şükela:  tümü | bugün
 • kerrigan adice planlanmış bir intihar saldırısında zerg'lere esir düşer. overmind kerrigan'ı öldürmez; onun yerine infeste ederek bir cerebrate'a dönüştürür. böylelikle kerrigan'ın yaratıcısına bile pabucunu ters giydirecek "divane bir güç arayışı" başlamış olur. kerrigan'ın, insandan dönüştürülmüş bu halidir infested kerrigan. bir insan bedeninde doğaüstü güçlere sahip olan birinin yapabileceklerini görme adına güzel bir örnektir bu karakter.

  glossary:
  (bkz: zerg)(bkz: kerrigan)(bkz: cerebrate)(bkz: overmind)(bkz: infest)(bkz: jim raynor)
 • kerrigan' ın zergler tarafından ele geçirilmiş ve daha karizma bir hale getirilmiş hali. etrafindaki ünitelerin enerjilerini emme ve hp kazanma gibi bir özelliği vardır. yine de eski aşkını hatırlamaktadır hala.
 • yankılanan sesi, daha da iğneleyici hale gelmiş konuşma biçimi, asaleti, gücü, cesareti ve karizmatik dokunaçlarıyla(?) gönüllerde (en azından benim gönlümde) taht kurmuş dişi starcraft kahramanı.
 • raszagal'ı da etkisi altına almış, kendisini küçümseyen herkesi pişman etmiştir.

  ama küçümsendiği için pişman eden bir tek o değildir.
  (bkz: tassadar)
 • abazan mantik isleyisine gore starcraft oyununda yer alan bir tur konsomatris. (bkz: tuket beni kerrigan)
 • orjinaline göre çok daha çekicidir.
 • overmind gelecekten bazı görüntüler görür ki bu görüntüler dark voice un hybridleri olusturarak zergleri kölesi durumuna düşürmesi, diğer tüm yaşam formlarını ise ortadan kaldırmasını içerir. overmind kendinden ve cerebratelardan farklı olarak kerrigan ı infeste ederek gelecekte zerglerin kurtulusu için kullanmayı düşünür. overmind in gördükleri arasında kendi yokolusu da vardır ki starcraft ii'de sadece husk olarak kalmıs overmindla karsılasırız.

  infested kerrigan overmind'in planlarında büyük bir yer tutan, zerglerin kurtuluşu olarak görülen biridir. ama ne olur, starcraft ii'de jim raynor ugrasıp didinir ve sonunda xel naga artifaktlarını da kullanarak kerrigan'ı kurtarır ve bu sayede infested kerrigan tekrar eski haline yani sarah kerrigan'a dönüşür.

  kerrigan'ın öldürülmemesi gerektiğini ise zeratuldan duyarız. zeratul'un vizyonları kerrigan'ın dark voice'un planları içerisindeki rolü hakkında bilgiler de içerir. infested kerrigan'ın hikayesi şimdilik bitmiş gibi gözükse de konunun nereye bağlanacağı diğer oyunlarda belli olacaktır