*

 • (bkz: cow days)
 • bu sene 21-22 mayısta gerçekleşecek, teoman ve feridun düzağaç'ın geleceği mülkiye klasiği.
 • yillar boyunca kofte standu kurup keyfini cikardigimiz bayram. mezun olduktan sonra katilmak pek mumkun olamiyor ne yazık kı..
 • beş senelik cebeci kampüsü hayatımda ilk kez bu sene katıldığım, pek de eğlendiğim organizasyon.
  okulun karşısındaki tekel bayileri zil takıp oynayacaktı neredeyse sevinçten. ellerinde ağzına kadar bira şişesiyle dolu çöp torbalarıyla insanlar dolaşıyordu etrafta

  alem inek bayramı yapıyor. biz ders çalışmaktan katılamıyoruz. kim inek orası tartışılır
 • ineği yürütürken komşu hukuk fakültesine hitaben "mülkiye burada hukuk nerede" diye bağırılması da adettendir
 • mülkiyelilerin geleneği, alışılmadık bir olay.. özellikle inek duası ve fermanlar olayın özünü oluşturur, ama ne yazık ki; başka okullardan gelenlerden bazılarının bu olayın anlamını keşfetme zahmetinde bulunmayarak; aman ne biçim gelenek... dediğine de şahit olunmuştur şahsım tarafından. onları havale edeceğim yer ekşi sözlük değildir.
 • her sene camurlar, fermanlar okunur. tam o sırada yıllanmış mülkiyeli bir zat gelir (bkz: hıncal uluc)orda burda gezinir,feskom tayfası fotograf cektirir derken, camurlar okunur. herkes guler eglenir bir yandan da icerken yıllanmış ogrenci, az biraz agır abi hakkındaki camuru duyunca dellenir, feskomun ustune yuru gibi olaylar gorulur. * sesu agda sponsor olur, mulkiyeli erkekler kız arkadaslarına agda kazanmak için yarısır durur. (halbu ki onceki seneler ne guzel carlsberg sponsor oluyordu. ezgi'nin gunlugu gelmişti, ah ne guzeldi.) ayrıca (bkz: mülkiye burda hukuk nerde)
 • geçen seneki zuppeyun fermanı hakkaten bu yılki ulusları zorlamaktadır, halen yazım aşamasında olsa da geçen senenin akıllarda kalması nedeniyle bu yılkinin bir önyargıyla dinleneceği ve daha az beğenileceği ihtimal dahilindedir.
  bayram erken saatlerde* inekle ve süslenmiş arabalarla bütün öğrencilerin cadde turu atmasıyla başlar, iki gün boyunca bayram dahilinde 6 7 amatör grup çıkar tıngırdatır, öğrencilere ve hocalara atılan çamurlar okunur, gelen ünlü isimler söyleşi yapar, 2 büyük konser verilir, her bölüm kendi fermanını okur, fasıl, alkol, köfte süreçleri yaşanır, kamulara yüklenmek farzdır, tanışma seansları sonrası tekrar hatırlaması zor kişilerle arkadaş olunur, hava iyice kararınca güvenlik tarafından şutlanmak hoş olmasa da kızılay da bi bara doğru yollanma fikriyle akıllar yatıştırılır sonuçta yıllarca unutulmayacak iki gün başarıyla tamamlanmış olur.
  edit olarak belirteyim bu yıl nev ve pamela hoşgelceklerdir.
 • festival komitesi 2005'in ileri derecede beceriksizlikleri,saçmalamaları ve içlerinde organizasyon bilen bir tane adamın olmayışı sonucu son 5 senenin kesin,145 yıllık tarihininde büyük ihtimalle en kötüsü olan bayram.ilk gün saatlerce sarkan programı,kamu yönetimi fermanının dizginlenememesi sonucu ikinci güne sığdırılmaya çalışılan 5 bölüm fermanı,uluslararası ilişkilerin fermanı sırasında ne idüğü belirsiz bi tipin çıkardığı kavgası,"daha iyisini siz yapsaydınız" şeklindeki 5 yaşındaki çocuk argümanları,programda yer alan "söyleşi" ibaresi ve baştan sona diğer rezillikleriyle gelecekteki potansiyel festival komitelerine bir musibet bin nasihatten iyidir şeklinde pek çok şey öğretmiştir.
 • cuma günü ankara'da bulunduğumdan kısmen gözlemlediğim bir bayram oldu. arkadaşımla karnımız açtı, sıraya girip köfte alalım dedik, sırada beklerken ızgaranın pisliğini ve köfteleri tuttukları maşayı hiç de hijyenik olmayan bir yere koyduklarını görünce bu fikrimizden vazgeçtik.
hesabın var mı? giriş yap