şükela:  tümü | bugün
 • insanın içini kıpır kıpır eden bir müzik türü.

  müzik derken enstürmantal bir şey beklemem lazım, zira elektronik müziğin bir türü.

  ama tavsiye ederim. oldukça eğlenceli.

  aynı zamanda da kafası çalışan gece kulübü dj'inin çalması gereken müzk türü. tabi türkiye'de genellikle türkçe müzik tercih edilmeye çalışılsa da, türkçe şarkıların bu tarzdaki remixleri topluluğu hareketlendirir.
 • alternative dance olarak da adlandırılabilen, çeşitli rock türlerinin elektronik dans müziği ile birleştiği, synthpop, trip hop ve acid house üçlüsüne temel oluşturan bir genre. akademisyenliği bırakıp yaşadığımız dünyadan örnekler vermek gerekirse the prodigy ve the chemical brothers isimleri öne çıkar. zamanında bu grupların küçük labellara anlaşıp sadece müziğini yayma hevesi olduğunu düşündüğümüzde, indie dance etiketini bunlara yapıştırmak, doğru bir kategorilendirme olacaktır.

  ilerleyen yıllarda elektronik müziğin alıp başını yürümesiyle beraber indietronica adlı genre diye bir tür doğmuştur ki bu resmen indie dance'ın torunudur. babam ve oğlum'a döndürüp ara nesli de bilmek isterseniz, electroclash ve new rave ikilisinin dance-punk ve post-punk revival türleriyle yaptığı evliliğe göz atın.

  son olarak bu türün aile şemasındaki son üyelerinden birisi olan edm günümüzde müzik piyasasını kasıp kavurmaktadır. indie dance adlı türden ciddi ölçüde influence alıp bugün müziğine uygulamaya çalışam edm artistlerinden de vereceğim en güzel örnek alesso olabilir.

  çaylakken edit: aslında bu başlık açılmadan bu postu girmiştim; sonra çaylakların başlık açamadığını öğrendim. hatta ve hatta bu bir ukte imiş, çaylakların ukte dolduramadıklarını da yüzüme vurdun ekşi.