şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: incubus/4)
  (bkz: succubus)
 • 1995 yilinda adlarini inkubus sukkubus olarak degistiren, yaptiklari muzigi pagan rock olarak tanimlayan ve pagan felsefesini insanlara anlatma amacini guden ingiliz grup. "belladona & acconite" isimli şarkıları superdir. albumleri:

  belladonna & aconite 1993
  wytches 1994
  heartbeat of the earth 1995
  beltaine 1996
  vampyre erotica 1997
  away with the faeries 1998
  wild 1999
  supernature 2001
 • otobus $irketi adi olabilitesi yuksek isimler.
 • xmal deutschland isimli goth rock yapan grubun bir $arkısının adı.
 • kilise babalarının elementaller için sık sık kullandığı isimlerdir. incubus ve succubus, şeytani ve doğadışı yaratımlar iken, elementsel varlıklar dört elementsel özün sakinlerini anlatan ortak bir terimdir. paracelsus'a göre incubus ve succubus (isim sırasına göre eril ve dişil), astral bedenin kötü düşünceleri ve duygularına musallat olan parazit yaratıklardır. bu terimler ayrıca kara büyücülerin fizik ötesi organizmaları için de kullanılır.

  bu larvalar hiçbir şekilde hayali varlıklar olmasalar da, hayal gücünün çocuklarıdırlar. bunlar kötülüğün görünmez nedenidirler, ahlaken zayıf olan insanların etrafını çevreleyen esirde yaşarlar ve onları doğalarını daha fazla yozlaştıran aşırılıklara iterler. bu nedenle, afyon evleri, genelevler, batakhanelerde bol bol bulunurlar. burada kendilerini tamamen günaha bırakmış talihsizleri avlarlar. alışkanlıklar yaratan uyuşturucular ve alkolik uyaranlarla duyularının uyuşturulmasına izin veren birey, astral planın bu varlıklarıyla geçici bir rabıta kurar. esrar ve afyon bağımlılarının gördükleri houris denilen varlıklar veya çıldırmış insanlara işkenceler yapan gerçek gibi görünen canavarlar bu yeraltı varlıklarının örnekleridirler. evet.
 • carl gustav jung'un daha sonra anima ve animus olarak adlandırdığı elemental varlıklar. manly palmer hall, the secret teachings of all ages'de şöyle açıklıyor incubus ve succubus'u:

  "kilise babaları elementsel varlıklar için sık sık incubus ve succubus isimlerini kullanmışlardır. incubus ve succubus, şeytani ve doğadışı yaratımlar iken, elementsel varlıklar dört elementsel özün sakinlerini anlatan ortak bir terimdir. paracelsus'a göre incubus ve succubus (isim sırasına göre eril ve dişil), astral bedenin kötü düşünceleri ve duygularına musallat olan parazit yaratıklardır. bu terimler ayrıca kara büyücülerin fizik ötesi organizmaları için de kullanılır. bu larvalar hiçbir şekilde hayali varlıklar olmasalar da, hayal gücünün çocuklarıdırlar. bunlar kötülüğün görünmez nedenidirler, ahlaken zayıf olan insanların etrafını çevreleyen esîrde yaşarlar ve onları doğalarını daha fazla yozlaştıran aşırılıklara iterler. bu nedenle, afyon evleri, genelevler, batakhanelerde bol bol bulunurlar. burada kendilerini tamamen günaha bırakmış talihsizleri avlarlar. alışkanlıklar yaratan uyuşturucular ve alkolik uyaranlarla duyularının uyuşturulmasına izin veren birey, astral planın bu varlıklarıyla geçici bir rabıta kurar. esrar ve afyon bağımlılarının gördükleri houris denilen varlıklar veya çıldırmış insanlara işkenceler yapan gerçek gibi görünen canavarlar bu yeraltı varlıklarının örnekleridirler. kötü eylemlerinin bunları mıknatıs gibi kendine çektiği insanlar için görünürdürler sadece. paracelsus'un canlı veya ölü (genellikle ikincisi) bir insanın astral bedeni olarak tarif ettiği incubus ile succubus, vampir yaratıklardır. vampir yaratıklar, canlıların canlılık enerjisini çalıp kendi amaçları için kullanarak fiziksel plandaki varlıklarını uzatmaya çalışırlar."

  peki ağzı olanın konuştuğu şu "vampir" mevzusunun aslı nedir? nedir vampir sevgili ahmaklar? buldukları kişilere doğrudan saldırmak yerine, onlar üzerinden başkalarından ekstra yaşam gücü çekmek ve kendilerine aktarmak için bir araç olarak kullanan, kan açlığından ziyade can açlığı olan, tam olarak ölmemiş cesetlerdir. dion fortune böyle izah ediyor durumu:

  "iki fiziksel bedenimiz var. hepimizin aşina olduğu yoğun maddesel beden ve onun içinde kalan ve yaşam enerjilerine aracılık eden süptil eterik beden. bir insan öldüğünde, içinde o kişinin ruhunu da taşıyan eterik beden fiziksel formdan çıkarak civarda yaklaşık üç gün boyunca veya beden bozulana kadar oyalanır ve sonra eterik beden ölür, ruh eterik bedenden çıkar ve kişi ölüm sonrası yaşamın ilk aşamasına, yani arafa girer. eğer bir yaşam kaynağı mevcutsa, eterik bedeni canlı tutmak mümkündür fakat eterik beden besin tüketip enerjiye çevirecek bir mideye sahip olmadığı için, mideye sahip biri üzerinden bunu yapmak zorunda kalır ve böylece vampir dediğimiz ruhsal bir parazit haline gelir. (...) bu bilgiye sahip biri vurulduğunda, üç gün sonra eterik bedenin ölümüyle birlikte hayatta yaptıklarıyla yüzleşmek zorunda kalacağını bildiği ve bu yüzleşmeyi yapmak istemediği için, bir bedene sahip, amaçları için uygun nitelikteki başka bir ruhun bilinçaltı zihniyle bağlantı kurar. çok pozitif bir karakter işe yaramaz, negatif bir tip bulmalıdır..."

  éliphas lévi, büyük eseri dogme et rituel de la haute magie 'nin nekromansi bölümünde şöyle uyarmıştır:

  "...bu bölümü, ikisinin nadiren eşzamanlı olduklarını düşünerek görünür ve gerçek ölüm arasında bir ayrım yapan bazı kabalistlerin merak uyandıran görüşlerini belirtmeden bitirmemeliyim. onlara göre, gömülen kişilerin çoğu hala hayattadır, yaşayan kişiler olarak kabul edilen diğer birçokları ise aslında ölüdür. örneğin, tedavi edilemeyen çılgınlık, onlara tamamlanmamış ama gerçek bir ölüm sunar, zira yıldızsal bedenin tamamen içgüdüsel kontrolü altında, dünyevi formu terk ederler. insan ruhu dayanabileceğinden daha büyük bir gerilime maruz kaldığında, bu şekilde vücuttan ayrılır ve hayvan ruhunu ya da yıldızsal vücudu yerinde bırakır; bu insan kalıntıları, bir anlamda salt bir hayvandan bile daha az canlıdırlar. bu türden ölülerin, ahlaki ve sevecen duygularının tamamen yok oluşuyla kendilerini belli ettikleri söylenir: bunlar ne kötü ne iyidir; ölüdürler. insan ırkının zehirli mantarları olan bu tür varlıklar, canlı varlıkların yaşamlarını mümkün olan en fazla derecede emerler, işte yakınımızda olmalarının ruhu tüketmesinin ve kalbi titretmesinin sebebi budur. böyle ceset benzeri yaratıklar gerçekten var olsaydı, eskiden brucalaque'lar ve vampirler hakkında anlatıların hepsini doğrularlardı. peki ama belirli bir kişinin yanında olduğu zaman kendisini daha az akıllı, daha az iyi, bazen de daha az dürüst hisseden kimseler yok mudur? sizi kötü eğilimlerinizle yöneten, zayıf yönlerinizi kullanan ve sizi mezentius'unkine benzer bir azap içinde moral olarak yavaşça ölüme götüren ve etraflarında bulunan tüm inanç ve coşkuları tamamen ortadan kimseler yok mudur? işte bunlar canlı olduklarını düşünerek hata ettiğimiz ölü insanlardır; bunlar bizim arkadaş sandığımız vampirlerdir!"

  (bkz: hayalet uzuv sendromu)
  (bkz: hastalıkların nedenlerine dair hermesçi teori)
  (bkz: anima hakkında)
  (bkz: daimon nedir?)
  (bkz: baudelaire&drugs)
  (bkz: drugs&witchcraft?)
  (bkz: aleister crowley/psychonaut)

  * * *

  bir kaç film önerisi;

  (bkz: from beyond the grave)
  (bkz: the last man on earth)
  (bkz: le frisson des vampires)
  (bkz: captain kronos vampire hunter)
  (bkz: i tre volti della paura)
  (bkz: the addiction)

  ...ve kapanış;

  electric wizard - satanic rites of drugula

  * * *

  post scriptum:

  "inanıyorum ki fizyologların, şairlerin ve filozofların aynı dili konuşacakları ve anlaşacakları bir gün gelecektir." claude bernard
 • "ne de olsa, en tuhaf ve en çılgın efsaneler, hakikatlere dayanan semboller ya da alegorilerdir." (bkz: h.p. lovecraft)