1. su ile birleşince yağ yakımını hızlandırdığı ile ilgili bir bilgili var alkali diyeti yazarında. ama ne kadar doğru bilemiyorum.
  2. 2 gündür, 1 bardak suya 1 çay kaşığı koyarak içmeye çalıştığım hede.

eczaneden alınması tavsiye edilir, marketten karbonat alıp da yutmayın sakın. şifa kimya'nınki 3,50 tl.

forumlarda zayıflamak için içtiklerini söyleyenler var. ama bana bir arkadaşım her derde deva şeklinde tavsiye etti.

asidik ortamdan yorulan bedeni alkaliye çevirip daha sağlıklı olmanıza yardımcı oluyormuş. bakalım bir süre denedikten sonra işe yarayıp yaramadığı hakkında bilgi veririm.

bir çay kaşığı karbonatı bardağa koyun üzerine bir yudum sıcak su ekleyin, köpürüp eriyor. sonra normal su koyup için. yalnız tadı deniz suyu gibi, içerken mideniz bulanabilir. benden söylemesi.

ıse yaradi mi diye soranlar icin edit: berbat bi tadi oldugu icin duzenli icemedim. zaten faydasi yok diyenler de oldu. biraktim yani.
  3. sodyum bikarbonattır. marketten alıp da yutabilirsiniz. şifa mifa kimyaya para kaptırmayın. ayrıca bu alkali diyetin tıraş olduğunu da bilin. yani sağlıklı yaşam adına değil de hazımsızlığınız için kullanıyorsanız olabilir. ha bir de cırcır yapar. onun dışında kanseri bu yöntemle yendiğini söyleyenler var. bu konuda susayım. varsa burayı okuyan kanser hastası bi' denesin. kaybedecek bir şeyi yok nasıl olsa.

yalnız adamların mantığı bildiğin tırt. neymiş bütün hastalıkların sebebi asidik ortammış. onu bazik yaparsak süper sağlıklı olurmuşuz. kanserin sebebi de bu asidik ortammış. bunu da kanser hücrelerinin oksijensiz solunum yapmasına bağlıyorlar. oksijensiz solunum olduğundan çevresi asidik olurmuş da kanser asidi severmiş. ya bi' sittir git. şimdi burada uzun uzadıya anlatmayayım ama oksijensiz solunumun mantığı kısaca şöyledir: eğer bi' hücre çok enerji harcıyor ise oksijenli solunum yapmaz. oksijensiz solunum yapar ki bunun sonucu laktik asit oluşur. laktik asit adından da anlaşılabileceği gibi ortamın ph'ını düşürür. bu ph düşüşü fosfofruktokinaz enzimini inhibe eder ve bunun sonucu olarak glikoz=>pirüvat zinciri sekteye uğrar ve hücre daha fazla enerji üretemez. aslına bakılırsa yorgunluğun sebebi de budur. her neyse sonuç olarak kanserli hücrenin çevresinin asidik olması çok fazla enerjiye ihtiyaç duymasından dolayı yaptığı oksijensiz solunumun sonucudur. asidik ortam kanseri değil, kanser asidik ortamı oluşturur. ayrıca kanserli hücre asidi değil, o öve öve bitiremediğiniz bazı sever. çünkü fosfofruktokinaz enzimini asit inhibe eder.

neyse siz yine de kullanın. umudunuz kırılması. ha bunu zayıflamak için kullananlara daha iyi bir yöntem önereyim: her bulduğunu yeme, o koca kıçını kaldır da biraz hareket et. yorma o iki gramlık beynini aside baza.
  4. her gün (bkz: saka su) tüketilerek doğal yoldan alınacak minerallerle vücudu alkalize eden sodanın süslenerek pazarlandığı yeni adı.
  5. bir eczacı "bildiğin karbonat abla" demiştir hakkında.

ingiliz karbonatı hakkında bilgi verin