• 1. numarali spam boku. "help@" , "destek@" , "yardim@" gibi diger kankalarindan 1 boy onde gider.
  • (bkz: information)

(bkz: bilgi)
  • siz şuraya bir mail atın denilerek verilen, dilek, istek ve şikayet kutusu özelliği taşıyan mail adresidir. bazen de müdürlerle direkt mailleşmeden önce verilen ve kullanılan hiyerarşi sağlayıcı mail adresidir.
  • web sitelerinin genelde musteri iliskileri icin kullandiklari ya da uyelerine duzenli bultenlerini gonderdikleri e-posta hesabi.
  • genelde şirketlerin sekreteryasına düşen hergün onlarca spam maili alan bütün gereksiz tanıtım ve toplu mailinglerin işkencelerine maruz kalan mail adresi.

çok büyük kurumlarda ise bu mail adresi halkla ilişkiler birimine düşer onyüzbinmilyon tane mail kurulumu yaptım info adresi bana düşsün diyen patron ya da müdür görmedim o bakımdan.
  • evet, bu email adresleri zannediyorum is olsun diye aliniyor ve fakat buraya gonderilen maillere hic kimse bakmiyor.

ben surekli ihale yapiyorum. bildigim firmalarin yaninda internet uzerinden buldugum, ya da stakeholderin ismini verdigi firmalari da davet ediyorum. bu gibi durumlarda tabii ki firmanin web sitesinde paylasilan email adresine gonderiyorum davetiyeyi. ama maalesef bu davetlerin cogu kara delikte kayboluyor.

bu ihalelerde basarili olsalar bilmem kac milyonluk is yapip iyi de bir referans edinme sanslari olacak fakat muthis bir amatorluk ve beceriksizlik sebebiyle bunu kaybediyorlar.

burada eger varsa bunu okuyan satiscilar, bilsinler ki info adresler kendilerine is kaybettiriyor.

zaten bir bu, bir de imzasini image seklinde koyan satiscilar. ulan copy paste yapamayip tek tek bakarak yazmam hosuna mi gidiyor. yine bilginiz olsun, sirf usendigim icin hic iletisime gecmeden kapattigim bile oluyor.
  • yıl olmuş 2024 hâlâ böyle adres kullanıyorlar. üstelik maile bakan da yok...
    info adresi görürsem çaresiz kalmamışsam yazmıyorum bile.
    bazen yazıp şansımı deniyorum.
    bir kez 7 ay sonra okudu gelmişti. geldiği anda pc başında olduğum için hemen yanıtladım ama onu okumadılar :))
    sözlükte de adı geçen bir firmaydı. oraya yazmıştım...
  • yerel veya global ölçekte mi olur bilemem ama info, bilgi, iletişim, contact vb. potansiyel alıcı ve satıcıların irtibat kurması amaçlı olan mail/ileti adresleri için herkesin bilebileceği, acaba nedir diye sormayacağı global ölçekte standartlık olması gerektiğini düşünüyorum.
  • günde 40 defa infoya girer çıkarım. herkeşi bir tutmayın. ayrıcana cep telefonuma da düşer. e bu kadar bilgiden sonra, artıkın infolara kötü gözle bakmazsınız.
hesabın var mı? giriş yap