şükela:  tümü | bugün
 • faciaydı bu... "dünyanın en hızlı rap söyleyen adamı snow'muş abi" gereksiz bilgisinin etrafında çalardı bu şarkı... çok modaydı, bilmeyen yoqtu hatta ezan'dan önce bunu çalan hocalar bile wardı, çarpılarak ölmeleri üzücüydü...

  acaba ne kadar çalışmıştı adam, son süratle "infomaa aleyki bombombileyam" falan demeye, helal olsundu...
 • "informa.. yunokibadiligobliliseeya.. hakiki bonbon yee" şeklinde sözleri vardı. yoktu diyemez kimse, çünkü bu tür şarkılar her türlü yoruma açıktır (bkz: smooth criminal), (bkz: aleçiki bobbe).
 • "infooormır, denemesınavınagirdinmiseeennn?"
  gibi salakça bir çevirisi vardı aramızda...
  (bkz: çocuk işte)
 • sean paulun,93 modeli.
 • 12 inches of snow, albümünden bir şarkı. bu şarkı insanların ağzında sakız iken dolar 6300 tl civarındaydı.
  (bkz: geçmiş)
 • yıllar sonra dinlendiğinde bile mutlu ediyor adamı bu şarkı..dinleyin, dinlettirin.
 • yaşım oldu 29 artık. ben bugün öğrendim aslında "informer" diyormuş adam orada. henüz 9 yaşındayken dinlemiştim ilk, 20 yıl önce yani! birkaç yıl tek kelime anlamadım, sonrasında da anlamadım. daha sonra mahalleden ingilizce bilen bir arkadaş(!) orada "in farmer" diyor dedi, yani "tarlada demek" diye de ekledi. bana o zaman gayet mantıklı geldi. bugün eve dönerken geçmişe dair anılarım depreşti. şarkı aklıma geldi ve olayın saçmalığı da. google'a "in farmer bom bombeia" (y koymadım ingilizce ya) yazdım. neyse şarkı çıktı ama "in farmer" şeklinde sonuçlar da çıktı.

  nedir allasen bu? zaten beiaa falan da demiyor, down diyormuş, down nere beia nere...

  bunlar hep hayatın gariplikleri.

  (bkz: ispikçi)
 • bahsi geçen şarkının ünlü olduğu o dönem, benden üç yaş büyük abimin artık ergenlik çağına girdiğini bi türlü kabullenemediğim, "yaa niye benimle oynamıyosun yaaa" şeklindeki şikayetlerimin hakaret, tekme, tokat vb. şekillerde bana geri döndüğü bi dönemdi. haliyle uzun bi süre kendisinden nefret etmiş ve öcümü kendisinin yediği her haltı "anneeee, aaabim naptıııı biliyoo musuuunnnnn" şeklinde ispiyonculuk yaparak almaya başlamıştım. abim de meşhur "yabancı-karışık" kasetini ne zaman teybe koysa bu şarkı çıkınca sesini sonuna kadar açıp, "informersın kızım sen informerrrr!" diye haykırırdı. milletin öğrendiği ilk ingilizce kelime table, chair iken, benimki informerdır, evet. şimdi bu başlığı görünce yaşadığım istemsiz huzursuzluğun, iç sıkıntısının sebebi bu olsa gerek. ayrıca aradan geçen 10 küsür senenin ardından daha geçenlerde abim, ben ve annem arasındaki bi diyalogda artık ne olduysa hatırlamıyorum, abimin bana dönerek "tam ispiyoncu yaa" demesi ise gözlerimi fal taşı gibi açmama sebep olmuştu. insanın adı çıkacağına canı çıksın demişler.
 • kanadalı repçi snow un söylediği süpersonik şarkının ismidir. dünya üzerinde vokal anlamında en hızlı rap eseri oldugunu iddia etmektedir bu arkadaş.
  hani bi furya var ya 80'lerde, 90'larda çocuk olmak diye, işte 90'lar için benim gözümde herşeyin üzerindedir nostalji anlamında.
  bu şarkı çıktıgı gibi, daha kimsenin bilmedigi zamanlarda patinaj usulu moonwalk hareketleriyle, kolbastı dansından nadide figürler sergilerdik bebe halimizle. tabi ki agzımızda "a liki bom bom beyaaa" nidalarıyla.he şimdi çıksın su yasımda ortalıkta ceylan gibi sekip, kopter gibi dönmezsem adam değilim.

  hadi bakalım "informeeer nınını.. yeaa, a liki bom bom beyaaa."
 • tek şarkılık ünlülerden snowun çıkış yaptığı şarkı ve sonrada zaten bir halt edemedi

  nitekim klibi izleyene kadar zenci sanmıştım söyleyeni