şükela:  tümü | bugün
 • "zekiyi dahiyim ama toplum beni anlamıyo hayat görüşüm farklı, sisteme adapte olamıyorum o yüzden hayatta başarısız oluyorum, aykırıyım ezelden" tribindeki insanların kendine atfettiği bir sıfat. tıpkı günlük fallardaki gibi "aaa doğru valla, aynen öyleyim" dedirtecek türden insanların benliklerine cuk diye seve seve yakıştırdıkları ve kendilerini diğer insanlardan ayrıcalıklı görmelerini sağlayan sayısız türetilmiş statüden biridir.

  http://www.emfbalancingtechnique.com/ adresinde bunlardan biri mevcuttur. "ben şahsım olarak bizzat indigo evladıyım, aura okuyorum ışık saçıyorum, geçen arkadaşa 10,000 volt verdim bedenen ruhen." türünde söylemleri okumaya değer.

  sadece basit birer insan olduğumuz gerçeğini en önce bu indigolar anlamalıdır, öyle hemen yok aykırılık maykırılık.
 • 4 tip indigo vardır. bunlar insancıl,kavramcı,sanatçı ve boyutlararası olarak ayrılırlar.sanırım toplumla en uyum içinde yaşayanı insancıl indigolardır.
 • yuzyillarin kendini kandirmak oyununa takilmi$ bir diger isim. kimlik bunalimina du$mu$ insanlarin kendini ozel hissetmeye olan ihtiyaclarindan kaynaklanan kli$e yakla$im. $ahsi fikrim, insan ne kadar siradan oldugunu kabul ederse o kadar samimidir. kendini ba$kalarindan ayri gormeye cali$mak (dikkat edin cali$mak) budalaliktir, yanilmadir. aura diye bir$ey de yoktur.
 • rastlantısal bir şekilde inanç lisesi'nde matematik dersinde üstün başarı gösterenlerin ait olduğu kümenin* elemanı olan çocuklar. diğer grup da orange idi.

  ingilizce dersinde başarı sırası ise purple, yellow ve turquoise idi.

  tabi "ben indigoyum 10000 volt çarparım ehue" diyenlere indigo değil de dingo denmesi gerektiği aşikardır.
 • lee carroll-jan tober ikilisinin kitabı
 • indigo enerji fazlasi olan cocuklara verilen isim. hiperaktiflikle kari$tirilirlar genelde. mesela ben indigoymu$um. garip bi olgu. detayli bilgi burda. ozellikle yeni cocuk douran insanlar bakmali bence.
  http://www.bebegim.cc/formsante_agu.html
 • bazı çevrelerce dünyaya belli bir misyonla (dünyayı değiştirmek, barış getirmek vb) geldiklerine inanılan çocuklar. enerjilerinin çok yüksek olduğu söylenir. hatta insanları çevrelerinde ışıklarla (çakralar) görürlermiş bunlar efendim. işte gri ışık gördükleri yerler hastalıklı bölgelermiş fln.. ben şahsen manasız buldum.
 • çoğu falcının gözünüzün için bakıp söyleyebileceği, genellikle uydurma gibi duran böyle durmasının sebebinin ise fazla abartılması olan çocuklarda görülen farklılık eğilimi.(bkz: top mu oluyor bunlar)
  aslında bu farklılıklar çok da öyle abartılacak şeyler değildir, birincisi mavi aura'nın sebebi yaratıcılık ve kabiliyet yoğunluğudur ki bu her çocukta olur(12 yaş öncesi) fakat indigo cocuk denilenler ergenlik çağına geldiğinde bu yaratıcı aurayı koruyabilirler, öyle genle alakası yoktur yani eşinize evlenmeden "sen indigo cocukmuydun hani ben oyleydimde cocugumuz oyle olsun diye dedim" gibisinden sorular yöneltmeniz mantıksızdır. indigo olması bir çocugun kapasitesinden cok eğitim tarzına bağlıdır.
 • an itibariyle kral tv de karşılaştığım. önce inanmadığım, çocuklara yönelik anlık bir şeydir diye düşündüğüm, fakat sonradan gerçekten bir grup olduklarını gördüğüm müzik şeysi. muhtemelen birkaç patronun, ya da para babasının çocukları olan bu çocukları görünce tüylerim diken diken oldu. birkaç pop şarkısının mikslenmiş halini söylüyorlar. hoplayıp zıplamaları kamerayla çekilmiş, çizgiden balonlu malonlu bir de klip süsleri yapılmış olmuş mu size yeni bir grup.

  - ismail bizim neclanın kızı, alinin oğluyla birlikte yavrumuzu da bir edip şöyle bir grup falan kursak.. çocuklar şarkı söylesin, oturur izleriz televizyonda ne güzel değil mi?
  - tabii sevgilim, iyi düşünmüşsün hakikaten, bizim kanalın kameramanlarından birini çağırayım hemen, hatta dur yayın müdürünü de getireyim şuraya.
  -harikasın aşkım!

  diyaloglarından sonra ortaya çıkan bir konsept olması büyük ihtimal... hiçbir şirinlikleri olmayan, bu bir grup veledin klip bozuntusunun kral tv'de dönmesi bazı şeyleri açıklayıcıdır sanırım..
 • video klipleri bütün çocuklardan soğumama neden olmuş müzik zımbırtısı.