17 entry daha
  • katılanı, katılmayanı, evet vereni, hayır vereni, 600 vekilin hepsi içindir bu sözlerim. sizin işgal ettiğiniz koltuğa, aldığınız maaşa, taşıdığınız ünvana yazıklar olsun. bu ülkeyi siz bitirdiniz.

bu arada "muhalif" vekillere bel bağlayan arkadaşlarım için konuşuyorum. onlar sizi siklemiyor sevgili dostlarım. onlar halinden çok mutlu. ortamlarına girdiklerinde chp milletvekiliyim derler, maaşlarını alırlar, devletin onlara sağladığı her koşulu suyunu çıkarana kadar kullanırlar ve üstüne daha fazlasını isterler. onlar oraya sizi temsil etmek için değil, 22000 lira maaşlarını alıp sefa sürmek için geldiler.

çünkü bu ülkede millete ne olursa olsun onu temsil eden milletin vekiline bir şey olmaz. çünkü milletvekilleri halkın bir parçası değildir biricik ülkemizde. milletin vekili olması için önce millet olmamız gerekir. biz millet değiliz sevgili dostlarım. biz sağcısı, solcusu, otu, boku, hümanisti, feministi, pembe götlüsü, kara götlüsü, türk'ü, kürt'ü, çerkez'i, laz'ı, tatar'ı her şeyiyle dahil 83 milyonluk bir koyun sürüsüyüz ve halimizden de gayet memnunuz.

edit: es geçtiğim bir etnik grup varsa affınıza sığınıyorum. siz de koyunsunuz.
  • bundan böyle bir seçmen olarak benim de "ne değişecekti ki?" diyerek oy vermeyi bırakacağım muhalefetin son rezilliği.

ulan ben üniversitedeyken her seferinde, hiçbir şeyin değişmeyeceğini bile bile üşenmeyip memleketime gittim. saatlerce yol çektim, masraf yaptım. oyumu kullanıp okuluma geri döndüm hem de defalarca. bunlar yarım saatlik yol yapamıyor? utanın!
  • ülkede bir numaralı sorun muhalefet
  • ahahahhaha 19 vekil. bir tanesi de yanlışlıkla kabul oyu vermiş. sonra da twitter'da esip gürlüyorlar.
  • şimdi yine hiç kimse iplemeyecek, takmayacak.

ama akp nin dayanağı, mhp ve chp dir.

akp bu ikisi sayesinde iktidarda. bu sebeple kemal kılıçdaroğlunun yerine diplomasiden anlayan, siyaset ve tarih bilgisi olan düzgün bir birey getirilmez.

ağzı iki laf edemeyen, dokunulmazlıkları kaldıralım dendiğinde meclis çoğunluğu akp de olduğu halde koşa koşa hadi yapalım diyerek iktidarın elini sonuna kadar güçlendiren bu herifler değil miydi ?

çok üşeniyorum bu günlerde. bir yandanda keyif içindeyim.
  • yönünü bile bilmeyen, aciz, koltuk işgalcisi vekillerdir. en az akpliler ve mhpliler kadar bu yapılanlardan sorumludurlar.

nemrut, azgınlığının önünde bir engel olarak gördüğü hazreti ibrahim’i (üç semavi dinin ortak atası ve peygamberidir) ateşe atarak cezalandırmak ister. meydanın ortasına dev bir ateş yaktırır. ateşi gören canlıların tümü etrafa kaçışır. ancak bir karınca, ağzında bir damla suyla devasa ateşe doğru telaşla koşturur. onu gören bir başka karınca “nereye böyle telaşla” diye sorar. karınca “duymadın mı hazreti ibrahim’i ateşe atacakmış nemrut” deyince. diğer karınca alaycı bir ifadeyle, “ateşi görmedin herhalde. kocaman bir ateş. kaçmaktan başka çare yok. ağzındaki bu bir damla suyla mı o ateşi söndüreceksin” der. bunun üzerine su taşıyan karınca, “hiç olmazsa yönümüz belli olsun” diye karşılık verir.
  • tbmm ve millet vekilleri etkisiz eleman durumundalar. yönetim sistemimiz başkanlık ve başkan ne isterse o oluyor. eleştirmek istiyorsanız bu sistemi eleştirin.
  • chp'nin bir sonraki seçim mitinglerinde "infaz yasasına hayır dedik" deme hakkını kaybetmesi anlamına gelir. sonuç ne olursa olsun bu kadar önemli bir konuda sırf tarafını belli etmek için bile olsa tüm chp vekilleri oylamaya katılmalıydı.

akp'nin 18 yıllık iktidarının en büyük sorumlusu bu beceriksiz muhalefettir.
  • arkadaslar siktiredin kendimi parti kuralım bu ne ya valla anacım bak hepsinden daha güzel partileriz ve böyle sikik sokuk korkunc yasalara onay vermeyiz
  • tam bir rezillik. ancak chp yalnız değil bu rezillikte. iyip ve hdp de bunlardan farklı değil.

"hdp: 61 milletvekilinden 24'ü
    iyi: 37 milletvekilinden 8'i
    + 1 bağımsız milletvekili (cihangir islam)
    oylamaya katılıp hayır demiş."

https://mobile.twitter.com/…tus/1249988710113980416
17 entry daha
hesabın var mı? giriş yap