• sadece inegöl için geçerli olmayan, türkiye genelinde de benzer oranların olduğu durum.

istanbul’da da doğurttuğum bebeklerin birçoğunu suriyeliler oluşturuyor. daha geçen gün 23 yaşında bir suriyeli kadın 5. bebeğini doğurdu. bu hızla ne olur artık tahmin bile edemiyorum.
  • bu haber, geçen sene lübnan'da suriyeli karşıtı olarak çekilen klibi ve klipteki şarkının bir sözünü aklıma getirdi: "1 çift geçen yıl bir odaya taşındı, şimdi bir düzineler."

(bkz: lübnan tv'sinde yayınlanan suriyeli karşıtı klip)
  • yukarıda bir gerizekalı özet olarak demiş ki: bir iç savaş çıkarsa siz meriç'ten nasıl geçerim, avrupa'ya nasıl kaçarım diye düşünürken o suriyeliler burada vatanı müdafa edecekler.

kendi memleketini müdafa etmemiş, burada ekmek elden su gölden yaşamaya kaçmış herifler bizim askerimiz olacakmış yani. ben yorum yapmıyorum. böyle bir satılmışlığa, köpekliğe, şerefsizliğe nasıl yorum yaparım zaten bilmiyorum.

bu doğum oranları büyük tehlikenin nihayet hayat bulduğunu ispatlıyor. tez vakitte yurdumuzdan gitmezlerse suriyeliler yakın gelecekte çok daha büyük ve sıkıntılı olayların faili olacaklar.
  • yahu bu lar müslümandı vs diyerek bakmıyormuydular. bir tane camiye giden namaz kılan görmedim daha içlerinden. sokaklar dolu yakında eşkiyalık yapmaya başlarlar.
  • inegöl’e boşuna duyar kasmayın. inegöllüler halinden çok memnun, o kadar memnunlar ki inegöl belediye başkanını bursa’ya belediye başkanı seçtiler.
  • hümanist kardeşlere bak sen, topluma 'entegre' edrrmişsin de, norveç in nüfusu da öyleymiş de bilmem ne.
    norveç te 5 milyondan 1.5 milyonu 'sığınmacı' hepsi aynı milletten değil bu bir.
    oransal olarak denk görülebilir ama 80 milyonun % 30 24 milyon yapar ve bu norveç in nüfusunun yaklaşık 5 katı, bu iki.
    senin ülkenin ekonomik altyapısı kendi insanını beslemiyor, senin norveç gibi ucuz işgücüne değil, nitelikli iş gücüne ihtiyacın var, bu üç. (2. dünya savaşında almanlar nereye gitse level atlattılar- örnek)
    daha bir sürü yazılır da, bu üç sebep bey olan biri için yeterli. diğerlerine 500 madde sıralasan boş.
  • madem halkın bir kısmı tüm sosyal baskılara ve satılmış medyaya rağmen araplaşmıyor, o zaman daha çok arap doğsun değil mi?

zorla nüfus yapımız, kültürümüz değiştiriliyor. bir ülke tabi ki mülteci alabilir ama belirli bir politikası olur. kendimize potansiyel bir azınlık sorunu yaratıyoruz.

daha büyük sorun: azınlık olan onlar olmayacak.
  • nüfus yapımız bu şekilde değişirken, dilinden " milliyetçilik, ülkücülük" gibi kavramlari eksik etmeyen devlet bahceli efendi sadece ölene kadar koltuğu bırakmama derdinde. yazıklar olsun!
hesabın var mı? giriş yap