şükela:  tümü | bugün
  • king gizzard & the lizard wizard'ın bugün itibariyle ortamlara salınan canavar albümü. yine muhteşem bi manyaklık ortaya koymuşlar tebrik ederim.
  • king gizz'in "olmuş" diye tanımlayabileceğimiz ilk metal müzik albümü. ilk dinleyişte sıkıcı ya da "generic" gelebilir fakat çok hoş fikirler barındırmaktadır. 7/10 verip köşeme çekiliyorum.
  • king gizzard & the lizard wizard'ın thrash, heavy metal aromalarını bulundurduğu yeni albümü. evet, son 2 yılda kümülatif olarak 7 albüm çıkarıp genreden genrelere koşmakta olduklarını kanıtlamışlardır.

albümü taze dinledim ve beğendim. fakat kafa artık böyle sert müzikleri de kaldırmıyor, metal müzik severlere iyi geleceğinden şüphe yok.

tracklist:

1. planet b
    2. mars for the rich
    3. organ farmer
    4. superbug
    5. venusian 1
    6. perihelion
    7. venusian 2
    8. self-ımmolate
    9. hell
  • bu adamlar çok fazla albüm çıkartıyor. itrn bu senenin ikinci, son altı seneninse on dördüncü albümü. ancak sanırım nicelikten çok niteliğe önem vermeye başlamalarının zamanı gelmiş artık.

kallavi bir metal albümü olabilmek için fazla kısa geldi bana, çabucak bitiverdi. kaliteli parçalar var ama tatmin edici ve dolu dolu bir albüm değil. yine de tekrar tekrar dinlenebilecek (bkz: superbug)(bkz: self-immolate)(bkz: mars for the rich) gibi parçaları ihtiva ettiğinden kalitesiz olarak nitelendirmek de mümkün değil. beklentileri yüksek tutmadan dinlemek gerek.
  • bugün dinleyebildiğim albüm. cok sert geldi bana maalesef :( eski king gizzard parcalarini daha cok seviyorum ama müzikal olarak yine çok güzel bir albüm olmuş...
  • yeni şeyler denedikleri bir albüm olmuş buna rağmen yürüyüşler hakkatten çok güzel yapılmış (bkz: planet b). denedikleri farklı türe rağmen yine kendi özlerinden kaymadıkları aşikar. çok beğenmesem de başarılı bir albüm olduğunu kabul ediyorum.
  • lemmy vokallerini andıran, biraz daha sert başarılı bir albüm olmuş. daha dinleme aşamasındayım ilk söyleyeceklerim bu kadar.