şükela:  tümü | bugün
 • 75 kuruş olanları soft noodle olmadığından suda önceden kaynatmak gerekiyor, ocak kullanmak gerekiyor. bu yüzden çok pratik değil. 1.59 luk bardak versiyonları tercih edilmeli. lezzet olarak, fena değil fakat çok sade, kuru zebze veya içeriğine göre kuru et-balık parçası yok, bol baharat ve bir ufak yağ karışımı mevcut.
 • carerefourda 75 kuruşa satılan temel besin kaynağım. hergün bir tane yiyorum hem ucuz hem de hazırlanışı kolay. cattleda suyu kaynatıp hazır noodle ımızın üstüne döküyoruz.içine birde yumurta kırınca hem daha lezzetli oluyor hem de besin değeri artıyor.

  3-4 farklı çeşidi mevcut, en lezzetlisi special chicken.
 • bence bu ürünü üreten şirket beni hissedarı yapmalı. şöyle ki;
  ne zaman real'e gitsem, indomie standının önünde en azından 1-2 insan oluyor, olmasa bile "nudııııııııl!!" diye haykırdığımdan millet meraktan geliyor bakmaya. genelde de ne olduğunu anlamaya çalışarak inceliyorlar ürünleri. ben de o sırada yanımda artık kim varsa, "bayılıyorum bunlara, çok güzel" gibisinden bir şeyler dediğimden, meraklı vatandaşlar bana dönüp "evladım bu ne oluyor" diyorlar. sanki babamın fabrikasının ürünleri gibi bi açıklıyorum bi açıklıyorum ki, deneme amaçlı birer paket alıp sepete atıyorlar hemen. zati beleşten azcık pahalı. 2'li kutusu 1,5 lira, pakette olanı 70 kuruş real'de. (gün itibariyle)

  ancak, bardakta olanı "bardakta çorba" diye satılıyor real'de ve paketin üzerine "promasyon" etiketi yapıştırmışlar. pastafaryanizm müritlerime "bu bardakta çorba değil, ayrıca promasyon değil, promosyon" diye açıklamada bulunmak zorunda kalıyorum.

  tat olarak ahım şahım sayılmaz, sosları çok yetersiz. ama ucuz, bizi ilgilendiren de bu zaten.*

  bi de, içinden katlanabilen, ilginç bi plastik çatal çıkıyor. geçen, atılmak üzere mutfak tezgahına bıraktığım çatalı yıkanmış bir şekilde bulaşıklıkta gördüm. garip anam, çilekeş anam bu dandik çatalı ciks bi şey zannetmiş...

  not: bi paket noodle hakkında amma da uzun entry yazmışım la.
 • onion chicken çeşidinin içindeki bambu sosun tamamının dökülmemesi tavsiye edilen nefis ve pratik noodle'lardır. ama o bambu sosun tamamını dökersen işte o zaman annemin tabiriyle "tuz zehiri"ne dönüyor güzelim noodle.
 • gerek paket noodlelarında gerek kup ramenlerinde içinden çıkan soslardan yağlı olanını kıvamında kullanmak gerek. rakiplerine göre sos ve baharatları lezzet bakımından zaten yetersizken bir de o yağlı sos oldukça ağır kokulu ve yoğun. yalnızca körilide gönül rahatlığıyla boca edilebilir. dinsizin hakkından imansız gelircesine yakışıyorlar birbirlerine. hatta bence o soslar sırf körili için üretilmiştir de sonradan ne uğraşıcaz ayrı ayrı her çeşidine diyerek devam etmişlerdir.

  edit: yeni üretim kup noodlelarında yağlı sos çıkarılmış yerine gayet kıvamında baharat ve biber eklenerek lezzetle rakiplerine oldukça yaklaşmıştır. sebzelisi halen en zayıf halka fakat özellikle dana eti aromalı ve tavuklusu ile keyifle zehirlenmeye devam edebiliriz.
 • lider ve king ramenlere kıyasla yarı fiyatına alınabilen islami usullerce hazırlanan ve aynı kaliteye sahip ramen,
  carrefour ve benzeri büyük alışveriş merkezlerinden edinilebilir, web sitelerinde yapım aşaması dahi bulunmakta.

  www.sawab-ltd.net
 • çabukluğunu ve tadını ne kadar sevsem de hergün tüketilmemesi gereken nane. sağlık ve kalori açısından.
 • instant nuudıııııl olayı.

  köri soslusu gayet güzel bir tatta olup az evvel içine anne yapımı köfte parçaları da ekleyerek afiyetle yedim... tavsiye ederim.
 • bunun türkiye'de dağıtımını yapan şirket suriye menşeili olduğu için sanırım instant noodle'larını bu aralar biraz fazlaca alıp stoklamak yerinde olacaktır. better safe than sorry.
 • türkiye'deki fabrikası adana'da bulunuyor.
hesabın var mı? giriş yap