şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kurumsal bir şirkette ingilizce özel ders veriyorum öğrenciyim gelirinin yüzde 30 unu dahi alamıyorum.insanlar kurumlara güveniyor ve iyi paralar veriyorlar.kurum ile tanıştığım öğrencilerimle derse devam ediyoruz ama yeni öğrenci bulmak hep bi zor.çare nedir marka olmak mı?
  • özel ders diyince anlaşılan tek şey sınavlara hazırlık için gidip bi hocadan ders alıyorsun gibi görünüyor, maalesef bunu ben de yaptım, algı böyle oturmuş çünkü. kardeşim özel ders alıyorum diyince "daha bi sene var sınavına ne özel dersi" diye sordum direkt. haftanın 5 günü okulu, 4 günü kursu var, hangi araya sıkıştırdı diye bi yandan da sisteme sövmeye başladım gaza gelip. fazla hararetlenmişim bi anda tabii. durumu anlattı, online alıyorum dersi, kurs olmadığı akşam eve gelince yarım saat bi saat ingilizce çalışıyoruz hocayla, sınava hazırlık falan değil pratik için unutmayayım diye" tabii yaa, insan sınava hazırlanmadan da kendini geliştirmek için ders alabilir durumunu o an idrak edebildim ancak. biraz kurcalayınca sitenin mantığının da buna çok yardımcı olduğunu gördüm. özel ders mi kaldı artık gibi bişey var ama kaldı. özel dersin kalmaması hep zamansızlıktandı mesela, özel ders alana kadar youtubeda her şey anlatılıyor, istediğim zaman evimden açar izlerim falan oluyor ama öyle değil işte. benim gibi youtubedan bişey öğrenemeyecek kadar iradesizsen her zaman bi hoca desteği arıyorsun, sınava da hazırlansan kendini bi alanda geliştirmek istersen de durum bu.

edumi.com da böyle youtubeun hocalısı gibi olmuş, çok güzel olmuş.