şükela:  tümü | bugün
 • su ile birleşince yağ yakımını hızlandırdığı ile ilgili bir bilgili var alkali diyeti yazarında. ama ne kadar doğru bilemiyorum.
 • 2 gündür, 1 bardak suya 1 çay kaşığı koyarak içmeye çalıştığım hede.

  eczaneden alınması tavsiye edilir, marketten karbonat alıp da yutmayın sakın. şifa kimya'nınki 3,50 tl.

  forumlarda zayıflamak için içtiklerini söyleyenler var. ama bana bir arkadaşım her derde deva şeklinde tavsiye etti.

  asidik ortamdan yorulan bedeni alkaliye çevirip daha sağlıklı olmanıza yardımcı oluyormuş. bakalım bir süre denedikten sonra işe yarayıp yaramadığı hakkında bilgi veririm.

  bir çay kaşığı karbonatı bardağa koyun üzerine bir yudum sıcak su ekleyin, köpürüp eriyor. sonra normal su koyup için. yalnız tadı deniz suyu gibi, içerken mideniz bulanabilir. benden söylemesi.

  ıse yaradi mi diye soranlar icin edit: berbat bi tadi oldugu icin duzenli icemedim. zaten faydasi yok diyenler de oldu. biraktim yani.
 • (bkz: gypsum)
 • vitiligoya deva olduğu rivayet edilir.
 • her gün (bkz: saka su) tüketilerek doğal yoldan alınacak minerallerle vücudu alkalize eden sodanın süslenerek pazarlandığı yeni adı.
 • bir eczacı "bildiğin karbonat abla" demiştir hakkında.
 • eczanelerde fiyatı 4tl'dir. kullananların göbekleri gözle görünür şekilde eridiği gözlemlenmiş. 1bardak suya değil, 1 lt suya 1 çay kaşığı kadar atıyorsun. yalnız soğuk olarak içiniz çünkü tadı çeşme suyuna benzediği için sıcak gitmiyor, mide bulandırabilir. günde sadece 1lt değil, günlük kullanımınız kadar deniliyor.
  kulaktan dolma dedim baştan ama dahiliye doktoruna sordum, kullanabilirsin dedi. yan etkisi var mı dedim, bokunu çıkarmadığın sürece yok hatta yararı var. mideyi rahatlatır dedi. 2 gündür kullanıyorum, 1-2 ay sonra durumumu yazarım.

  edit: sayesine 10 kilo verdim ama yediğime de dikkat ettim. öyle diyet programı filan da yapmadım. tek başına bi yararı oldu mu bilmiyorum ama göbekteki erime sürecini hızlandırdığını söyleyebilirim.
 • bildiğin karbonattır. kutusunda da yazar. bicarbonate de soude yani sodyum bikarbonat yani nahco3. bir karton kutunun üzerinde ingiliz yazınca farklı bir şey olmuyor.
  kabartma tozuyla arasında bir fark yoktur. illa tıbbi bir kullanım arıyorsanız, antiasit olarak kullanabilirsiniz.
 • hazır yeri gelmişken

  (bkz: kemal milar)
 • bildiğin bakkal karbonatinin az tuzlu olanıdır. eczanelerde 9 tl lik fiyatıyla arz-ı endam etmektedir. 100 gr sanırım minicik bir poşet çünkü, marketlerde ise 0.75 kuruş , bir daha alirmiyim ? almam.
  aynı işi diğer karbonatta görüyor neden alayim?
  neden kullaniyorum onu da söyleyeyim.
  yillardir her akşam yatmadan önce bir bardak suya bir çay kaşığı atar iyice karıştırır içerim.
  bu beni nezle, grip, öksürük gibi hastalıklardan koruyor .

  edit: eklemek istedim, sodyum bikarbonat marketlerde satılan , bildiğimiz karbonatın kimyasal adıdır.
  ingiliz ya da türk karbonatı diye bir ayırım yoktur.
  satış amaçlı bu şekilde sunulan ürünlerden biridir. tıpkı bildiğimiz kaya tuzu olan ancak her derde deva himalaya tuzu olarak satılan tuz gibi. yerli ürünlerimiz varken maalesef farkında olmadan dış sermayeye kazandırıyoruz.