şükela:  tümü | bugün
  • salaklık diyemem de hazırlık sınıfında iken bir arkadaşım ' i can speak çatır çatır english' demişti. aklıma geldikçe tebessüm ederim.
  • bir iş görüşmesinde,
    - "let's continue our interview in english" dediğinde,
    + "olur olur bana farketmez" demiştim.
  • oyun da 2 amerikalı ile tartışırken o.ç demek istedim.şöyle ki;
    -son of the bitch yazağıma
    -son of the beach yazdım

kumsal çocugu gibi bişey oldu. hayatta unutmam.

(bkz: heroes of newerth)

edit:imla
  • salaklık demeyelim, yaş 13-14 falandı
    turistik bölgede yaşadığımdan dolayı okula ek olarak daha hızlı öğreniyorduk.

dükkan önündeki turist, karşıda bedava dağıtılan lokmayı bana gösterip sordu:

-how much is that?
    -free
    -free?!?! why??

o why var ya o why..
    "ölmüşlerin ruhuna hayrına"yı nasıl çevireyim lan daha yaş küçük.
    ne dedim beğenirsiniz?

"because his father died"
    dedim.

turist lokmacıya giderek kendi babasının da öldüğünü söyledi ve bunu anlamayan lokmacı turiste 1 tabak lokma verdi.
  • kuzenimle sigara yakacaktık fakat çakmağımız yoktu az ötede bir adam ve bir kız sigara içiyorlardı baba kız gibilerdi ve yanlarına çakmak istemeye gittik kuzenimin ağzından çıkan cümle “can i use your father?” oldu ve derin bir sessizlikle herkes birbirine baktı sonradan kuzenimin jeton yeni düşmüş olmalı ki “sorryyyy lighter lighter” demeye başladı adam ciddiyetini bozmadan çakmağı çıkarıp vermişti ben ise içten içten yarılıyordum ne zaman lafı geçse kahkaha atarım
  • ingilizce hazırlık sınıfı bitirmiş şaşkın bir ergen olarak üstsüz güneşlenen bir irlandalı hatun teknede benden havlu istemişti ve aramızda şöyle bir diyalog geçmişti;

- can i use ur towel?
    -yes, of course,
    .
    .
    .
    - how old r u?
    - fine thanks and you? *
  • i want to play tenis demek yerine yanlışlıkla i want to play penis demek
  • "ekskyuz mi" yerine yanlışlıkla "eskuuz mi" demek.
  • parkın ingilizcesi aklıma gelmedi. adam türkçe cami dedi bende oradan turn right dedim. sonra gidince parkın ingilizcesi neydi diye düşünürken haa demişliğim vardır.
  • öncelikle azcık da olsa köpek fobim var. romanya'da erasmustayken ingilizceye nasıl maruz kaldıysak gece tek başıma küçücük bir köpek bana doğru geldiğinde ( sanırım oyun oynamak istiyordu) dont come! dont come! diye köpeği ikna etmeye çalışmıştım (bkz: swh)