• yakinda in'dir
  • araba'dan beri yeni beste yapmayan musti'nin (kuzeni serdar ortac da ben adam olmam'dan beri yeni beste yapmamistir); %40 araba %30 bu kiz beni gormeli %30 da sagdan soldan alinma cistak sarkisi...

ha eglencelidir, severim bos sarkilari, o ayri...
  • muhtemelen emule başında yazılmış bir mustafa sandal parçası.

(bkz: download yuzdesini seyretmek)
  • içinde geçen "indir" kelimesinin, eserin geri kalanının anlamıyla ne alakası olduğunu çözemediğim a-b-a-b uyak düzeninde nakarata sahip şarkı. muhtemelen illegal mp3 download edenlere üstü kapalı bir son uyarı niteliği vardır. bu bakımdan tezat sanatının bir inceliği de kullanılmış olabilir şair tarafından. hatta sözcük redif durumundaki "bedava" sözcüğü de tesadüfen seçilmiş bir kelime olmasa gerek bu durumda.

"indirin a.q."
  • bu şarkının daha iyi altyapılısı ve boşnakça sözleri olanı 2009 yılında haris dzinovic tarafından magic albümünde ne vuci me za jezik adıyla seslendirilmiştir. ardaki farklardan biri de mustafa sandal'ın şarkısında müzik sahibi olarak sinan akçıl yazarken haris dzinovic şarkısında haris dzinovic yazmaktadır.

haris dzinovic
    mustafa sandal
  • bizzat bu şarkı sözleri ve bu parça için sayın mustafa sandalı tebrik etmek istiyorum. özellikle yurdumun sahil beldelerinde turist manitalarıyla birlikte belirlirli bir alkol sınırı aşıldıktan sonra dinlendiğinde bir sürü hoşluğa sebep olacak şarkıdır. şöyle ki;
    yağız türk erkeği şarkıyı bağıra çağıra söylemektir kolları arasındaki sarışın manitaya,
    - indir aşkımı daha daha indir
    indir terk edilmek bedava
    indir aşkımı daha daha indir
    indir vazgeçilmek bedava
    -mıstayfa what is that mean indiğr?
    -indir diyo, let down diyo dress diyo, yavrum diyo....
    - o yeah mıstayfa i'm let down my dress
    -allah diyorum allahhhhh....
  • tutsun, bu yaz her yerde çalsın diye yapıldığı o kadar belli ki (tamam amaç da bu zaten ama), bir o kadar da formülize ve sürprizsiz bir şarkı ki bu, sözlükteki tepkisizlikten de anlaşılacağı üzere * işte tam da bu yüzden asla tutmayacak bence.
  • indir sarkimi daha daha indir
    indir mp3ler bedava

degildiyse bu sarkinin orijinali ben de neciyim. alabildigine bir jingle, bir reklam havasi sarkinin nakaratinda. lakin her jingle kirintisindan bir bandira bandira cikmiyor. klip ise, rnb kilikli hatunlar ve her zamanki gibi bagrina kadar acik gömlegi, 13 yildir degismeyen koreografisine itinayla yeni figürler eklemekten kacinan bir adet musti ile bu dönemde ekranlarda dönen en yavan islerden. nakarata giydirilen el kol parmak hareketleri ise sarkiyi sah iken sahbaz yapmis adeta. öte yandan sarkinin nakarati haricindeki kisimlardan buram buram doksanlar kokusu almak mümkün. lüzumsuz yayli partisyonlarini duymazdan gelebilirsek tabii ki. zira mustafa sandal'in akli olsaydi, bir, suc bende'den sonraki islerini insan icine cikarmadan önce bir bes tur daha düsünürdü, ki simdi soramasin suc kimde diye, iki, doksanlarin ilk yarisinda yaptigi isler kivaminda bir albüm yapip hali hazirda doksanlari mumla arayan nesle nokta atisi yapardi.

sende bir sürü degisiklik var musticim
    bakalim nereye kadar
  • söz ve müzik sinan akçıl a ait olan mustafa sandal parçası.
hesabın var mı? giriş yap