şükela:  tümü | bugün
  • üniversite sınavı ve kpss için kitaplar çıkaran bir yayınevi.

matematik kitaplarına 'matematiğin kara kutusu' adını vermişler. ama keşke 'matematiğin kara deliği' adını verselermiş, çok daha doğru bir isim tercihi olurmuş. neden mi? yazım hataları, soruların eksik yazılması, çözümler için boş yer olmaması ve sayfaların düzensizliği sebebiyle biraz soru çözeyim, konuyu pekiştireyim diye başına oturduğunuz kitabın içinde kaybolup gidiyorsunuz. tam anlamıyla bir kara delik.

bakın, sınavlara hazırlanan insanlar için zaman çok önemlidir. hele ki bir işte çalışıp boş vakitlerinizi söz konusu sınav için ders çalışmaya ayırıyorsanız zaman ekstra önemli olur. soru çözmek için oturduğunuz kitabın başında yazım hatalarıyla uğraşma lüksünüz yoktur.

özellikle geçmiş yıllarda çıkan soruların yer aldığı kitapta soruların neredeyse yarısı eksik veya yanlış yazılmış. mesela bir soruyu çözüyorsunuz ama bulduğunuz cevap şıklarda yok. tekrar tekrar çözüyorsunuz ve aynı cevabı buluyorsunuz. farklı bir yol deniyorsunuz ama yok olmuyor. internetten çıkmış sorulara bakıp aynı soruyu buluyorsunuz ve o da ne? soru yanlış yazılmış ya da soruda eksik yerler var. testlerin tümünde böyle hatalı sorular var. bir saat bu matematiğin kara kutusu adlı kitapla uğraşıp 4-5 tane soru çözebiliyorsanız ne mutlu size. bir de bunları utanmadan ikinci baskıya sokmuş beceriksizler. hayır muadillerine bakıldığında ucuz da sayılmaz bu kitaplar. mevzu ucuz etin yahnisi değil yani. nasıl bu kadar beceriksiz olunabilir hayret ediyorum vallahi.
  • 2018 kpss sınavına hazırlanıyorum. çok övdüler karakutu kitaplarını bende alıp çözeyim dedim. siparişleri falan verdik geldi kitaplar. kitapları teslim aldıktan 10 gün sonra çözmeye başladım. ulan kitapları çözüyorum çözmesine de bazı sorular bariz bir şekilde daha önce işaretlenip sonra silinmiş. neyse, çözmeye devam ettikçe diğer testlerde de aynı sorunu yaşadım. evde benden başka kimse de yok kitapları çözebilecek. işte o zaman kafamda ampül yandı. muhtemelen bu kitapları daha önce biri satın aldı, çözmeye çalıştı. sonra memnun kalmayınca, çözdüklerini silip iade etti. bu yayın evi de kitapları inceleme gereği duymadan tekrar satışa çıkardı. şanslı kişi de ben oldum ki kitaplar bana geldi.

hemen sitesinden iletişime geçtim. kitaplarınız böyle böyle dedim. adamlardan beklentim en azından hatalarını kabul edip özür falan dilemeleri. zaten kpssye bir hafta kala kitapları çözüp bitirmişim, geri iade etmem mümkün değil. tabi ki çok değerli informal yayıncılık mailime cevap verme gereği bile duymadı.

kısaca siteden sipariş vermeden önce bir daha düşünmenizi tavsiye ederim. adamların çözümlü kitap anlayışı gerçekten çok farklı. gerçekten çözümlü kitap istiyorsanız kesinlikle sipariş verebilirsiniz. *