şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
959 entry daha
  • kendime öğrettiğim dildir, bir kurs almadım lise ingilizce dersleri dışında. ama internetten insanlarla konuşarak, okuyarak, izleyerek geliştirdim. gerçek hayatta konuştuğum ingilizler, avusturalyalılar, amerikalılar ingilizcemin çok iyi olduğunu nasıl öğrendiğimi sorarlar çoğu zaman.

evrensel bir dil deniyor, ama anadili ingilizce olmayan insanlar eğer benim kadar iyi ingilizce bilmiyorlarsa ya da seviyeleri bana yakın değilse konuşma çok yüzeysel kalıyor ve derin bir konuşma olamıyor, yani konuşmak istemiyorlar. tabii anlaşmak ve daha fazlası mümkün ama sohbet basit kalabiliyor. yani herkes kendi anadilinde kendini en iyi ifade edebilir. anadilleri birden fazla olanlar var ama beyin en son en uzun süre konuştuğunuz dile alışkın oluyor ve bu dili kullanırken kendinizi rahat ifade edebiliyorsunuz. avrupalıların birden fazla dil bilmesinin sebepleri arasında aslında çalışkan olmalarından çok bu var: zaten aynı dil sınıfından gelen, sözcükleri benzer dilleri biliyorlar ve konuşuyorlar. sadece tembel italyanlara bakarsanız latince köklerden yani ingilizceyle nerdeyse aynı olan bir dil olan italyancayı anadil olarak bilmelerine rağmen çoğunun ingilizce konuşamadığını görürsünüz. ve bu insanlar konuşmayı çok severler, durmazlar. :) tamamen alışkanlıklar ve gereksinim ile alakalı.
  • + hello
    - vellöğv
    + how are you
    - havargiğğ
    + can u tell me how can i get to taksim
    - thaksiğm

#taksim :|
14 entry daha