şükela:  tümü | bugün
  • sucker punch firmasının playstation 4 için hazırladığı yeni oyunu. adı nedense infamous 3 değil, second son. killzone' da 4 değildi. var bu işte bi iş.
  • bir gün devamının geleceğine emindim sonunda geliyor, ama cole mcgrath'in olmadığı bir infamous ne kadar güzel olur bilemiyorum.

--- spoiler ---

2'nin sonunda conduitler normale dönüyordu, ee şimdi bunlar ne, yine mi gelecekten birileri gelip conduit salgını yaratıyor, bir de cole her ne kadar öldü diye gösterilse de ben ölmediğini düşünüyorum, bir yerden mutlaka ortaya çıkacaktır, acaba second son derken cole'un oğlunu falan mı oynayacağız.

--- spoiler ---

yalnız zamanında herkesin taşşak geçtiği şu videodaki olay gerçek olacak gibi görünüyor, ps4 gerçekçi diyorduk da yok artık bu kadarı da olamaz. :))

bir de son olarak gördüğüm kadarıyla bugünkü sunumda en az siklenen oyundu bu, bakıyorsun aq oyungezer'deki yorumcular bile killzone dışında exclusive pek oyun tanıtılmadı minvalinde bir şeyler dediler, yahu oynamıyor olabilirsin de infamous serisine adamlar nerdeyse indie oyun muamelesi yapacaklar. yuh yani cidden.
  • 1. ve 2. oyunundan muthis zevk aldığım serinin 3. oyunu. bu sefer playstation 4 için gelecekmis grafik ve teknoloji olarak baya çağ atlayacaktir ki bu adamlar ps3 te inanilmaz efektler yapabiliyordu, elektrik havasını harika veriyordu oyun. ama sanırım elektriği bıraktılar bu sefer olsun, yapımcı yine işin üstesinden gelecektir. oyun epic fail falan değildir, herkesin beklentisi, anlayışı farklıdır.
  • yayınlanan yeni görsellerine göre nedense infamous' ın devamı değil de prototype serisinin devam oyunu gibi duruyor. çizgiyi nedense baya bi kaydırmışlar. eski haliyle de herşey gayet güzeldi halbuki.

ayrıca bu serinin epic fail olduğu düşüncesi de nereden geliyor onu da anlamadım. ne alaka lan? bu seri ps3 için hiçbir zaman flagship konumunda değildi, öyle olması da amaçlanmıyordu zaten. ilk oyunu da düşük maliyetle yapılıp düşük reklam-tanıtım bütçesi ile sunulmuştu, 2. oyun da aynı şekilde yapıldı. konsolda oyun çeşitliliği olmasını amaçlayan bir seri bu sony için ve bunu da bence gayet iyi başarıyor. serideki 2 oyunu da çok büyük zevkle ikişer kez bitirmiştim. bu oyun da onlardan aşşağı kalmadığı sürece sorun yok. alıp oynarız.
  • çok çok güzel bir gameplay videosu yayınlandı. grafiklerin temizliği, ışıklandırma, animasyonlar ve hatta ses efektleri bile ben yeni nesilim diye bağırıyor. yönettiğimiz karakter de ilk 2 oyundakinden çok daha iyi olmuş. elektrikten vazgeçilmesini ilk başta yadırgamıştım ama bu da hiç fena durmuyor.
  • güzel oyun. görselliği ve süper kahraman hissiyatı hoş. oynadım bitirdim. ama abartmaya, süslü kelimeler kullanmaya, göklere çıkarmaya hiç gerek yok. konsol sahipleri maalesef abartmayı ve konsollarını yüceltmeyi çok seviyor. objektif yorumlar yapmak gibi bir becerileri asla yok.

hayır daha 5-6 ay önce gta5'i, last of us'ı oynamışız, çok net bir şey ki bu oyun onların yanında bok parçası bile değil... son dönemde çıkanlarla kıyaslamak icap ederse assassin's creed 4 black flag ile kıyaslanır ona da her anlamda geçilir muhtemelen. abartmayalım yani onu diyorum.

türkçe seslendirmesi ise duyduğum en başarılı türkçe oyun seslendirmesi olabilir gibi geldi bana...

ps4'ün bariz bir exc. sıkıntısı ve çıkış oyunları konusunda zayıflığı vardı, ilaç gibi geldi diyemeyeceğim ama iyi geldi. sonlara doğru bariz şekilde tekrara düşüp, baysa da zaman zaman hoş vakit geçirtti.

tavsiyem: infamous second son'ı alınız, bitiriniz, satınız.
  • guzel oyun. banksy olmak eglendirici olmus.
  • çok sıkı bir oyuncu olduğumu söyleyemem ama bu oyun gerçekten de piyasaya renk getirmiş. tabi bunda en önemli faktör ps4 konsolları için üretilen yeni nesil bir oyun olması. ama bunun yanında şehrin tasarımı, karakterin o rahat tavırları, oldukça abartılı yeteneklere sahip olmanıza karşın yine de kontrollü olmanız gerektiği gibi kendine bağlayan yanları da oyunu benzerlerinden ayırıyor.

son bir haftadır hemen her gün oynamama rağmen hala büyük bir zevk alıyorum oyundan.
    kesinlikle tavsiye edilesi bir oyundur. teknik detaylarından anlamam ama hareketli oyunlardan hoşlananlar mutlaka oynamalılar. türkçe seçeneği de var.
  • fotoğraf modu ekleniyormuş. şurada detaylar var: http://geekstra.com/…mous-second-son-fotograf-modu/