şükela:  tümü | bugün
  • 1958 yapimi bir cary grant - ingrid bergman filmi. o zamanin standartlarina gore romantik komedi sayilabilecek tarzda, grant in karizmasi ve bergman in o isvec aksani icin 100 kere bile izlenir.
  • ingrid bergman'in unlu bir aktristi (yani kendisini), cary grant in ise evli, basarili, zengin, yakisikli, bir burokrat/isadami/nato generali'ni oynadigi cok tatli bir romantik komedi. cary grant aslinda bekardir, ama cok buyuk bir playboy oldugundan, kadinlarla evlenmeden iliski sahibi olmanin en iyi yolunun onlarla tanistiginda boyle bir yalan soylemek oldugunu bulmustur. ama en sonunda isler karisir, cary amcamiz ingrid yengeye asik olur, cok sempatik bir sekilde de film biter. filmin yonetmenligini de singin' in the rain in yonetmeni stanley donen yapmistir.
  • yavan denilebilecek bir hikayenin yıldız oyuncular, eğlenceli ve akıcı diyaloglar, güzel müzik, reji ile kurgu ve elbette technicolor sayesinde nasıl şahesere dönüşebileceğini bizlere göstermiş 1958 yapımı filmdir. cary grant ve ingrid bergman'ın beraber oynadığı notorius'tan (1946) sonraki ilk ve tek filmdir. hem başrollerin hem de yan rollerin enerjileri muhteşemdir ve dönemin tüm benzer filmlerindeki gibi setler göz doldurur. grant ve bergman'ın her ikili sahnesini gözümü kırpmadan izledim. keşke bu ikilinin beraber daha çok filmi olsaydı dedim zira her iki yapımda da aradaki elektrik muhteşem ötesi. yönetmenin stanley donen (singin' in the rain, funny face) olduğunu görünce tüm tereddütlerimi kaybedip filmi izlemeye karar verdim ve pişman da etmedi. klasik dönemi sevenlere şüphesiz tavsiye ederim, çok iyi bir buçuk saat geçireceksiniz!