şükela:  tümü | bugün
  • dolandırıcı kitapçı.

bunlar bazen müşteriye olmayan malı satıp gelen parayı faizde işletiyorlar.

siz parasını ödeyip kitap aldığınızı zannediyorsunuz. 5 gün geçiyor, 15 gün geçiyor ortada kitap mitap yok. adamlara ulaşabilirseniz güç bela iade işlemleri başlatıyorsunuz, bir 20 gün de böyle yiyorlar.

satış yapmadan para kazanıyorlar.
  • uzak durulması gereken internet sitesi.
    indekskitap.com adresinden kitap satan ama sattığı kitapları bazen eksik bazen yanlış bazen ise hiç göndermeyen şirket.
    buradan şikayetlerine bakabilirsiniz, eğer bu yazıyı bir şeyler sipariş ettikten sonra okuyorsanız, kargonuzu kargo elemanı yanınızdayken kontrol ediniz.
  • üçüncü uyarıyı da ben yapmış olayım. zira bana iki uyarı yetmemiş.

uzak durulması gereken bir sitedir. dolandırıcıdırlar. eğer benim kadar salak olup, hakkında bu kadar şikayet olan bir siteden ürün siparişi verecekseniz en az benim kadar akıllı da olup 5-6 lira fazla vermekten kaçınmayın, kapıda ödeme seçeneğini kullanın. zaten gelmeyecek o ürünler korkmayın.
  • sipariş ettiğim kitabı neredeyse iki hafta sonra kargoya verdiğine ilişkin sms yollayan site. kendilerinden 8 gün sonra sipariş verdiğim siteden kitaplar geldi beyefendiler doğruysa yeni kargoya verdiler. önce yoğunluk sonra taşınma bahane gösterildi. sipariş geldiği gibi kontrol edeceğim. acil kitap ihtiyacınız varsa uzak durmanızı öneriyorum
  • güncelleme: siparişi verdikten 4-5 gün sonra 1 kitabımın yayınevi kaynaklı temini olmadığını söylemek için aradılar ve ücret iadesini sağladılar. diğerleri de kargoda. yine herhangi bir sıkıntı yaşamadım. zaten o kitabın yayımda olmadığını az çok ben de tahmin ediyordum. gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsiniz.

dolandırıcı filan denilmiş ama sanırım adamların taşınma sürecine denk gelmişler. taşınırken satış yapmaları doğru olur muydu bilmiyorum ama geçmiş dönemlerde verdiğim siparişler çok güzel paketleyip kargolamışlardı.

şimdi yine sipariş vereceğim. piyasadaki satış fiyatının çok çok altında olmasından dolayı gelip bir yorumlara bakayım dedim. bakalım süreci değerlendireceğiz.
  • hiçbir şey almayın aldırmayın

kurumsallık sıfır
    müşteri memnuniyeti diye bir şey zaten yok
    sipariş veriyorsunuz durumunu öğrenemiyorsunuz
    arıyorsunuz açan yok
    iletişim formu dolduruyorsunuz dönen yok
    es kaza instagramdan ulaştım kendilerine 2 kelime yazıp sonrasında görüldü atıp geçtiler. normalde böyle bilinmedik yerlerden sipariş vermezdim ama ders oldu. bir şey alacak varsa almasın. daha bilindik kitapçıları tercih edin.

edit : instagramdan kendilerine 2.kez ulaşmamda siparişimi iptal edip 4 gün sonra paramı iade ettiler. böylelikle bu kurumla ilişkim sona erdi.
  • kendilerinden 3 gün önce kitap siparişi verdim. hala gönderecekler. ancak asıl sorun o değil. kitapların akıbetini bilmiyorum. yani sipariş kodunu giriyorum ve hiçbir kayıt bulunamadı hatası veriyor. arıyorum açan yok. ekşi sözlüğü okuyunca çöktüm. umarım paramı kurtarırım . kitabı geçtim.

edit: adamlara instagram hesaplarından ulaştım. ancak oradan iletişim kurunca tenezzül ettiler kargoya vermeye. bakalım mng kargo da bi sakatlık çıkarmazsa haftaya alırım kitapları.

edit2: kitaplarım geldi.
  • asla alışveriş yapılmaması gereken bir kitap sitesidir. kurumsallık sıfırın altındadır. ne maillerinize cevap verirler ne de ulaşabilirsiniz. tam şark kurnazlığı usulüyle iş yaparlar. klasik türk mantığı pasif direniştir ama böyle hadsiz kurumları şikayet mekanizması (tüketici hakları vs.) yoluyla dize getirmek gerekir. çünkü bunlar başka yoldan anlamaz. kullanmayın, kullandırtmayın efenim burayı. saygılar.
  • uzak durulması gerekilen dolandırıcı bir site.

-indeks kitap'tan sisteme üye olmadan ürün sipariş verdim. e-mail adresime mesafeli satış sözleşmesi de ulaştı. fakat kitabın akıbet'i hakkında herhangi bir bilgi tarafıma ulaşmadı. sistemde kayıtlı numarayı defalarca aradım ancak herhangi bir muhatap bulamadım. firmadan dönüş yok. sipariş numarasını yazıyorum hata mesajı alıyorum.
    her zaman bir şey alırken ilk ekşiye bakan ben, bu sefer nedense basiretim bağlanmış gibi bakmadım. umarım kitabı yada parayı kurtarabilirim.