şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zor iştir.
  ingiliz ve amerikan emperyalizminden nefret ederken adamların dilini öğretmeyi meslek olarak icra etmek kişilik bozukluklarına yol açabilir. akıl sağlığını korumak için en etkili yöntem: "heriflerin dilini bilmek lazım ki arkandan neler çevirdiğini anlayabilesin" demektir.
  ingilizce öğrettiğiniz kişilerde ingiliz ve amerikan hayranlığı ortaya çıkmaması için derslerinizde sık sık bu iki ulusun yaptığı denyoluklardan bahsetmelisiniz.
  tarihe bakın; ingiliz bayrağının dalgalandığı her yerde kan, keder, çıkar ve gözyaşı vardır. (1992 yılında, lise 3 tarih dersi öğretmenimin beynime kazınan sözü)
 • cogu universitede bir erkege dusen kiz sayisinin en ust seviyede oldugu bolumdur
  (bkz: makina muhendisligi)
 • gercekten de bu bolumde erkek basina dusen kiz sayisi abartilidir. benim donemimde okudugum kisimda 8 erkek 33 kiz vardi.

  e keyifli oluyor boyle bir ortamda okumak haliylen.

  koyunun olmadigi yerde keciye abdurrahman celebi denir. swh
 • lisede yabancı dil bölümünü seçenlerin favori bölümü. fakat şöyle bir dezavantajı var; anadolu öğretmen liseleri öğrencileri ek puan alarak kontenjanı doldurmaktadır. dolayısıyla anadolu öğretmen lisesi öğrencisi değilseniz bölüme girebilmek için yds'ye hazırlanırken bi taraflarınızı yırtmanız gerekir.
 • türkiye'de nasıl oluyorsa, ingilizce öğretmenliği bölümünden ya da ingiliz dili edebiyatı ve yahut da ingilizce ile ilgili bir bölümden mezun olmayanların da ısrarla icra ettiği meslek. sonra eğitimin kalitesi neden bu kadar düştü diyoruz. bu konuda ki en büyük örnek için (bkz: kardelen ayşe)
 • türkiye'de bazı üniversitelerin fen-edebiyat fakültesi mezunlarının * * * formasyon alarak yapabildiği meslek. ben de iki gündür düşünüyorum benim çocuklar neden "vednesday" diyor diye.
 • özellikle özel okullarda eğitimini aldığı işi kendisinden daha iyi bildiğini sanan velilerle muhattap olup, laf anlatmaya çalışan insanların mezun olduğu bölüm. "ingilizce bizim için çok önemli, ben de biliyorum ingilizce ama daha çok teknik ingilizce. " ya da "benim konuşmam iyi sadece" şeklinde başlar bu insanların replikleri. anadilini bile yeni yeni kullanmayı öğrenen 1. sınıf öğrencisinden hatta anasınıfı öğrencisinden şakır şakır ingilizce konuşmasını bekler, beklentisi karşılanmayınca da kudurur.

  filhakika, diğer branş öğretmenlerinden farklı oldukları bir gerçektir. işini iyi yapan bir ingilizce öğretmenine doyum olmaz. ne de olsa en basitinden başka bir öğretmenle dinledikleri gruplar hakkında enine boyuna sohbet etme zevkini yaşayamazlar öğrenciler. değişiktir, "tüm ingilizceyi öğrenmiş bir ubermensch" olrak görürler. enfestir.
 • okuması çok zevkli bölüm. yatarak ders geçer, mezun olduktan sonra da rahat edersiniz.
 • güzel kız oranının oldukça yüksek olduğu bölüm, mühendislikte okuyanlar için cennetin diğer adı.
 • bunu ne kadar okursanız okuyun, bir gün ingilizce öğretmenliğini geçtim, üniversite bile görmemiş ama native speaker olan birisi gelir ve işi alır..