şükela:  tümü | bugün
 • infiniti markasının "niş" tarzını yansıtan crossover konsept aracı.

  adamlar yine bolca yakan ama acayip performanslı motorlar dayayacaklar, hepimizi kıskandıracaklar.
 • hayallerimin hatchback' i.

  kendinizi avutmak ister misiniz? (bkz: mazda 3)
 • renault - nissan evliliği bünyesinde bulunan ve nissan'ın premium hali diyebileceğimiz japon firmanın 2017 model yılından itibaren üretmeye başlayacağı ve frankfurt otomobil fuarı öncesi üretim halini nihayet gözümüze soktuğu cihaz. aslında başlangıç için sizi aşağıdaki entry'e davet ediyorum ilk önce;

  (bkz: #49145806)

  -------------------------

  özetle: arabamız yükseltilmiş hali infiniti qx30 ile beraber ingiltere'nin sunderland tesislerinde üretilip dünyaya yayılacak ki cihazların geliştirilmesi ve tasarımı da burada yapılmıştı.

  --------------------------

  mercedes gla - mercedes a serisi - mercedes cla ile aynı platformunu kullanan infiniti q30'u premium iddiası aslında söz konusu platformdan kaynaklanıyor diyebiliriz ama sadece bunu neden olarak göstermek yanlış. işaretini veren konsept hali ile yan üst ve alt yüzeyler, c sütunu formu, motor kaputu kaslı yapısı gibi öğeler ile benzeşen arabamız için aslında konsept ile farkının üretilebilir jant tasarımı ve konsept halinden daha hoş gözüken ön alt tamponları olduğunu söyleyebilirim.

  -------------------------

  bu arada infiniti ile mercedes kardeşlerin elektronik alt yapısı bile aynı olmasına rağmen, infiniti'nin kendi bilgi-eğlence sistemini (infotainment diyorlar yeni otomotivciler) monte ettiğini de belirtelim ama mercedes'ten alınma 7 ileri çift kavramalı şanzıman da gelecek diye tahmin ediyorum japon premium cihazda.

  ---------------------

  eylül ayında tamamını görebileceğimiz aletin üretime hazır hali;
  http://images.cdn.autocar.co.uk/….jpg?itok=dxgfr6jh

  konsept hali;
  http://images.cdn.autocar.co.uk/….jpg?itok=pm2b31ie
 • aklıma gelmişken kullanacağı tahmin edilen motorları da yazayım buraya mercedes a serisi platform ortağı olan bu yeni premium hatchback'imizin;

  -- mercedes-benz raflarından alınma 1.6 litre ve 2.0 litrelik m270 kodlu 4 silindirli ve aşırı beslemeli motorlar: 1,6 litrelik olanı 122 hp ve 156 hp'lik seçeneklere sahipken; 2.0 litrelik olanı 211 hp gücünde. hepsi de a serisinde an itibariyle kullanılan motorlar.

  -- renault raflarından alınma 1.5 litrelik dizel: hani şu meşhur "ooo mercedes'te renault motoru varmış." demelerine neden olan cihaz.

  -- yalnız hatırlatalım ki mercedes a serisi 2.2 litrelik dizel motor seçeneği de sunuyor ve infiniti q50 modelinde de kullanılıyor kendisi... gelen haberler 2.2 litrelik dizelin infiniti'nin zirve dizel seçeneği olabileceğini belirtmekte.
 • gün itibarı ile kompakt sınıfın en güzel tasarımlı otomobili ünvanını alfa romeo giulietta veya mazda 3 den devralmıştır.
 • ön tasarımıyla kodo ruhunu içselleştirmiş bir infiniti modeli. malesef ön taraftaki başarılı tasarım arka tasarıma özellikle de c sütununa taşınamamış. halbu ki nefis omuz çizgisi ve ona ters etek çizgileri müthiş.
  gelecekte bir qx30 neden olmasın.

  http://www.infiniti.com/…s/current_models/q30.html#
 • henüz çıkmadan isim değişikliğine giderek, yükseltilmiş hali infiniti qx30 ile aynı ismi alacağı açıklandı 29 aralık 2015'te (lan neden şimdi yazıyorum bilmem, aklıma geldi kökleyeyim). bu yüzden izlenim yapan araba dergilerinin dikkatli davranması gerekecek çünkü isim olarak yüksek ile alçak (tabi arada bir de 4 çeker farkı da olacak) modellerin isminde bir değişiklik olmayacak.

  bu arada bayraktar holding midir nedir (işte citroen, subaru ve infiniti distribütörü) umarım rekabetçi fiyatlarla getirir de arabayı, astra yerine alınabilecek premium bir hatchback'imiz olur. nissan - infiniti cephesinin türkiye'de daha aktif olmasını umuyorum.
 • son derece şık compact utility vehicles. ama öyle böyle şık değil, manyak güzel olmuş.

  lakin anlamadığım bi durum var, segmente yeni giriyorum diye her şeyi ordan burdan almışsın, mercedesin anahtarına kadar almışsın hatta, da, dası şu neden 1.5lt 109 beygirlik motoru alıyorsun???!!? renault'un 1,6lt, 130hp modelini neden almıyorsun? 109 hp nedir olm yaa :( honda 1,6 litreye 160 beygir sıkıştırmışken, çağ dışı kalmış bu motoru seçmek niye? benzinli fena değil ama o da sömürgeç canına yanayım.

  özetle, dizaynına bayıldığım, küçük litreli motorlarına bayılmadığım araç.

  alana şimdiden hayırlı olsun. ahaha sahibinden.com a bağladım muhabbeti :p
 • mercedes gla ile aynı platformu kullandığı için büyük ihtimalle yapılan anlaşma ile mercedes 130'luk dizele izin vermedi. zira mercedes'de 130'luk dizel c klasse ile başlıyor. gla'da olmayan dizel motorun q30'da da olmaması mantıklı.
 • ınfiniti q30 test sürüşü - review (english subtitled)
  https://www.youtube.com/watch?v=w7leyokkk6u

hesabın var mı? giriş yap