şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1302 entry daha
 • bu nasıl lockdown dedirten ülke.

  https://www.theguardian.com/…-you-can-and-cannot-do
 • salgın büyük olasılıkla beklenenden o kadar daha fazla yayıldı ki prens charles bile nasibini aldı.

  ülkede neler olup bittiğini anlatan şöyle bir video var.

  https://youtu.be/ql8opuepoeo
 • tükürdüğünü yalayan başbakana sahip ülke. (bkz: boris johnson)

  virüsün herkese bulaşma ve bağışıklık kazanma düşüncesiyle çıktıkları yolda, şu an kimse evinden çıkamaz olmuş. bu yanlış düşünceyle beraber, ileriki dönemlerde geç kalmışlığın faturasını ağır bir biçimde ödeyecekler gibi duruyor. normal şartlar altında ingiltere gibi bir ülkenin yaş yere yatacağı aklımın ucundan bile geçmezken, başlarında boris gibi bir adam olduğu için hak vermeye başladım. boris, ingiltere'nin altına dinamit döşemekle görevlendirilmiş sadece bir kukladır. ve ingilizler boris'i seçmenin bedelini ziyadesiyle ödeyecekler.
 • covid-19 sebebi ile 3 haftalık kilitli kalma sürecinde sokaklarında her 10 kişiden 8 i göçmen olan ülke. bunların geneli de arap, türk falan değil ha yanlış anlamayın. ab ye girip kapağı buraya atan romen, bulgar tayfası. garibim polisler de milleti eve gönderiyor. bizden geri ne var derseniz bu romenler, bulgarlar aha bizden daha kural tanımaz.onu burada anladım.

  yine de bu corona zımbırtısı bittiğinde en az hasarla atlatacak iki ülke ingiltere ve irlanda olacaktır. bunu da buraya yazıyorum. sebepleri ise şehir planlaması, insanlarların kırsalda yaşaması gibi durumlar.
  londra, manchester gibi yerlerin işi zor elbette.
 • self-employed'larin aylik £2.500' a kadar hibe alabilecegini aciklamistir.

  edit;

  detaylar
14 entry daha