şükela:  tümü | bugün
  • ing. baskın, saldırı, hücum.
  • ing. akin, baskin, hucum, saldiri
  • stargate universe dizisinin 1. sezon 19. ve 20. bölümlerinin adı. sezonun final bölümleridir. lucian ittifakı bir şekilde destiny(kader)'ye ulaşmayı başarır ve gemideki birçok mürettebatı rehin alırlar. albay young ve kiva geminin kontrolünü ele geçirmek için uğraşırken, bir pulsar ise yaydığı radyasyon ile gemideki herkesi tehdit etmektedir.
  • spartacus'un yaratıcılarından yeni bir bilimkurgu dizisi. starz'da yayınlanacakmış ve uzaylılarla insanlar arasındaki savaşı konu alacakmış.
  • armor games'de şuradan oynanabilecek yeni strateji oyunu.

şimdi bilen bilir, kingdom rush diye bir oyun vardı. milyonların sevgilisi, armor games'in en popüler oyunu, sözlük'te de bayağı sevildi hatta. işte bu incursion, daha başlar başlamaz "kingdom rush ya lan bu" dedirtiyor. oldukça bariz benzerlikleri var. ama ben buraya benzerliklerinden değil farklılıklarından bahsetmeye geldim. her farklılık da beraberinde ipucu getirecek oyuna dair :

- büyücüler ve okçular kulelerinde sabit durmuyor, onlar da kılıçlılar gibi hareketli. yeri geldi mi ölüyorlar filan. okçuların hp seviyeleri yüksek. ama büyücüler uzaktan süper iş görmelerine rağmen, düşmanın yakına geldiklerinde iki kılıç darbesiyle ölüyorlar. bu yüzden büyücüleri olabildiğince yol dışında tutmakta fayda var.

- reinforcement diye bir şey yok bu oyunda. dikkatli olmak lazım o yüzden. ama tüm savaşçıları oradan oraya sürükleyebildiğiniz için bir nevi reinforcement görevi görüyorlar. bir süre düşmanı durduruyorlar filan.

- kingdom rush'taki tek meteor yağmurunun aksine, burada 6 çeşit yardımcı dalga var. ama kingdom rush'ın aksine, bunlar zamanla dolup dolup sürekli kullanılamıyor. incursion'da bunlar düşman öldürdükçe rastgele çıkıyor ortaya. kimi oyunda hiç çıkmıyor, kimisinde 6 tane çıkıyor ; o derece şansa bağlı. o yüzden ultra lazım olmadıkça kullanmamakta fayda var.

- ölüler diyarından adam toplayan necromancer'lar burada da var. ama bu yeteneklerinin yanında, bizim adamları zehirli bir balonun içine alma büyüleri de var. balon ölene kadar kaybolmuyor. aynı yeteneğe küçük kurtlar da sahip. bunlar gelince balon filan dinlemeden vereceksin kılıçlıyı beline beline.

- soulsucker diye bir düşman tipi de var. adamın olayı, öldürüldükten sonra, 50% tekrar canlanma ihtimalinin olması. ki ben nasıl bir bahtsız bedeviysem, art arda 3 kere canlandı herif. öyle tehlikeli.

12 bölüm var, yarısı bitti. yeni bir şey çıkarsa karşıma, yazarım. güzel oyun ama gene
  • incursion, dört seneyi aşkın bir süredir versiyon atlayamamış, buna rağmen arada sırada ortaya çıkan "hala hayattayım" temalı güncellemeleri ile vaadettiği geleceği sürdüren bir roguelike idi -- iki gün öncesi itibariyle artık aşağı yukarı ölü bir proje. dungeons and dragons'u temel alan, tasarımında ciddi bir vizyon olan bir roguelike idi, ama anlaşılan o ki yapımcı arkadaş da baymış bu kadar süre sonra, başka işlere yönelmiş. üzücü...

son versiyonu kurcalamak isteyenler (günümüz sistemlerinde çalışacağının bir garantisi yok) için: http://www.incursion-roguelike.org/download.html
  • henüz daha birincisini bitirmişken ikincisinin çıkması ile beni mesut etmiş flaş oyun. bir kingrom rush olmasa da onun ayarında pek güzel bir tower defense oyunudur.

-
    ilk oyunun bulunduğu adres.
    ikinci oyunun bulunduğu adres.
  • exodus öldü. yaşasın yeni kıral. bir exodus forku efem. hepsini denedim en iyisi bu. kodi sevelerler eklesin. kodil üzerinde var.