şükela:  tümü | bugün
 • ınfinity economics
  bitcoin'e bir rakip olarak karşımıza çıkan ınfinity economics, gerek almanya gerek türkiye'de gerek ise de avrupa devletlerinde sesini şimdiden duyurmuş bir kripto para birimi ve ödeme sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. geliştirilmeye en müsait ve aynı zamanda da en modern para birimi olması, bünyesinde birçok avantajı barındırması; tercih sebeplerinden birisi olmaktadır.

  türkçe video: https://coinrehberi.com/…mics-turkce-tanitim-filmi/
  detaylı bilgi: https://oguzhankarakaya.com/…finity-economics-nedir

  28.01.2017 tarihinde lansmanı yapılmış, mart 2017de borsaya açılacak olan, dünyanın blockchain 2.0 teknolojisine sahip ilk dijital parası.
  2016 yılı dijital kripto paralar için oldukça hareketli geçmişti. blockchain teknolojinin geliştirilmesi ile piyasaya çıkan infinity coin sektörde çok farklı bir ivme kazanacağa benziyor.
  zamanında bitcoin trenini kaçıran arkadaşlar için değerlendirilmeye değer olacağını düşünüyorum.
  almanyada yapılan lansmanı canlı canlı dinleyen ilk kişilerdenim. bu konuda herhangi bir sorunuz var ise cevaplayabilirim. konu çok yeni olduğu için detaylara girmiyorum şuan, talep doğrultusunda başlığı editleyeceğim.

  edit: arkadaşlar çok fazla mesaj aldım özellikle bitcoine yatırım yapmayı düşünüp değerinin yüksek olduğundan dolayı yatırım yapamayan ciddi bir kitle var gördüğüm kadarıyla. böyle fırsatlar çok nadir gelir. bu da bir fırsattır. değerlendirip değerlendirmemek tabiki kendinizin bileceği iş. günün sonunda baktığımızda risk almadan tabiki de kazanç elde etmek çok zor. burada dolara euroyada isviçre frangına yatırım yapar gibi 21.yy ın getirmiş olduğu dijital para ekonomisine yatırım yapmanız gerekiyor. ve ben açıkçası geleceğinden çok umutluyum.
 • borsada hisseleri satılacak bir şirket. sadece bundan ibaret. daha fazla anlam yüklememek gerek.

  zirve yaptığı anlar da olacak çakıldığı anlar da. ne zaman zirve yapıp ne zaman çakılır? kripto para birimleri söz konusuysa, "ileride çok değerlenecek" diyerek madden değersiz metayı bol bol satabildiği zamanlarda değeri yükselir, "ulan hala değerlenmedi, daha fazla kaybetmeden elden çıkaralım bari" dendiği zamanlarda da düşer. yarın bir gün "beyond infinity economics" diye bir şey daha şatafatlı bir kripto para birimi çıkardığında da çakılır.

  bir diğer seçenek de, ponzi şemasıyla satışa başlamaları ve herkese paralarını ödediği sürece büyümeleri, sistem doyuma ulaşıp para ödememeye başladığında da düşüşe geçmeleri. bu zamanları iyi denk getirip hissesini alıp satanlar (ki gerçekten borsada işlem görürse) buradan da para kazanır.

  bilgi için,

  (bkz: cointellect)
  (bkz: genesis-mining/@atesikus) (ponzi planının ilk birkaç adımı, gerisini başlığı coştukça beraber izleriz)

  ama bu işe "gelecek buharlı motorlarda. buharlı motorlara yatırım yapanlar 10 yıl içinde burjuva sınıfını oluşturacak" gözüyle bakmayın allasen. patlayacağını iddia eden ve meta üretmeyen bir şirket sadece. daha fazlası değil.
 • şubat 2017 itibariyle 0.50 - 1.00 dolar arasında alım satım yapılmaktadır. tarihe not düşelim.
 • hakkında doğru düzgün bir url bulamadığım dijital para. şu haliyle verdiği güven sıfır (0)
 • uzun bekleyişin ardından global borsalara girmeden önce piyasasını oluşturmak için [https://infinitycoin.exchange/ https://infinitycoin.exchange/] alım satım sayfasından alış ve satış gerçekleştirebilirsiniz. alım fırsatlarını değerlendirmek lazım.
 • volume $23k = 5 küsür btc.

  projeye bakıyoruz. kodlarına bakalım dedik.
  https://github.com/infinity-economics

  evet proje yok arkadaşlar. adam coin çıkarmış fakat ortada kodu yok.

  evet şimdi yetkili abimizi dinliyoruz.
  https://forum.infinity-economics.org/…-github-olayi

  kör oldum. sakın yatırım vs. yapmayın. saçmalıktan öte bir şey değil.

  açık kaynak nedir bilmez. adam kodlarını github kontrol ediyor sanıyor salaklığa bakar mısın? github senin kodların test ediyor sanıyor. yazılımla içli dışlı olmayan arkadaşlar için söylüyorum. hiç bulaşmayın. market cap'i yüksek olanlara girin. biri gelse 5 btc koysa %100 artacak coin sonra oo arttı süper coin. sonra sizi silkeleyecekler. paranızı piç etmeyin.

  ekleme:
  https://www.youtube.com/watch?v=ok8x-q175gs
  https://www.youtube.com/watch?v=yagzprkkpw8
 • nedir ne değildir buradan okunabilir.

  türkiye'de ilk infinitycoin & bitcoin alım/satım platformu için : (bkz: http://www.coinwinex.com/)
 • koin alemine yeni giriş yapanları tokatlamak için ortaya çıkarılmış ponzi.