şükela:  tümü | bugün
 • 2016 abd yapımı bilim kurgu filmi. her şeyin otomasyonla kontrol edildiği bir hapishaneden kaçmaya çalışan mahkumun hikayesi anlatılıyor.
 • bilim kurgudan hoşlanmayan biri olarak beğendiğim film. az biraz sistem eleştirisi ve ayrıca içinde insana umut veren bir aşk hikayesi de barındırıyor.
 • --- spoiler ---

  filmin sonunda 1926-2015 yılları arasında yaşamış thomas luke owens isimli birine hitaben bir yazıyla bitiş var, benim gibi sonuna kadar cast, müzik ve görselleri takip edebilirseniz görüyorsunuz, aslında filmde başta frank'ın o andaki durumunu anlatan bir repliği var, kabaca babasının bir hastalık sebebi ile nasıl 4 yıl bir makinaya bağlandığı ve tekrar yaşama döneceği umudu verilip geçen o dört yılın aslında huzurlu bir ölüme hazırken bir makina tarafından işkenceye döndüğünü anlatıyor.

  filmin konusu bence bu, howard yani onu orada sadece yaşatan bir makinanın aynı son anlarını yaşayıp huzur içinde hayatı biterken, göz önünden film şeridi gibi aktığı o anı o makina 4 yıl boyunca nasıl her gün resetlemişse, frank'ın yaşadığı da aynı. gayet güzel bir film, 2016 yapımı olup neden bu kadar az duyulmuş anlamadım.

  --- spoiler ---
 • pek sukela film imis. sifir beklenti ile izlemeye baslamistim. 6.2 orta duzey bir bilim kurgu filmi icin iyi bir nottu benim icin. cerezlik diye tabir ettigimiz cinsten yani. ancak derin fakat biraz yavas akan bir konusu varmis. ayrica muzikleri pek guzelmis.

  cast akarken calan sarki icin
  carry me - olivia millerschin
  https://www.youtube.com/watch?v=qmexhwu9yg0
 • türü gerilim / bilim kurgu olan son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biri belki de sonuncusu.
  bol bol sohbet birbirini tekrar eden mekan ve sahneler ile tansiyon düşse de sabırlı olup izlemeye devam edince çok başarılı bir iş çıkıyor ortaya.

  fragman
 • kimse yazmamış , başrolde sosa'nın oynadığını filmdir.
 • --- spoiler ---
  frank'in aslında babası olduğunu ve howard'ın yani lso'nun hastanede onu hayatta tutan makina olduğunu, yüzeye çıktığındaki üşümesinin de ölüm soğukluğu olduğunu yalnızca ben mi düşündüm? haberlerden itibaren vermeselerdi belki de bu alternatif son olabilirdi.
  dream girl'ün mimik frekansına hayran kaldığımı belirtmeden geçemeyeceğim.
  film, senaryoda class'ını aşmış. genelde tam tersi olurdu.
  --- spoiler ---