şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "bugün nasıl türkiye üniversiteleri itaate zorlanıyor, itaati kabul etmeyen yargılanıyorsa fakültemize de aynısı yapılıyor.

  bir üniversite rektörü’nün ‘cumhurbaşkanı’na itaat etmek farzdır, hem de islam hukukuna göre farzdır’ demesi nasıl infial yaratmıyorsa, siyasal bilgiler fakültesi’ne mezunların, mülkiyeliler birliği başkanı’nın alınmaması; mülkiye’nin seksen yıllık geleneği inek bayramı’nın yargılanması da infial yaratmıyor.
  inek bayramı tam da ilahiyatçı rektörün farz ilan ettiği şeye karşı üniversiteyi, itaat etmemeyi, sorgulamayı, eleştirmeyi mümkün kılan zemini her yıl yeniden hatırlatmak için kurgulanmıştı. inek duası tam olarak bu amacı güderdi. rektörden dekana, hocalardan öğrencilere, medyadan futbola, iktidardan muhalefete her şey eleştirinin ve mizahın konusu yapılırdı bu duada. 2016’dan beri bu dua okunmuyor.
  . . .
  bizler mülkiye camiası olarak, mülkiyeliler birliği yönetimi olarak inek duası’nı okuyan mezunumuzun yanındayız, eleştirinin, itaat etmemenin yanındayız. bu nedenle yarın ankara adliyesinde olacağız.”

  dinçer demirkent
  http://haber.sol.org.tr/…-duasi-yargilaniyor-249957