• iyi inek ve kötü inek olarak ikiye ayrılırlar. iyi inekler sosyal olarakda grup içerisinde yer bulabilen, çalışmanın ötesinde zeka parıltıları saçan kişilerdir. not isterseniz verirler. genelde kopya konusunda çekebilirsin derler ama kopya vermek veya almak konusunda, genelde kopya çekmeye ihtiyaçları olmadığı için, pratikte iyi değillerdir. kötü inekler zeka parıltısında yoksun, paso çalışan tiplerdir. sosyal olarak pek sevilmezler. not veya kopya istemek malesef hayal kırıklığı yaratacaktır; çünkü cevapları onca laf salatasının içinden çıkıp gelen koca bir hayır'dır. sınavdan 2 ay önceki, alelade bir derste hocaya sordukları "hocam ben kitabın arkasındaki soruları çözerken 81. sorunun b şıkkına takıldım. yardımcı olabilir misiniz?" sorusu ile kendilerini belli ederler. hoca soruya cevap verirken sizde " lan 81 tane soru var mı acaba gerçekten?" tarzı soru baloncuklarına doğru yelken açarsınız.
  • arkadaşlarının kendisini inek kabul etmeyip aralarına katması için her sınavdan önce hiç çalışmamış ayağına yatan, ama sınav sonuçları açıklanınca da üzerine yönelen kem bakışları savurtmak için "ülem tam da çalıştığım yerden gelmiş" içerikli ve sonunda kendisinin zeki olduğu iması uyandıran cümleler kurarak insanların canını daha bir sıkan insan evladı tipi.
  • öğrencilik hayatımda bana yapıştırılan bir sıfat.
    lise yıllarında eğlenceli olabilirken üniversite yıllarında çok sıkıntılara sebep olduğu görülmüştür.
    yaptım ve pişman değilim.ineklik yapmaya devam etmekteyim.ben inekliğimle birlikte mutluyum.
  • nerd gözlüğünü takmayı hakeden yegane bireydir. imaj olsun diye kemik gözlük takanların kıskanması gereken şahsiyettir. ayrıca gelecekte onu bekleyen parlak hayatı kıskanan arkadaşlarının olmaması, fenerbahçe galatasaray maçlarının kavgasız gürültüsüz geçmesi kadar open-minded olmayı gerektiren durumdur.
    (bkz: facts are facts)
  • çalısmak ineklikse çalışmamak eşekliktir.
  • inek çalışkan bir hayvan değil iken, neden çalışkan insanlara inek deniyor diye beni düşüncelere gark eden durum. yolda denk gelsen adım atsam mı atmasam mı diye arabanın önünde öylece duran bir hayvan. korna çalmaya bile tepkisiz kalıyor.
hesabın var mı? giriş yap