şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: incubus/4)
  (bkz: succubus)
 • 1995 yilinda adlarini inkubus sukkubus olarak degistiren, yaptiklari muzigi pagan rock olarak tanimlayan ve pagan felsefesini insanlara anlatma amacini guden ingiliz grup. "belladona & acconite" isimli şarkıları superdir. albumleri:

  belladonna & aconite 1993
  wytches 1994
  heartbeat of the earth 1995
  beltaine 1996
  vampyre erotica 1997
  away with the faeries 1998
  wild 1999
  supernature 2001
 • otobus $irketi adi olabilitesi yuksek isimler.
 • xmal deutschland isimli goth rock yapan grubun bir $arkısının adı.
 • kilise babalarının elementaller için sık sık kullandığı isimlerdir. incubus ve succubus, şeytani ve doğadışı yaratımlar iken, elementsel varlıklar dört elementsel özün sakinlerini anlatan ortak bir terimdir. paracelsus'a göre incubus ve succubus (isim sırasına göre eril ve dişil), astral bedenin kötü düşünceleri ve duygularına musallat olan parazit yaratıklardır. bu terimler ayrıca kara büyücülerin fizik ötesi organizmaları için de kullanılır.

  bu larvalar hiçbir şekilde hayali varlıklar olmasalar da, hayal gücünün çocuklarıdırlar. bunlar kötülüğün görünmez nedenidirler, ahlaken zayıf olan insanların etrafını çevreleyen esirde yaşarlar ve onları doğalarını daha fazla yozlaştıran aşırılıklara iterler. bu nedenle, afyon evleri, genelevler, batakhanelerde bol bol bulunurlar. burada kendilerini tamamen günaha bırakmış talihsizleri avlarlar. alışkanlıklar yaratan uyuşturucular ve alkolik uyaranlarla duyularının uyuşturulmasına izin veren birey, astral planın bu varlıklarıyla geçici bir rabıta kurar. esrar ve afyon bağımlılarının gördükleri houris denilen varlıklar veya çıldırmış insanlara işkenceler yapan gerçek gibi görünen canavarlar bu yeraltı varlıklarının örnekleridirler. evet.