameron diaz'dan esintiler bulduğum katie rolündeki nicky whelan'ın herkes uyurken o ürkünç mavi gözlerini şak diye şakırdatması ile kötü karakteri anlamasaydık daha iyi olurdu diyorum sadece. bir de filmi nicolas cage değil de gina gershon döndürüyor.

  yok yok, gerilmedim de nicky'nin saçını başını yolasım geldi sadece. o kadar.

  --- spoiler ---