şükela:  tümü | bugün
 • şimdi arkadaşlar bende kanatsız bir canlı olduğunu ve görünürde uçmadığını biliyorum fakat internet aleminde dolanan bazı iddialara göre inekler gizli gizli uçuyorlar. özellikle göbekleri yumuşak ve iniş için elverişli olmakla beraber süt bezlerinin yere dikey uzanması ve basınçlı süt fışkırta bilmeleri bu iddiaları güçlendiriyor.

  yani sonuçta bu da bir iddia tabiki yanlışlanması gerekmez ama tartışılsın istiyorum yani böyle bir iddia olduğu bilinsin.
 • ineklerin degil insanlarin iddiasidir.

  ineklerin bu konuda bir iddiasi yok ucabileni ucuyor ucamayani yuruyor.

  according to all known laws of aviation, there is no way that a bee should be able to fly. ıts wings are too small to get its fat little body off the ground. the bee, of course, flies anyways. because bees don't care what humans think is impossible.

  bee movie (dogru degil tabi ama guzel alinti)
 • minecraft oyununda da uçan inek vardı, sütaş reklamlarında da sürekli uçan inek gördüğümüz için yazarın iddiasının doğruluk ihtimali vardır
 • ilk defa 1998 yılında ankara'da okuyan bir öğrenci tarafından dile getirilmiştir. söz konusu öğrenci bunu,

  ineğin uçma yüksekliği= (hız*kuyruk uzunluğunun karesi*kuyruğun dönme momenti)/ ineğin kütlesi

  şeklinde bir formülle açıklamış ve daha sonra esrarengiz bir şekilde kayıplara karışmıştır.

  (bkz: ineğin uçma yasası)
 • iddia değil gerçektir. bizim memlekette kıraathane ye inek düşmüştü ve kaç sene geçmesine rağmen hâlâ konuşulur. olay asla aydınlanamadı ve büyük bir gizem olarak varlığını hâlen sürdürüyor.
 • 1999 yılında matrix filminin son sahnesinde bu iddiaya gönderme yapılarak, izleyici, içinde yaşadığı hayatın gerçek mi yoksa simülasyon mu olduğu sorusunu sormaya yöneltilmiştir.

  (bkz: what is the matrix?)