• spinal bolgenin alt kisminda kalan anlaminda kullanilan bir tip terimidir.
  • bu isimli kas da vardır, şöyledir kendisi.

edit: imla, uyarısı için dr henry jekylle teşekkürler.
  • harry potter büyüsü gibi ismi olan kas.
  • kendisinden kaynaklı ağrılar biceps ve ön omuz ağrılarına sebep olur. o yüzden tetik noktası doğru belirlenip, infraspinatus iyileştirilmeye çalışılmalıdır. ayrıca rotator cuff da ondan direk olarak etkilenebilir.
  • trapezius, deltoid ve latissimus dorsi arasından görünüp bir kısmı da deltoid’in altında kalır; scapulanın üzerinden omuz eklemine bağlanır.
    sevdiğimiz bir abimizdir.
  • supraspinatus ile beraber en çok sakatlanan rotator cuff grubu üyesi kas. kendisinden masif bir yırtığım vardı ve artroskopi ile cerrahi müdahele edilmişti. şu an ise güçlendirmeye çalışmaktayım. yanlış yapmamanız gereken bir kasdır kendileri.
  • iki omzumdakini birden yırttığım, kola dış rotasyon yaptıran kas grubu. sakatlık gecesi hastanede yaklaşık altı saat boyunca türlü türlü ağrı kesicilere rağmen inlemiştim. sonraki süreçte yaklaşık bir ay kollarımı omuz hizasının üzerine çıkaramadım. tedavi yöntemi ise manuel terapi, ilaç, yırtığın boyutuna bağlı olarak kortizon ve fizik tedavi olarak ilerlemekte. düzenli egzersiz ile bir yıl sonunda omzumu yüzde doksan oranında tekrardan inşa etmeyi başardım. sabırlı olunması gereken ve üstteki yazarın dediği gibi yanlış yapmamanız gereken bir kastır kendileri.
hesabın var mı? giriş yap