şükela:  tümü | bugün
  • ilk reklam türü kemalistlerin hoşuna gider, nike reklamında "just do it", adidas reklamında "nothing is impossible"ı falan görünce aldırış etmez, hatta "ne kadar da batılıyız :)))" falan diyebilir. halbuki 2 bin yıllık komşusu arap ve kürtlerin tabelalarını görünce çılgına döner, "ülke pakistan'a döndü"ler "türkiye'de türkçe yazılır"lar havada uçuşur.

    yine benzer şekilde herhangi bir ingiliz türkiye'ye gelip üniversite ve lise okuyabilir kendi dilinde, zira ülkede ingilizce eğitim vermeyen okulu adamdan saymıyorlar artık. hatta fransız bile gelip türkiye'de yüksek öğrenim görebilir. ama kürt ve arap komşuları için aynı hakkı reva görmez kemalist. 2 bin yıldır konuştuğu dilde eğitim alamaz kürt.

    sonra neden kemalizm bu ülkede tutmadı? ülkenin kürt ve arap vatandaşlarını unutalım hadi. ulan aydınlanmacı geçinen bu tipi tipler, üniversite gibi bir kuruma bu ülkenin sıradan ve yoksul kızlarını sırf başörtüsü takıyorlar diye 50 yıl almadı. alsana kardeşim, belki bakarsın kız senin o dandik üniversitende aydınlanıp başörtüsünü fırlatıp atar? güvenmiyor musun o çok aydınlık tedrisatına? zaten ilkokul+lise 12 yıl boyunca atatürk ilke ve ınkılaplarını öğretiyorsun, o da yetmiyor üniversitede de atatürk'ün o muazzam işlerini ezberletiyorsun, ama yine de başörtüsü takan kızın üniversiteye girmesine izin veremiyorsun, çünkü temelin yok. bozuksun. bu halkın içinden doğup gelişmedin, talancı bir batı özentiliğinin gayri meşru çocuğusun.