şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kullandığınız ve verim aldığınız mobil uygulamalar var mı ? varsa yeşillendirebilirsiniz.
 • memrise beğendiğim bir uygulama, android telefon kullanıyorsanız farklı sitelerde full uygulama bulabilirsiniz.
  deneme sürümü için
  https://play.google.com/…e.android.memrisecompanion
 • android için:
  elbette duolingo, memrise gibi uygulamalar da dahil.

  voscreen : bu uygulamayı bilmeyenimiz azdır, gün içinde youtube izler gibi açıp pratik yapabilirsiniz.

  oxford 3000 kelime : öğrenilmesi gereken 3000 bin kelimeyi seviyelere göre listeleyip, küçük gruplar halinde öğreten uygulama. 10 tane kelimeden oluşan bir part düşünün bunlari yazarak seslendirerek cümle içinee kullandırarak vs öğretiyor.

  learn english vocabulary : yukarıdaki uygulamaya benzer kelime öğretiyor.

  speaky : bu uygulama sayesinde dil arkadaşı bulabiliyorsunuz, bu türdeki ücretsiz olan hem de işe yarayan nadir uygulamalardan.

  quizlet : deyimler, atasözleri, kelimeler onlarca kategori, ister kendi kartlarınızı yaratın ister gidip başkalarının yarattığı kartları kullanın, bu uygulama içinde videoeğitim youtube kanalının birkaç listesi var, uygulamanın nasıl kullanılacağını anlatan ilgili video .

  voa learning english : inanılmaz faydalı aynı zamanda youtube kanalları da var, haberler, gramer seansları, hikayeler hepsi altyazılı, sesli ve amerikan ingilizcesiyle. herhangi seviyede bir haber seçebilir, dinlemeyi geliştirmek için sırasıyla dinleme, okuma hem dinleme hem de okuma yapabilirsiniz.

  cleverbot yapay zekayla sohbet edip pratik yapabilelceğinz bir site, maalesef uygulaması eski ve ücretli.
 • yabancı dil ile ilgili genel olarak hepimizin problemi speaking. çünkü pratik yapacak bir ortamımız yok. hiç olmadı. istediğin kadar gramer öğren, kelime ezberle, müzik dinle, film-dizi izle konuşmaya başlamadan dil olayını çözemiyorsun. bu yüzden tavsiyem app store’dan indirebileceğiniz “andy” isimli yapay zeka uygulaması. uygulama belirli bir algoritma üzerine kurulmuş ve karşınızda bir robot var, onunla konuşarak ingilizcenizi ilerletebiliyorsunuz. sorular soruyor, cevaplar veriyor bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını söylüyor. iyi bence.