şükela:  tümü | bugün
 • bacon,mantar,domatez,baked beans,yagda yumurta,yaglı ekmek,salam bulunur içinde.yaninda ise portakal suyu ve de ayrıyeten cay veya kahve alınır. afiyetle yenilir
 • buyukce bir servis tabaginin icine duzenlenmis iki dilim kizarmis ekmek, herbirinin uzerine yagda pismis yumurta, yanlarina konserve kuru fasulye, yagda kizarmis sosis(domuz makbuldur), ve tabii ki bacon. bu tabagin yaninda sofrada sarmisakli tereyag, peynir cesitleri, misir gevregi, cay, kahve ve portakal suyu seklinde hazirlanmis oldukca agir ingilizlere ait geleneksel kahvaltidir.
 • aslında türkiye'de kırsal kesim hariç genellikle yaptığımız, ekmek, çayi reçel, peynir, yumurta ve tereyağından oluşan kahvaltıya ingiliz usulü kahvaltı denir. et ürünleri içermez.
 • full english breakfast olan versyonu da vardir.
 • bazıları hiç kasmaz direkman corn flakes yer. ayrıca tereyağı yanında reçelleri vardır; ya böğürtlenlidir ya da çileklidir. domuz da tüketilebilir. türkiye ile kıyaslandığı vakit tüm avrupada olduğu gibi fakir bir kahvaltı kültürleri vardır.
  bir de ingiliz rock kültüründen çıkma bir kahvaltı için (bkz: alans psychedelic breakfast)
 • didimdeki dükkanların, domuz ihtiva ettiği gerekçesiyle türklere satmak istemedikleri ve bu konuda çok inatçı davrandıkları kahvaltı çeşidi.
 • yurt disindaki turk donercisinin kendi kafasina gore bicimledigi kahvaltidir. kizarmis bacon yerine adamlara yagda kizartilmis sucuklu yumurtayi english muffin yerine de firindan taze cikmis mis gibi pideyi verdigi halde, kimsenin gikinin cikmamasi aksine her sabah sucuklu, yumurtali, pideli, cayli kahvaltinin mudavimi olmasina ve hatta cogu kez sucuk alabilmek icin turk kasabinin adresini istemesine sebebiyet veren kahvalti turudur.
 • öncelikle, gelin canlar şuna "politically correct" bir tabirle british breakfast diyelim ki birleşik krallık adı altında yaşayıp da aynı kahvaltıyı eden cici uluslarımız alınmasın (ayrıca tahmin edilebileceği gibi irish breakfast diye bir şey varsa o da bunun tıpkısının aynısıdır, belirtmekte yarar görüyorum. sadece, irlandalıların çayı daha güzeldir.).

  fasulyesiyle, baconıyla çok çok güzel bir kahvaltıdır, ancak vatandaşlarımızı white* ve black* olarak ikiye ayrılan pudding adlı şarküteriye karşı uyarmayı kendime borç bilirim: beyaz olanının tadı idare eder olsa da siyahınınki rezil ötesidir, zira kapkara rengini domuz kanından almaktadır. demedi demeyin.